Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz babkukta #10 üzenetére

    Koca játékos gépnek sem jó már régóta, mert a 2100+ ram (több is kell, hogy jusson a gpu-nak is) helyett egy kis dvga-val 100x jobban elvagy a budget kategóriában is.
    A konkurencia nem létezését meg i5-től kezdeném.

    Hw szinten gyakorlatilag már nincs nagyon érv az AMD mellett semmilyen téren. Sw téren pedig az utolsó még élő ilyen érv az Intel IGP driverei. Ezen kívül egyszerűen nincs más.
    Hiába gyúrnak sw-re AMD-nél és van jóval több feature, ha nem jön ki belőle.

    Persze előbb-utóbb ki fog, mert nem azért tesznek bele 500-1000GFlops-ot, hogy 1-200-at használjanak.
    De mire eljutunk oda lassan mindenki elfelejti őket. És persze addigra bőven itt a Skylake is.

  • sb

    veterán

    válasz Plasticbomb #65 üzenetére

    Azt megkérdezhetem, hogy kocajátékos java programoknak mire kell 1000gflops-ot magából kisajtoló APU és HSA?

    A másik:
    Ha figyelmesen olvasod el a cikket akkor olyan mondatok szerepelnek benne, hogy: javaval esetleg gyorsulhat. De csak az ilyen-olyan API-kat használó kódok...
    Plussz általános a gyorsítás, hogy a szegggény kódernek ne kelljen új paradigmákat tanulnia meg ezzel foglalkoznia.

    Félreértés ne essék: szerintem is ez az apu-s heterogén irány a jövő.
    De az is kétségtelen, hogy még mindig csak a jövő, pedig már 2-3 éve beszélünk róla. Ráadásul a fenti mondatok rohadtul nem azok a mondatok, amiket 2-3 éve olvashattunk. Más ráfeküdni egy technológiára és kihasználni, mint a fentiekbe sugallt módon, évek alatt odáig eljutni, hogy ugyanazt a kódot írod, de aládtesszük b+ automatikus compilerrel vagy nemtommivel és ha szerencsénk van gyorsul majd az egész.

    Nagyon úgy tűnik, mintha fingjuk nem lenne a fejlesztőknek sem, hogy mit kéne tenniük a lehetőséggel.
    Pedig állítólag ők kérték... aztán kiderült, hogy munka van vele?!?

  • sb

    veterán

    válasz Plasticbomb #71 üzenetére

    Csak akkor ne menjen a sírás a fejlesztők(és kiadók) részéről.
    Márpedig megy - és jogosan, mert a mostani szinten nem lehet továbblépni. A 10-20GHz-es egymagos proci nem jött ki, hogy kényelmes legyen az élet.

    Úgyhogy az 1 magra írt játékok azért viccesek, amikor még van 3-7 másik mag a gépben... meg utasításkészletek amiket szintén nem használnak... meg egy igp, ami 5x erősebb a cpu-nál és nincs használva... meg egy dvga, ami szintén jellemzően nincs kihasználva. (meg egy DX11, ami a cpu 1 magját is csak fűtésre használja, mert más haszna nincs a terhelésének.)

    Azért ez igencsak abba az irányba mutat, hogy ha valaki előre akar lépni azért lenne hova és végre meg kéne mozdítani a "s*ggét" és mégiscsak valami újat tanulni.

  • sb

    veterán

    válasz MC Pite #98 üzenetére

    Hol írtam, hogy nem tudsz? Tudsz, csak egységi pénzből még jobban tudnál mással.

    De ez régi téma, ne menjünk bele. Ki lehet számolni, nem egy atomfizika.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz MC Pite #103 üzenetére

    Igazad van, rosszul fogalmaztam. Korrigálom így:
    "Koca játékos gépnek sem jobb választás már régóta, mert a 2100+ ram (több is kell, hogy jusson a gpu-nak is) helyett egy kis dvga-val 100x jobban elvagy a budget kategóriában is."

