Új hozzászólás Aktív témák

  • vvvbandi

    csendes újonc

    válasz neilszab #68 üzenetére

    "Milyen lencsékkel, ez hogy mükodik" - optikust kérdezz erről, nem az én területem.
    Azt, hogy a szemed hova fókuszál, nem tudom, hogy követi-e, elfelejtettem ilyen kísérleteket végezni. Az biztos, hogy egyszer sem volt természetellenes érzésem, hogy nem stimmel a fókusz.

    "Kis felbontással a videókban látott falra vetített virtuális TV nekem csak szemfényvesztésnek tûnik, nyilván èlvezhetetlen a képminôsége... feltételezésem szerint a szemüvegben csak az elnagyolt rajzfilm szerû objektumok tudnak igazán jól mûködni.... ezt jól gondolom, vagy te máshogy tapasztaltad?"
    A szemenkénti felbontása valahol 720p vagy FullHD lehet szerintem. A Google Cardboard és hasonlóknál egy telefon kijelzője feleződik, ráadásul messze nem pixel vesz részt a képalkotásban, és nagyobb a látószög is. Ezek miatt összességében tényleg gyengébb képet ad egy FullHD telefon, mint a HoloLens - de sajnos konkrét számokkal nem tudok szolgálni.

    Mindenesetre így filmnézésre alkalmas, bár egy jó TV nyilván jobb élményt adhat. De ha abban a szobában épp nincs TV, amiben vagy, akkor bőven jó lehet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák