Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz MaCS_70 #13 üzenetére

    Nem, ez nem lopás. Teljesen hibás a gondolatmeneted. Ha mondjuk a metro újságban nem nézed meg a hirdetéseket akkor az is lopás? Mert ez kb ugyan az. Miért vagy te köteles hirdetéseket nézni? Semmilyen szerződés nem jön létre közted és az oldal között ami téged erre kötelezne. Az oldal választása, hogy fizetni kell-e a tartalomért vagy megpróbálja reklámokból vagy egyéb kapcsolódó szolgáltatásokból fentartani magát. De akkor ilyen alapon pl ha az ipont is csak olvasod és nem vásárolsz róla akkor ott is lopást követsz el ugye?

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz MaCS_70 #63 üzenetére

    Az a baj, hogy az, hogy mi az erkölcsös, meg, hogy mi a tisztességes nem egy egzakt fogalmak és kultúránként változik. Legegyszerűbb példa ázsiában lehet, sőt illik csámcsogni az asztalnál, ahogy a böfögést is kifejezetten jó néven veszik. Mifelénk meg pont nem.

    Ezen emberi sajátosság miatt pont az internet világában nem lehet erre hivatkozni. Meg amúgy is ezt azért igyekszünk elkerülni, nem véletlen tilos pl az önbíráskodás, mert én tuti kinyírnék bárkit aki éjszaka betör hozzám és veszélyezteti a családom ha "erkölcsök és értékrendek" mentén lehetne cselekedni.

    Szóval nem próbálj meg szubjektív indokok mellett egy ilyen problémát megítélni és utána lehülyézni meg tolvajozni másokat akik utána mondják, hogy nem te vagy a villamos..

    Szerintem ebből a szolgáltatók nem fognak tudni jól kijönni, mert hasonló problémakörbe csöppennek mint a másolásvédelemmel a játékkiadók.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz nubreed #298 üzenetére

    Csak az a baj, hogy igazából nem áll meg a kiadók érvelése. Én is mondhatom, hogy te megloptál mert nem adod oda a fizetésed, pedig megtehetnéd. Ha erről nincs egy szerződésem, hogy te ezt vállaltad akkor mondhatom csak éppen semmit sem jelent.

    Ha majd bekerül minden oldal EULA-ba hogy én mint regisztrált felhasználó vállalom, hogy megtekintem a reklámokat és azok blokkolása kitiltással jár akkor lesz igazuk. De ilyen 99,9%-ban nincs. Ahova meg nem kell regelni ott meg pláne.

    Az ilyen homályos morális érvelések meg maradjanak meg a nyugdíjas hitvitákba, mert komolytalan jogi szempontból.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák