Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • icp1970

    senior tag

    Ennyiért jó vas.Kár hogy kicsit több felárral nem lehet kapni FHD kijelzővel vagy laegalább HD+al..Legutóbbi notim eladásakor megfogadtam,hogy soha nem veszek 15.6 -os notit sima HD felbontással.De ez ennyi pénzért tényleg jó vétel,fóleg 2 év garival.

    [ Szerkesztve ]

  • icp1970

    senior tag

    válasz DeFranco #12 üzenetére

    "szerencsére ott vágták meg, ahol a legkevésbé fáj full hd szerintem ebbe tök felesleges lenne. minek? netezni?"ezt most komolyan mondod?Éppen ez a baj .ma már ezt a felbontást régen el kellene felejteni mert egyszerűen netezni is szar.Nagyon sok felhasználó szerint a kijelző minősége az egyik leg fontosabb szempont.Sok vevőm vett már inkább azonos modelből 4 GB memóval gépet 8 helyett,és I5 helyett i3-al,csak inkább Hd helyett HD+ legyen a felbontás.Annál az egyszerű oknál fogva,hogy egy notinál a kijelző az eggyik legfontosabb elem,és élmény index.Másodszor memóval ,vagy nagyobb HDD-vel,ill SSD-vel bőví sokkal egyszerűbb egy notit bővíteni mint kijelzőt cserélniPl,aki csak netezik,vagy You tube stb egyálltalán nem érzékeli hogy haswel I3 vagy i5 van a notiban,vagy 4 Gb vagy 8.Viszont már egy 1600X900-as kijelzőn is sokkal telzebbek a színek,sokkal jobban olvasható,és egy sima online film nézésnél is sokkal jobb élmény.De ebben a kategóriában el megy.Nem azt mondtam hogy ezen az áron kötelező lenne.Az a gond mikor 4000 ezres 65 40 dell latitude-ben meg Think padban 540 ben Hd kijelző van.Mert minek bele hiszen üzleti :C

  • icp1970

    senior tag

    válasz DeFranco #22 üzenetére

    Én nem így gondolom.Ha valakinek oda adsz egy HD felbontású,majd utána egy FHD felbontású notit,kb mindenki azt mondja utána a HD ra hogy fakóbb,rosszabúl olvasható mint az FHD.Még aki csak netezget is az is egyből észre veszi.Nem azt veszi észre hogy 4 vagy 8 GB ram van benne stb...Én ezért írtam hogy nem igaz hogy ott csonkították meg ahol nem annyira fáj a kijelzőn.Ahogy te írtad.Mint ha az tized rangú szempont lenne egy notin.Én evvel nem értettem egyet veled.És szerintem sok hozzáértő felhasználok sem.Egyszerűen arról van szó,hogy belépő szinten sem kellene már 15.6 os notikban HD felbontásnak lenni.Mert egyszerűen elavult.A televíziók felbontása is sokat fejlődött az alsó kategóriában is,csak úgy mint a telóké.Nem kapni már újonnan az alsó kategóriában sem akkora felbontású TV-t,mint szintén az alsó kategóriában ,10 éve kaptál Ugyan úgy telóknál sem.Csak egyszerűen a notiknál mintha felső kategóriás kiváltság lenne egy FHD kijelző.IPS-t még megérteném,se sima TN panelnál 15.6 nál a HD felbontás egy vicc.Csúnya ,fakó,rosszul olvasható.Ez tény.

  • icp1970

    senior tag

    válasz Jim Tonic #34 üzenetére

    :N Szerintem te beszélsz zöldségeket de nagyon."Ha erre van igényed, megtalálod másik kategóriában." Ez igaz,nem evvel van a gond.hanem a zöldség ott kezdödött,hogy azt írtad ott csonkították ahol a leg kevésbé fáj.A kjelzőnél.Ez a zöldség.Nekem is fél millás Dell 6540 van,meg volt előtte egy pár.( Think Pad T530,T540,T440,latitude 6430,6440,6530 ,5530 ,Ellite Bokk 850G stb...csak hogy tisztán lássunk.Én nem hogy fél milláért de már 200 000Ftos határnál sem vennék HD felbontást.Úgy látszik nem érted.A szebb kijelző,teltebb színek,jobb olvashatóság ,és felbontás minden féle használatnál előny.ha munkára ,ha médiára,ha csak netezésre használod,akkor is jobb és szebb élményt biztosít.Szerintem neked is hiányozna ha 1 hétig ugyan abból a tipusból amit használsz FHD-t használnál,utána csalódás lenne a sima HD.A sok hozzáértő felhasználó?Nézd meg csak a pH aprón.Ha fent van pl T430-ból 3 db is,és abból csak 1 db HD+,és nem sima HD kijelzős,hiába adják drágábban 20 000Kp,val mégis azt viszik el elsőnek.Ugyan ez a helyzet a latitude 6430,5430 nál is,ill 5530 nál.Hiába drágább sokkal hamarább el kel a HD+ felbontásút,ill 5530 esetében az FHD-Pedig ezek üzleti szériák.Biztos nem véletlen hogy a felhasználók itt is arra buknak.Nézz csak utána ez is tény.De mind 1.Szerintem hagyjuk.

    [ Szerkesztve ]

  • icp1970

    senior tag

    válasz Jim Tonic #36 üzenetére

    Ok.Akkor nézd meg az utóbbi 20 hozzászólásban hányan írták hogy milyen fontos nekik a felbontás,és hogy nem vennének HD felbontást 15.6-ba.Enyit erről hogy " Merthogy teljesen lényegtelen a felhasználók 99%-nak" meg hogy "csak a saját véleményed akarod széles körben elterjedtként előadni." Úgy ahogy többen is írták ma már ez a felbontás ,vicc 15-6-os notiknál.Hiába alsó kategóriáról van szó.

  • icp1970

    senior tag

    válasz qnadam #40 üzenetére

    HD+ -os kijelzőn,mivel nagyobb a felbontás,részlet gazdagabb a kép.És ez nem csak a részlet gazdagságban,hanem a színek teltségén is érződik,Persze ez a különbség nem akkora mint a TN vs IPS vonalon tapasztalható ,de látható itt is.Persze ezt csak azonos panelek esetében is igaz.Pl itt van nálam telepítésre 2 db Latitude 5430.Mind kettőben ugyan az a szériás matt LG panel van, annyi különbséggel hogy az egyik HD a másik meg HD+ felbontás.És a színeken is látható hogy teltebbek a HD+ on.Ugyan ezt tapasztaltam Think Pad T430 nál.Persze szigorúan azonos paneloknál,mert volt úgy is hogy az egyik T430-ba Samu HD+ volt,és nem is voltak szebbek a színek a másik T430 ban lévő LG HD-nál.De ugye ez a két különböző gyártótól eredendő különbség miatt volt.Érdekes hogy általában azonos felbontású TN paneleknél,a fényes penelek színei teltebbek.Viszont úgye minden másban,kültéri használat,tükröződés stb..sokkal jobb a matt kijelző,én is csak azt részesítem előnyben.

    [ Szerkesztve ]

  • icp1970

    senior tag

    válasz Chaser #46 üzenetére

    Teljesen egyet értek Chaser fórum társal ,és köszi sagit,és a többi 30 hoozászólónak akik szerint nem egy szűk réteg igénye a normális felbontás.Pixel marketing meg ilyen hülyeségekről beszélnek sokan,meg hogy nincs igény a nagyobb felbontásra munkához :W Egyiken sem azt mondtuk hogy ez a gép nem jó vétel ennyiért! Ezt kellene meg érteni .Csak azt mondtuk hogy ezt a régi,igenis is rosz felbontást már régen nem szabadna használni 15.6 os gépen még az alsó kategóriában sem.8-10 éve van jelen az alsó kategóriában ez a felbontás.Minden jócskán fejlődőtt.Energia felhasználás,jobb procik,ram és tárhely növekedés,wifi érzékelés stb....A kijelző maradt.na ez a gáz.