    Most másolj be plz alaplap, ram árakat is mondjuk így:
    - lap + APU + 4GB-nál több 2100 + ram
    - H61/H81 lap + Pentium + 4GB 1333 + egy akármilyen dvga

    Utána osszál-szorozzál.
    Amit érdemes még említeni:
    1. Lehet, hogy az Intel konfig így is drágább lesz kicsivel, de alig és ahhoz hozzá lehet majd venni a 1.5-3x nagyobb vga teljesítményt is.
    2. Kár azzal jönni, hogy a Pentium csak 2 magos és i3 egy APU ellenfele, mert nem így van. Az i3 lemossa. A 2 magos Pentium meg mindenre elég amire egy ilyen budget gép kell. Persze a Crysis4 nem fog elindulni és/vagy jól futni 2 magon, de ilyen rendszerrel nem az AAA címekre (és azokban kapott 15fps-re) lőnek általában.

  • sb

    veterán

    válasz AxBattler #123 üzenetére

    Neked meg nincs igazad. :)
    - Az AMD-s lapok jellemzően drágábbak és/vagy kevésbé felszereltek. Legalábbis 1 éve így volt amikor benne voltam a témában. Akárhogy néztem, nem láttam 15 alatt értelmes (USB3, normális SATA portszám, stb...) AMD lapot. H81 10k-tól indult mindennel együtt.
    - A gagyi lap kérdést soha nem értettem.H81 támogatja az i5-öt? Igen. Elmegy benne? Igen. Akkor?
    Volt anno kondicserélt Abit lapom rég... meg abban az időben mellé +60-100% tuningos Celeronok, Athlon XP-k, stb... akkor még talán számított. Ma milyen procit tudsz egyáltalán tuningolni? Főleg ebből a budget körből? Intelnél legalábbis nem szokás már... AMD-nél meg minek. :D Egy kis plusszt kapsz és kályha amúgy is. Szóval épp az fog történni, hogy bepattintod az i5-öt a H81-be és örülsz.

    Persze K-s Intel procikhoz, 4-4.5+GHz-hez, vízhez, stb... a "gémerek" vegyenek 50k-s deszkát, de nekem az utóbbi 10 évben nem volt 20k-nál drágább lapom, de inkább 15k körül voltam. Pl. Phenom II-nél pont ugyanez volt, sokszor leírt sztori: lap+tuning Phenom+nagyobb hűtő meg 160-180W TDP = küzdés.
    helyére szirszar kis H67 lap (jaa, mégsem annyira tré, mert OEM Intel lap volt. :) ) +i5-2500 = kényelem. +20-30% teljesítmény, 95W TDP, hűtő csutkára letekerve. Alulfesz: 80W TDP.
    Aztán elkapott a régi tuning láz: kapott egy használtan 18k-s Asrock Z77-et. Immáron 3.8GHz, de még mindig alulfeszelés, szóval most is 95W TDP körül lehet. Akkor hovaminek vegyek 40k-s deszkát alá stabil feszekhez meg kraftos VRM-hez? Hűtő továbbra is 1000rpm-en.

    Bónusz, amiről nem írtam, mert az "egyéni szoc problémám"... de mi ismerjük egymást az ITX topicból, szóval érteni fogod:
    Ha mindezt a fentit levetíted ITX méretre akkor még gázabb a helyzet. Csak drága AMD lap van. Ott már extra sz*pás a 65-95W TDP hűtésben ami kemény 5-10e-ben mérhető. A táp szintén extra sz*pás paneltáppal mondanom sem kell.

