Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hsz2

    csendes tag

    Hirtelen nagyon nagy csend lett az IconX körül. Mi történt? Se megjelenés, se teszt, se vélemény...

  • hsz2

    csendes tag

    Én megnéztem a Media Marktban mindkettőt (zárójelben: elmentem pénteken az LCP-hez, akik 6-ig vannak nyitva, de 5-kor már teljes sötétség volt, elég furcsán kezelik a saját maguk által megszabott nyitvatartási időt....)

    Nem tűnnek rossznak, de egy kicsit mintha lassúak lennének, nem biztos, hogy ez a proci elég ezekbe a gépekbe. Nem is csak az, hogy a térképet szinte nem lehet böngészni, annyira lassan mozog és forog, de még a billentyűnyomásokra is olyan lassan reagált, hogy sokszor kétszer nyomtam meg, mert azt hittem, hogy az elsőt nem vette (3D nélkül is). Talán navigáció közben ez nem olyan nagy hátrány, annyit bír, csak keresgéléskor rossz.

    A stabilitáson is lehetne még javítani, pl. egy skin-módosításra úgy hanyatt vágódott, hogy csak "hard" ki-bekapcsra indult el újra (így nem is tudtam kipróbálni az sznyt skint...)

    Ami viszont nagyon tetszett, hogy a GPS-e jelet érzékelt még a Media Marktban is, pedig én még nem nagyon láttam olyan GPS-t, ami beltérben látott volna bármit is. Továbbá maga a hardver is tetszetős, kicsi, vékony, könnyű.
    Ha egy kicsit gyorsabb lett volna, tegnap meg is vettem volna...

  • hsz2

    csendes tag

    válasz hsz2 #20 üzenetére

    Csak megvettem a G400-ast. Egy nap használat után csak jókat tudok mondani róla. Eddig stabilan működött, a support is elég jó és fejlődnek, pl. az ígéret szerint a szervízben már a naviextras.com indulása előtt lehet majd a térképeket frissíteni.

    A GPS gyorsan talál jelet, a TMC is működik (volt egy pár esemény az eseménynaplóban).

    Hálózati töltőt nem adnak hozzá, de ez nem akkora baj, mert mivel USB-ről tölt, ilyen telefontöltőm volt otthon talonban (meg persze számítógépről is tölthető).
    Pozitív, hogy van hardveres hangerőszabályozó, ezzel sokkal könnyebb bánni, mint mindig a menüben mászkálni.
    File-okat is könnyű rá másolni, USB-re dugva egy külső pendrive-nak látszik, még ActiveSync se kell hozzá.

    Kicsit furcsa, hogy kétféle power gomb van rajta, egy "soft" meg egy "hard". A softtal csak sleep módba kerül, utána visszatérve ugyanott folytatja (tehát nem lép ki az IGO-ból, mint pl. az ASUS R700). A hard gomb viszont olyan szinten áramtalanít, hogy még az időt is elfelejti. De ha bekapcs után úgyis a navigációt indítjuk, az pillanatokon belül újra fogja szinkronizálni magát a GPS-re, tehát ez sem tragédia (cserébe, legalábbis remélem, a harddal kikapcsolva sokáig nem merül le).

    Szóval egyelőre mindenkinek csak ajánlani tudom.

    [ Szerkesztve ]

  • hsz2

    csendes tag

    válasz Đusty #26 üzenetére

    Ne mondj le róla, jó ez a cucc!!!

    Én nagyon sokat gondolkodtam, hogy milyen navit vegyek. PDA-GPS navim régóta van (még az AeroMap fénykora óta :-)), csak már szerettem volna egy PNA-t. Ami szempont volt, az a TMC (most még nem olyan jó, de legyen jövőálló), és a frissíthetőség. Ez utóbbi miatt esett ki az Asus R700T, pedig az tetszett, de látszik, hogy gyenge lesz hozzá a support. Igazából nem is volt más termék, ami ezeket teljesítette volna... Ezért végül vettem egy G400-at, és eddig nagyon nem bántam meg. A gép is jó, és az LCP-t is lehet szidni, de még mindig százszor jobb, mint a többiek (legalább frissíthető a térkép addig is, amíg a NavNGo tököl a naviextras nevű szemfényvesztésével).

    Szóval én ajánlom! :-)

Új hozzászólás Aktív témák