Új hozzászólás Aktív témák

  • Enclave

    aktív tag

    Nekem annó T-s adsl-em volt évekig. Aztán jött az adsl2 és a 15/1-es net. Sajnos ezzel rengeteg gond volt, rendszeres szakadások, ám hiába jeleztem, mindig visszadobták a problémát,h. sajnos a környéken a vezetékek régiek (Bp. külső kerület). Amikor kérdeztem az optikai net fejlesztéseket, csak nevettek,h. kertvárosban ne várjak ilyesmit vagy 10 éven belül, mert nem kifizetődő. (2008-ban sok ilyen hírt lehetett olvasni)
    UPC-t már akkor is néztem, a külső kerületekben csak a panelokban elérhető.

    Aztán pár évvel ezelőtt alakult egy "kisebb" helyi szolgáltató a kerületben, ők kínáltak kábelnetet, T-s adsl árnál olcsóbban ám így is a 15/1-nél 2-3szor gyorsabbat, persze pár ismerősöm le akart beszélni róla, hogy kábelnet meg "kicsi" szolgáltató de az adsl-elből a sok gond miatt elegem volt(csak adsl volt ezen a részen, kábel addig nem), úgyhogy váltottam az itteni kábelnetre és szolgáltatóra.

    Úgy 3/4-ed évvel ezelőtt felhívtak a "kicsi" szolgáltatótól, h. lenne-e kedvem optikai netet tesztelni amit a lakásba behoznak (FTTH azaz semmi koax v. réz kábel, az optikai vezeték a modembe megy közvetlenül, majd a modem a routerre kötve UTP-vel), amire már a kíváncsiság miatt is igent mondtam. Rá 1 hónapra hoztak is mindent. Maga az optikai kábel eléggé vékony, majdnem mint egy mobiltöltő zsinórja, viszont elég merev.
    A teszt optika sebessége szimmetrikus(ezt külön kiemelték) kb. 100/100mbit körül van általában (speedtest szerint 90-95/70-90 körül) , hogy meddig lesz így, azt nem tudom. (Win7 alatt feladatkezelőben a hálózati részt nézve a 100as sebességet ki is "maxolja", valamiért az optikai modemen 100as port van lefelé, igaz 4 db mint valami routeren)

    A hírhez visszatérve, az optikai modem könyvében 1gbit le és 400mbit fel szerepel... (lehet ez sosem lesz kihasználva viszont elméletileg bírja, nem kell hozzá több modem, igaz ez optika, nem kábelnet)

    A lényeg,h. örülök,h. a kisebb szolgáltatóhoz mentem és ezt már hamarabb is megléphettem volna...Illetve, így lehetőségem adódott optikai netet is tesztelni/használni, nem belső kerületekben lakóként...

    OFF: Mielőtt valaki dicsekedésnek vagy ilyesminek venné az itt leírtakat, gyorsan hozzátenném,h. nem annak lett szánva és mint érdekességet leírjam,h. fejlesztések azért zajlanak és nem mindig csak BP. belső kerületeiben...

    [ Szerkesztve ]

    Semmi sem állandó, csak a változás.

Új hozzászólás Aktív témák