Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz AxBattler #123 üzenetére

    Neked meg nincs igazad. :)
    - Az AMD-s lapok jellemzően drágábbak és/vagy kevésbé felszereltek. Legalábbis 1 éve így volt amikor benne voltam a témában. Akárhogy néztem, nem láttam 15 alatt értelmes (USB3, normális SATA portszám, stb...) AMD lapot. H81 10k-tól indult mindennel együtt.
    - A gagyi lap kérdést soha nem értettem.H81 támogatja az i5-öt? Igen. Elmegy benne? Igen. Akkor?
    Volt anno kondicserélt Abit lapom rég... meg abban az időben mellé +60-100% tuningos Celeronok, Athlon XP-k, stb... akkor még talán számított. Ma milyen procit tudsz egyáltalán tuningolni? Főleg ebből a budget körből? Intelnél legalábbis nem szokás már... AMD-nél meg minek. :D Egy kis plusszt kapsz és kályha amúgy is. Szóval épp az fog történni, hogy bepattintod az i5-öt a H81-be és örülsz.

    Persze K-s Intel procikhoz, 4-4.5+GHz-hez, vízhez, stb... a "gémerek" vegyenek 50k-s deszkát, de nekem az utóbbi 10 évben nem volt 20k-nál drágább lapom, de inkább 15k körül voltam. Pl. Phenom II-nél pont ugyanez volt, sokszor leírt sztori: lap+tuning Phenom+nagyobb hűtő meg 160-180W TDP = küzdés.
    helyére szirszar kis H67 lap (jaa, mégsem annyira tré, mert OEM Intel lap volt. :) ) +i5-2500 = kényelem. +20-30% teljesítmény, 95W TDP, hűtő csutkára letekerve. Alulfesz: 80W TDP.
    Aztán elkapott a régi tuning láz: kapott egy használtan 18k-s Asrock Z77-et. Immáron 3.8GHz, de még mindig alulfeszelés, szóval most is 95W TDP körül lehet. Akkor hovaminek vegyek 40k-s deszkát alá stabil feszekhez meg kraftos VRM-hez? Hűtő továbbra is 1000rpm-en.

    Bónusz, amiről nem írtam, mert az "egyéni szoc problémám"... de mi ismerjük egymást az ITX topicból, szóval érteni fogod:
    Ha mindezt a fentit levetíted ITX méretre akkor még gázabb a helyzet. Csak drága AMD lap van. Ott már extra sz*pás a 65-95W TDP hűtésben ami kemény 5-10e-ben mérhető. A táp szintén extra sz*pás paneltáppal mondanom sem kell.

    A Llano-m azóta is megvan, alulfeszelve és kb. az AMD helyett "újratervezve" jó kis HTPC lett, de kis netes/kocagamer konfignak (ez lett volna az eredeti célja) 6x jobb a Pentium+7750 kombó.
    És akkoriban végigszámoltam az FM2-re váltást is (használt árakon is)... ugyanaz volt az eredmény. MATX-ben ugyanazon az áron szarabb lett volna, mITX-ben meg 2x drágábban szarabb. Azt most nem vesézem ki...

    szerk: Egyébként a Kaveri jelenlegi tudásához képest iszonyú túlárazott, de az FM2 sem kutya. Aprón is elég drága a tudásához képest. FM1 az egyetlen ami olyan olcsó, hogy megéri gondolkodni benne. FM2 alig jobb sok helyen.
    Nyilván hosszú távra meg ha bejön Kaveri... csábító a tudása, én örülnék a legjobban, ha végre kihoznák belőle, ezt mindenhol hangsúlyozom. De hát ez van, egyelőre nem sok mindenre jó. A gyakorlati tudását tekintve sem, az elméleti tudásának kihasználása meg fényévekre van sajnos.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák