Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • anulu

    félisten

    válasz Gregorius #29 üzenetére

    nálam volt olyan, h Debian alatt futott X, rajta X11AMP, semmi mást nem használtam. (haverom állította be az egészet, elég régóta foglalkozik Linuxszal) egyszercsak x bezár, szöveges módban annyi van, hogy ''kernel panic''. a vége az lett, hogy az egészet újra kellett telepíteni, mert teljesen meghülyült.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • Sipi

    addikt

    válasz Gregorius #29 üzenetére

    Mindegy, úgy látom, nem érted, mit akarok mondani, és úgy látom, nem ismered a Linux működését. :)

    Egy végfelhasználói bináris (wuftpd) hibája nem ugyanaz, mint egy .so vagy dll-é. Hiba lehet mindkettőben. Ha dll-ben, az sok file-t érint. Ha binárisban, az nem annyira.
    Az általam látott, tesztelt Linux foltok természetesen megváltoztatnak valamit a forrásban. Sőt, mivel ezután újrafordítod a programot totál megváltozik maga a file is.
    De ettől, ha egy kukuc.so.1-nek x,y, és z függvényeket kell biztosítania a kukuc.h-ban leírt hívási feltételekkel, az a patch után is ugyanolyan marad.
    Az időzítést pedig nem értem, Linux alatt max. a kernelben találsz ilyen funkciókat...
    Ja, várj, Linuxban nem a kész binárist foltozod, hanem a forrást!

    Itt úgy épülnek a dolgok egymásra, hogy az alapszintre szétbontott funkciók mindegyikét más és más csomag valósítja meg.
    Mindegyik külső elérése rögzített. Ez nem változik meg. A patch nem ezt változtatja. Persze, ha jól patchelnek. :)

    Debug: MS-ben nem debugoltam, de máshol sem, ahhoz nem értek. Sőt, a core dumpokat sem szoktam kinyomtatnui és olvasgatni. :)
    ''Felhasználói'' szemmel semmit sem érek a stack strace-szel. Eddig Linux alatt az egyszerű, futás közbeni hibajelzésből következtetni tudtam a hiba helyére, sokszor még arra is, mi lehet az oka. Megoldani persze nem tudom, mert nem értek a programozáshoz.
    Ezt azonban ne hasonlítsd már össze azzal, hogy ha akarom, totál memory dumpot kérhetek a deails gombbal... Hibajelzést írtam, nem core dumpot! Az utóbbi a supportnak van, az előző a felhasználónak.

    Mindegy, szerintem sosem győzzük meg egymást. Ráadásul a jól fejlett hőemelkedésemnek köszönhetően már azt sem tudom, miről is ''vitázunk''. :D

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Új hozzászólás Aktív témák