Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz rii #456 üzenetére

    Szerintem tök felesleges ezen a példádon túrázni.

    Emberileg megérthető, jogilag meg illegális. Reklámozni nem kell, morális megítélés totál felesleges, egyáltalán nem követendő példa, és mellesleg szimpátiát ezzel senki nem nyer.

    Röviden összefoglalva: "Ő dolga"

    Sectumsempra - For Enemies

  • regent

    aktív tag

    válasz rii #456 üzenetére

    èn nem vagyok vállalkozó, de a vállakozó családtagom igenis vett fel hitelt az induláskor. Hardvet, és szoftvert is vett belööle, pedig akár le is tölthette volna. Ezért van az, hogy ha nyomdába viszed az anyagodat, akkor lehet, hogy megkének majd, hogy ne a legújabb corel, vagy photoshop verzióban mentsd el. Mert azt nem vették meg, és még mindig a két éve kiadott verzió van meg nekik jogtisztán.
    Tehát akkor feljogosítva érzem magam, hogy azt mondjam: Vegyél fel hitelt, ha anyagi haszonszerzésre fogod használni a szoftvert, és nincs rá elég pénzed.
    Most a te haverod üzletileg elöönyben van az én rokonommal szemben, és ezt az elöönyt tisztességtelen úton szerezte, mert nem fizetett azért a munkaeszközért, amiért a rokonom súlyos százezreket fizetett.
    Persze az ár lehet vita tárgya, de nem hinném, hogy ennek lenne értelme.

    Ha kicsit továbbgondolod, akkor megérted, hogy ugyanilyen elöönyt szereznek pl. a kínai hamisítók is, mikor lemásolnak egy know-howt, és az ottani rabszolgabérekkel gyártanak általában silányabb de olcsóbb árut, mint mondjuk azok, akik kutattak, fejlesztettek, befektettek töökét, idööt, hozzáértést. Ilyenkor tönkremegy a német gépgyár, mert a kínai traktor olcsóbb. Ha ebben nem látsz semmi problémát, akkor szerintem nincs mirööl vitáznunk, annyira másként gondolkozunk, hogy nincs sok esély bármiféle konszenzusra sem.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

Új hozzászólás Aktív témák