Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szupermacs

    veterán

    válasz snecy20 #36 üzenetére

    Sokszor olyan emberek sírnak akik évente csúcstelefont vesznek, de legalább 2-3 évente. Sokan ezt sem tehetik meg. Mindig lesz ok a panaszra, mindig többet és jobbat akar az ember. Van egy határ, miután már nincsenek akadályok. Azt szerintem nem kell elérni, de ha az ember okosan csinálja a dolgokat és nem veszi figyelembe a vagyonát és folytatja az életét mellőzve a luxust és kényelmet amit az anyagiak adnak, már nem lesznek olyan problémák, mint amiket a cikkben említenek.

  • Ghoosty

    őstag

    válasz snecy20 #36 üzenetére

    "A csóringerség közepette meg nem teljesül semmi vágyálom."

    De csóringerség közepedte is teljesülnek vágyálmok. Csak ezek a vágyálmok kisebb léptékűek, mint pl elutazni Párizsba. Éveket spórol rá aztán teljesíti a vágyát. Aztán választ újabb célt. Néhány ilyen után véget ér az élete és boldogan hal meg, mert járt Párizsban. Természetesen a másik véglet se jó, nem véletlenül piál nagyon sok hajléktalan.

    " pl. végigkóstolni a világ összes sörét, meg ilyenek. És ilyen léptékekkel ez még egy filléres hobbi lenne."

    Erről beszéltem, nagyon sokaknak nincsenek igazi céljaik és általában azok is anyagi célok. Az anyagi célok ezzel azonnal megszűnnek. Kicsit kitérve a konkrét célra: nem tudom, hányféle sör van a világon, de mondjuk 10000 fajta sört darabájt 1000 HUF-fal számolva összesen 10 millió HUF. Ezt a célt még átlag alatti fizetéssel is teljesíteni tudnád, ha tényleg szeretnéd, de ez is sok éves terv és nem csak a pénz miatt, hanem meg is kell inni. Ez napi 1 sörrel 27 év. Én szeretem a sört de szerintem megutálnám a végére az tuti.

Új hozzászólás Aktív témák