    [ Szerkesztve ]

  • icp1970

    senior tag

    válasz _Smooth #52 üzenetére

    "Ha munkára kell, akkor vegyél FHD paneles gépet" Na éppen ez remek kijelentés. :C Éppen munkára szokták mondani hogy felesleges az FHD.De könyörgöm ki beszélt itt arról hogy minden 15.6 ba FHD ,vagy IPS kellene?Miért fordítod ki a szavaim.?Én és itt nagyon sokan mások is,azt mondjuk hogy az 1366x768 TN panel már réges régen elavult 15.6 on.,és nagyon rosz minőséget produkál,akár mire is használják a gépet.Még a HD+ is sokkal jobb,és az előállítási költsége szinte azonos.Mondj egy olyan hardver elemet amit a 10 évvel kapható belépő szintü notikban használtak,és a mai kapható új alsó kategóriás notikban is redszeresen használják?Ram minimum a duplájára nőtt(4GB ma már alap) 2 magos proci szintén,jobb óra jelek,magasabb aksi idő ,fejlettebb hálózat kezelés stb...Minden fejlődött,és jobb lett azonos áron.Hiába lenne a mai netezős, zenehalgatós felhasználók többségének elég a core 2 akkor sincs már.Usb 3 nélkül,meg hdmi nélkül is meg lennének,mégis az van már alsó kategóriában is És ez nem igény kérdése hanem egyszerű technikai fejlődés.remélem érthető hogy a 8-10 éves belépű szintű hardver,mára a min duplájára nőt belépő szinten is.És ez nem igény kérdése ,sem ár függő.egyszerű hardveres fejlődés.Akkor miért pont az az elem maradt meg,amivel a felhasználó elsődlegesen komunukál?Ja mert nincs rá igény,meg ez az olcsó. :W Minden más hardvernél ez nem számitott és nem magyarázat a belépő szintre, csak a kijelzőnél?Jó akkor jöjjenek és vannak a minnél újabb jobb fogyasztású,és teljesítmény centrikus procik,jobb igp,jobb aku idő, nagyobb tárhely ,usb 3,súly csökkentés,vékonyítás alsó kategóriában is stb. De még maradjon vagy újabb 8 évig a jó öreg HD felbontás 15.6 on. :W Mert beképő szint,és mert nincs rá igény.Könyörgöm X230-at ne hozd fel példának.1.kő kemély felső kategória.És a lényeg hogy 12,5 colos gép.Nem összehasonlítási alap.Azon jó ez a felbontás.De mi 15.6 ról beszélünk már jó ideje,ha nem tűnt fel.

  • icp1970

    senior tag

    válasz DeFranco #61 üzenetére

    Te,köszi tőkéletes a szívem,no meg a szemem is. :K nincs gond,tudtommal csak véleményünket fejezzük ki .Ennyi.Megint evvel a hülye ár kérdéssel jösz.Minden hardver feljlődőtt azonos áron,csak a panel nem.Képes vagy megérteni? Ja mert hogy "Isten szerelmére, egyszerű a képlet, ha nem tetszik a tnhd, ne vegyétek meg." Smooth szerint is.Igen ,végül is így mindent el lehet intézni,és fölösleges egy szakmai fórumon írni .Minden cikkhez oda írni,ne mondj nagatív véleményt ,ha nem tetszik ne vedd meg.Oszt csókolom, le van tudva.Részemről ennyi

  • icp1970

    senior tag

    válasz szabonagyur #70 üzenetére

    Nem ez a jó...." mutass már ebben az árban egy FHD-s gépet ami mondjuk nem hullik szét....2 Ha már hozzá szólsz valamihez jó lenne vissza olvasni.Nem arról volt szó hogy alsó szegmensbe FHD meg IPS kötelező lenne.hanem hogy ez az ocsmány HD helyett lega lább HD +.Szóval olvass vissza,ha hozzá szólsz.

Új hozzászólás Aktív témák