Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • guga

    Közösségépítő

    válasz #64791808 #37 üzenetére

    Üdv! Most csak egy jutigörl, mert futkosok fel s alá, vihar után mindig sok a meló, később reagálok :D

    Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

  • guga

    Közösségépítő

    válasz #64791808 #37 üzenetére

    Most van egy kis időm :D

    1-re: fiatal koromban kiéltem magam, bejártam Európát csak úgy stoppal vagy haverral aútóval, volt pénzem dögivel, csak magamra kellett költenem. Jártam színházba, minden hétvégén koncertekre, napi szinten étterembe, éltem, elmúlt. Ilyesmit már nem igénylek, tényleg az van, hogy nem szeretek kimozdulni. Itthon lenni, barkácsolni, házat rendezni, telket rendezni, veteményes, és van a műhelyem, ahol bűvészkedem a rossz pécéket, és az elmaradhatatlan bogrács :D ennyi, ezzel ki is merült az igényem. Ha valami durva dologra vágyom, akkor az én magam rendezem, s én magam döntöm el, hogy ki fog kimaradni belőle :DDD

    2-re: az ember, ahogy öregszik, úgy lesz egyre jobban rögeszmés. Ez alól én sem vagyok kivétel, holott vallom, hogy nyitott gondolkodásmódra van szükség. Orvosokkal nincs bajom, csak nem rakok a zsebükbe olyan pénzt, amit maximálisan elítélek. Az állam dolga, hogy megfizesse őket. Van érdekvédelmi képviseletük, rákényszeríthetik a mindenkori hatalmat képviselőket, hogy a javukra döntsenek. Ráadásul a tapasztalataim is azt bizonyították, hogy a munkájukat elvégzik paraszolvencia nélkül is, épp elég ember van, aki azt hiszi azon fog múlni a gyógyulása. Szerencsére eddig nem volt dolgom orvosokkal komolyabban, ha majd lesz, akkor átgondolom a helyzet függvényében, nem vagyok önmagam ellensége.

    3-ra: Hiába falu, bizony itt is vannak halálesetek, elég durvák. Közlekedési, áramütés, tűz miatt, stb. Csak egy életünk van, a posztban írtam is, hogy nem én szoktam azzal védekezni, hogy a sorsunk megvan írva. Ha megvan, akkor nem lehet védekezni, ha nincs, akkor sem, mert a baj előbb vagy utóbb bekövetkezik, esetleg az ember korából fakadóan, azért sem kell aggódni, természetes folyamat. Én alapvetően minden helyzetet úgy fogadok, hogy így kellett történnie, és abból hozom ki a lehető legjobbat. Nem félek. Ha komoly baj lesz, attól sem, meghalni csak egyszer lehet.

    4-re: az anyagi függetlenség előfeltétele, hogy legyen pénzed. Nekem már volt, utólag azt kell, hogy mondjam elég sok őszhajszálat begyűjtöttem, amikor az apeh a nyakamra járt a cég miatt. Két alkalmazott, két bér, két járulékok, két autó, két telefon, és még sorolhatnám. Nem sírom vissza, egyedül, és pénz nélkül jobb. Feketén dolgozni minek? Az ember elrendszergézáskodik néhány céget, bejönj annyi pénz, hogy van benzin, betevő, és sör, a többi már nem érdekel. Utaztam eleget, szórakoztam eleget, nincs igényem semmire, nem tud beindítani semmi. Amit keresek, azt a két fiamra költöm. Nekem már nem kell semmi. Én azt látom, hogy az emberek nagyon szeretnék pénzzel körbebástyázni magukat, mert akkor biztonságban érzik magukat. Én Istennel bástyázom körbe magamat, sokak szemében ez értéktelen, mint a lepkefing, és meg is értem, én sem hittem Istenben mindig. Jártam ugyanazt a pénztől függ a világ utat.

    5-re: Az erdőbe kiszorulás elég szélsőséges példa volt. Ha nekem és a családomnak az erdőbe kell menekülni, azt nyilván tudod, hogy vagy háború, vagy olyan természeti katasztrófa, hogy onnan egy darabig a civilizált életbe nem jutsz vissza. A nejem szokta mondani, hogy nekem kockázat elemzőnek kellett volna mennem, mert olyan élesen látok előre dolgokat, hogy az rémes. Álltunk sorba a pénztárnál, egy anyuka tartotta a kezében a csecsemőt az előtérben, ahol ilyen vas szekrények voltak, zárható ajtóval. Az egyik ajtaja nyitva, s bevillant, hogy ha most kiesne a kezéből a csecsemő, akkor a fejét pont beverné a nyitott ajtóba. 3 másodperc múlva elkezdett ficeregni, nyűgösködni a kissrác, és addig mozgolódott abba a síruhára emlékeztető egyberészesbe (tél), hogy kicsúszott az anyja kezéből, a koponyáját beverte a nyitott ajtóba, és elterült a földön. Kegyetlenül sírt, az anyja meg szidta, hogy mások előtt védje magát. Nagyon szarul éreztem magam, és nem tudtam hova tenni a dolgot, előre láttam a bajt.
    Pontosan tudom, hogy a világunk olyan időszakba tart, hogy nem fog biztonságot nyújtani semmi megszokott dolog, és az emberek olyan szenvtelenek lesznek egymás iránt, hogy egy jajveszékelő terhes anyát is simán faképnél fognak hagyni. Elég sok ilyen jellegű álmom volt. Egyszer azt álmodtam, hogy kirepültem az űrbe, s láttam egy ökölt, ahogy rávág a tengerre. Másnap volt a hatalmas cunami, ami a 2004-es, vagy 2005?
    Nekem bejönnek az álmaim, és a megérzéseim, lehet emiatt vagyok minimal effekt :D

    A végére: Nem tartom magamat senkinél különb embernek, de az álláspontjaimat szigorúan megvédem, nem megyek sem a tömeg után, és az elfogadott értékrendek sem érdekelnek, van saját. Nem vagyok vallásos, a vallásos emberek a saját vallásukhoz vannak kötve. Én Istenben hiszek, s Isten végtelen. A várható kihívásokon meg már remélem túl vagyok. Általános iskolában vertek rendszeresen, aztán mostohaapám is részegen, az egyik tanárom megerőszakolt, utána börtönbe kerültem, majd 17 évesen egyedül Budapestre költöztem. 4 év múlva saját házam volt, mert megtaláltam a helyem, sok pénzt kerestem, utána beutaztam Európát, volt részem 10 évig kábítószerezésben, 4 éves kapcsolatom, amit életreszólónak hittem, egyik napról a másikra elillant.
    Végül mindenből elegem lett, azt gondoltam magamban, hogy asszonyra van szükségem, aki az enyém, szó szerint. Na de ennél jóval többet kaptam.
    16 éve vagyok házas, két kinderpulya, mindkettő fasza gyerek. Csodálkozol rajta, hogy semmi kedvem kimozdulni a kertből, s csak arra vágyok, hogy legyen itthon egy láda sör, süssön a nap, és bográcsoljak valami disznóságot :F :DDD

    Ez a mennyország, szarok a vallásra, én már teljesen szabad ember vagyok.
    Iszonyat jó érzés, hogy nem kell bejárnom dolgozni egy munkahelyre, én döntöm el mikor ébredek, s meddig reggelizek, hova megyek, mennyit keresek. S nem egy elborult állat dönt a sorsomról. Ez megfizethetetlen, 1998 óta így élek, dolgozom, működik.
    Szerintem minden ember erre vágyik, csak nincs hozzá bátorsága.

    Egy jó tanács, ha egyszer lesz gyereked: te magad is légy az, másképp nem működik :D
    De előtte olvass Beparipát, csak is a szülő és gyerek viszonyáról van benne szó.

    Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

Új hozzászólás Aktív témák