Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz regent #267 üzenetére

    En egy szoftvercégnél dolgozom

    ...és mennyivel többet keresnél, ha csak parancsokat osztogatnál a bőrfotelből. Ez itt az első számú probléma, hogy ilyesmi lehetséges.

    Valamiért mégsem örülnék neki, ha a legutóbbi héten lenyomott túlóráim ellenére

    Miért annak jobban örülsz, ha a legutóbbi héten lenyomott túlóráidból a főnököd most Bora Bora-n lógatja a lábát a tengerbe? Tudod ez kb olyan, mint az "utald adód 1%-át" kampányok. Neked mindegy, hogy az államnak megy, vagy a éhezőknek, de az éhezőknek nem biztos. Azt a pénzt meg te úgysem fogod megkapni, valaki zsebre fogja tenni. Akkor nem inkább olyan kapja meg, aki rászorul?

    Gyártunk valamit ami értékes. - És neked akkor lesz pénzed, ha én a konkurencia termékét használom, ezáltal a konkurencia piaci részesedését növelem, ami mivel esetleg ingyenes még talán esélyesebb is a szegényebb régiókban? Neked nem az a legnagyobb elismerés (nem fizetség, elismerés), hogy emberek, akik nem engedhetik meg maguknak anyagilag az általad fejlesztett terméket, képesek körülményesen is, de használni a feltört szoftvereidet, inkább mint a konkurencia termékét? A Te szoftveredet választják. Ez valami jót jelent. Azt jelenti, hogy valami nagyon jót írtál, amire szükségük van az embereknek és még azok is küzdenek érte, hogy hozzájussanak, akik nem tudják megfizetni. :U

    A reklámot megoldják a marketingesek, az a dolguk. - Annyi pénzért, amennyit keresnek ez a minimum. Főleg, ha valami normálisat sikerül összehozniuk. Nem is mondtam, hogy egyenértékű a kettő.

    Ha dogoztál volna egy percig is olyan cégnél, ami nem kézzelfogható terméket "termel" akkor megértenéd mirööl beszélek.

    Persze, hogy tudom miről beszélsz. Csak az a különbség, hogy én veled ellentétben nem a warez-társadalmat tartom az elsőszámú oknak, amiért ilyen rosszul megy a sorod fejlesztőként, amikor tényleg tanultál meg minden, hanem a kizsákmányoló rendszert, ami miatt ez az egész helyzet kialakult.

  • rii

    nagyúr

    válasz regent #330 üzenetére

    rossz a pédád tudod-e?
    belegondoltál már a helyzetbe, amit kiforgatsz?
    mert nem...

    tudod-e?

    a látra meg spakni meg vödör kijön 50.000 ből tudod-e???

    nem 2.000.000!


    " .......... Persze van aki kölcsönt vesz fel a termelöö eszközei megvásárlására, de hát az én haverom ilyen fasza legény, megoldotta okosban. .........."

    könnyű más faszával verni a csalánt! vegyen fel 2.000.000 ft hitelt, mi? Eszednél vagy?

    te is az vagy, aki 30.000 ft-nyi szoftver mögül mondod az okosságot!

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • VIC20

    őstag

    válasz regent #330 üzenetére

    Megnézném, hogy milyen szobafestő-felszerelés kerül milliókba... Rossz példa (nemcsak ezért), dehát ezek szerint csak hittem, hogy a szellemi és anyagi javak egy az egyben való megfeleltetésén már túlléptünk végre...

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz regent #330 üzenetére

    Ha te ezt fizetés nélkül elveszed, akkor lopsz.

    Digitális tartalmat nem lehet lopni, csak ha a másolással egyidejűleg elpusztítasz minden létező másolatot róla a sajátodon kívül. Az a másolat, amit én lemásolok nem lopás, mert tulajdonképpen senkinek sem a tulajdona, mert neked ott marad a szoftver, amit el tudsz adni, én meg tudom használni, de mivel nem fizettem érte, így a licensz, ami erre jogosít, nem a tulajdonom.

    Ha elég sokan csinálják ezt, akkor el kell bocsájtani majd néhány embert, esetleg tönkrmegy a cég.

    Ha elég sokan ugranak egyszerre (kb 2-3 milliárdan) a Föld egy adott pontján, akkor földrengés lesz. (mielőtt bárki belekötne, nem tudom igaz-e, nem biztos, hogy hiteles a forrás). A lényeg ott van, hogy ez az arány általában stagnál, maximum kicsit növekszik az infláció és a válság miatt. Aki eddig becsületesen megvette az továbbra is meg fogja (ha csak nem emelkedik olyannyira, hogy nem tudja kifizetni) és aki eddig warezolta az ezután is fogja, ha csak fizikálisan nem kényszerítik az ellenkezőjére.

  • azbest

    félisten

    válasz regent #330 üzenetére

    szerencsés vagy, mert jó csapatban vagy :)

    Az irigykedős dolog amit írt, tényleg nem volt szerencsés, igazad van.
    De te is összemosod a materiális és immateriális javakat: közvetlenül nem okozna neked kárt (nem potenciális vásárló), ezzel együtt nem helyes, ha jogosulatlanul használja a szoftvereteket, üzleti kalóz felhasznláás pedig még csúnyább dolog.

    Kis szerencsével, ha tetszik neki a program és dolgozni is akar vele, akkor később megveszi, hogy jogi és morális megnyugvásra leljen.

    (#351) Dany007 :

    A vízierőművekhez szükséges duzzasztógát helyét is nagyon meg kell tervezni, mert a víz tömege okozta nyomás hat az alatta lévő földkéregre. Több milliárd ember okozta ütemes behatás már okozhatna észrevehető hatást, lásd a hídon menetelő katonák esete. (vékony ám a földkéreg, a bolygó méreteihez képest). Akár igaz is lehet.

    [ Szerkesztve ]

  • rii

    nagyúr

    válasz regent #346 üzenetére

    az a gond a példáddal, hogy életellenes.
    így ahogy mondom.

    elvárnád, hogy vegyen fel 2.000.000 Ft-ot? mint magánember? 0 Ft tőkével?
    nem cég..... nem alapított semmit.

    most így anoním módon ez a véleményed.
    odamennél hozzá, ... megmondanád a szemébe?
    vagy bárki másnak?
    vállalnád ezt?
    meddig élnél?

    és Te?
    felvennél 2 millát?
    géppel együtt 2,5 millát? 5-10 évre? amikor havi szinten alig marad pár 1000 Ft-od, azt is mind a szoftveres hitlelre költsd?

    felvennél 2 milla hitelt?
    a bizonytalanra? (!!!!!!!!!!!!!!!!!)
    úgy, hogy lehet, h befuccsolsz?

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • azbest

    félisten

    válasz regent #396 üzenetére

    rii túlzásba vitte a harciaskodást, te pedig még midig olyasmivel érvelsz, ami rossz példa.... persze az igaz, hogy elég rossz a szoftvervásárlási kultúra, de szerintem javuló képet mutat.. főleg 20-25 év felett látom ismerőseim körében is, hogy igenis morális alapon megveszik a szoftvereket, ha módjukban áll

    (#399) rii : ezt értem, de sokkal szinvonalasabb hozzászólásaid is voltak már, kár ilyennel rombolni az összképet: személyeskedés nem használ senkinek

    [ Szerkesztve ]

  • rii

    nagyúr

    válasz regent #455 üzenetére

    a hardware hitelre vásárlását hasonlítod a software hitlelre vásárlásával

    majd akkor mondd, hogy vegyen fel hitelt, ha a helyébe te is felvennél hitelt hasonló esetben. Addig meg a "más faszával a csalánt ...." szindróma áll

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • azbest

    félisten

    válasz regent #455 üzenetére

    Jól emlékszem, hogy a használt szoftverek eladása is sokáig aggályos terület volt? Ma már jogilag rendezték ezt a helyzetet? Nem vagyok benne biztos, de azt hiszem sokkal több kötöttséggel jár egy szoftver használati jogának birtoklása, mint egy hardver eszközé.
    Peches esetben egy szoftver licensz vásárlása kidobott pénz, ha mégsem felel meg / vagy mégsem használják termelésre. A hardver eladásával lehet csökkenteni a veszteséget, akár át is vehetik a hitellel együtt.

    http://www.sg.hu/cikkek/49043/a_hasznalt_szoftver_is_uzlet

    Ezen is könnyíthetnének a gyártók, a visszatartó ereje / hatékonysága azt hiszem kisebb, mint a kényelmetlenség amit okoznak a legális felhasználóknak. Az már minden esetre jó irány, hogy teljes funkcionalitású időkorlátos próbaverziókat is kiadnak az okosabbak.

    Ms esetében kicsit faramuci a helyzet, a nem beta/rc változatok esetében hiányolom a hivatalos letöltési forrásokat (ott is van már 30 napos próba újabban), nameg az újabb sp változatokat tartalmazó média beszerzése is bizonytalan forrásból történhet (vagy postai úton :U , ezzel plusz kiadást okozva az egyébként ingyenes frissítések kényelmesebb használatakor - ma már a telepítőbe integrálható sp sem támogatott)

    [ Szerkesztve ]

  • rii

    nagyúr

    válasz regent #463 üzenetére

    te sem vagy vállalkozó, én sem, és az ismerősöm sem
    úgyhogy ne a vállalkozó rokonoddal példélózz, hanem vagy magaddal, vagy senkivel

    én értem mit mondasz, igazad van, jogi meg mindenféle szempontból

    csak etikátlannak tartom, hogy olyan kurvakönnyen dobálóztok a " ... vegyen fel hitelt a semmire...."-vel, meg jösz a rokonoddal, aki ott lépett be a történetbe, hogy "vállalkozó" és fel tudott venni több 10milla hitelt, hanem 100millát, mert egy nyomdai digitális gép, vagy gépek már ez a kategória, továbbá bérleti díj, rezsi, szóval ő egy előnyös helyzetből indult, hogy ezt meg tudta tenni, szóval ne példálózz vele, nem egy kategória sem veled, sem velem, sem szóban forgó emberrel

    ha __te__ most önálló programozó szeretnél lenni, 0 pénzed van, a programozáshoz szüksélgs gép szerintem bőven 200.000 alatt van (persz kérdés mit fejlesztesz, ha 3D, meg játék, akkor többszázezer) de megveszed a gépet. És választhatsz, hogy

    - amíg kiderül, tudod-e csinélni, addig krekkelt programokat használsz, fejlesztői környezetet, és ha már növekzik a bevételed, akkor próbálsz meg a programok táján rendet tenni
    - vagy egyből, infntilis módon beruházól hitelből egy 2 milliós szoftverre, és lehet egy év múlva le kell húznod a rolót, visszamész alkalmazottnak, a hitelt meg fizetheted a banknak, aki ennek nagyon örül. A program meg van véve, a Borland nagyon örül, állam is örül adó miatt, csak te kavartad magad szarba feleslegesen.

    Megtennéd?

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Új hozzászólás Aktív témák