    A Llano-m azóta is megvan, alulfeszelve és kb. az AMD helyett "újratervezve" jó kis HTPC lett, de kis netes/kocagamer konfignak (ez lett volna az eredeti célja) 6x jobb a Pentium+7750 kombó.
    És akkoriban végigszámoltam az FM2-re váltást is (használt árakon is)... ugyanaz volt az eredmény. MATX-ben ugyanazon az áron szarabb lett volna, mITX-ben meg 2x drágábban szarabb. Azt most nem vesézem ki...

    szerk: Egyébként a Kaveri jelenlegi tudásához képest iszonyú túlárazott, de az FM2 sem kutya. Aprón is elég drága a tudásához képest. FM1 az egyetlen ami olyan olcsó, hogy megéri gondolkodni benne. FM2 alig jobb sok helyen.
    Nyilván hosszú távra meg ha bejön Kaveri... csábító a tudása, én örülnék a legjobban, ha végre kihoznák belőle, ezt mindenhol hangsúlyozom. De hát ez van, egyelőre nem sok mindenre jó. A gyakorlati tudását tekintve sem, az elméleti tudásának kihasználása meg fényévekre van sajnos.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz SylverR #127 üzenetére

    Akkor k*va nagy mákom van, hogy nem égett el 4 éve egyik lapom se.
    Meg, hogy az utóbbi 15 évben se égett le semelyik 20k alatti lapom.

    Mindegy, nem egy nyelven beszélünk. Én a racionalitásét, egyesek meg a sértődött önigazolásét.
    Nekem nem okoz mentális problémát, hogy desktop gépnek i5-re cseréltem a Phenomot +10k-ból anno és jobban jártam minden téren, budget netes+kocagamer gépnek Pentium+7750 lett mellette HTPC-nek meg Llano.
    Meg közben volt a Llano is netes-kocagamer gép és volt Inteles HTPC-m is. Aztán minden oda került ahova való és nem forrt fel az agyam a nagy AMD-s igazságtalanságoktól. Szörnyű így ésszel élni. :D

    Nem is értem a budget gaming, meg 20-30k-s APU-k mellől hogy jutottunk el a 40 meg 100k-s lapokig, de biztos én vagyok a helikopter és ezek így összeillenek, te gondolod helyesen. :DDD

    szerk: Ez nem magas ló. Észérvek. Láthatod, volt és van mindenem, nem vagyok egy márkab*zi típus.
    HTPC-nél pl. az Intel se volt rossz, de ott pl. a driver támogatással jobban érzem magam AMD alatt. Egyedül a jó fogyasztása hiányzik, mert ott meg ITX méretben minden Watt kritikus. A Llanot is belőttem jól, de most kb. feleannyit fogyaszt mint gyárilag. Ehhez tornázni kellett azért...

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz SylverR #131 üzenetére

    "Viszont sehol nem említettem 40k-s lapokat, a 18-20k-körüli kategória elég, de ez alatt inkább nem."
    Azt SylverR kolléga írta.

    "Egyébként meg ja, a veled való társalgásaim alapján (is) váltottam i3-ra... :("
    Őőőő, valami rosszat tettem? Vagy mi a lekonyuló szmájli? :)

    "Egyértelmű, hogy a 10ezerért adott Intel lap anyagminőségben meg sem közelíti a 15 ezres AMD-t."
    Nem, ez nem tény. Ha mutatsz nekem meghibásodási statisztikát ezekről akkor lesz belőle tény. Addig csak egy érzés.
    Amit én írtam azok tények: 1. Az ára. A kisebb szám olcsóbbat jelent, ezt mindenki érti. 2. A felszereltsége: ez is elég tényszerű: több port általában, stb...

    A másik amiért hülyeséget beszélsz megint:
    Én lehetőségként hoztam fel az olcsóbb Intel lapot... vegyél 15k-s Intel lapot, ha neked az a minőségi minimum. Ki akadályoz meg benne? Azzal még mindig ugyanott vagy, mint az AMD-s 15k-s lappal. Vagy ott is vannak még "tények" amik szerint az is rosszabb lesz?

    Amúgy nem tudom honnan vetted, hogy bajom volt. Csak leírtam, hogy mit gondolok és mik a tapasztalataim. Mert én is váltottam AMD-ről és most is használok AMD-t... tehát elég tényszerű tapasztalatom van. Gyorsabb meg olcsóbb lett a gép arra amire használom. Meg le se égett. Ezt nehéz máshogy magyarázni, mint hogy ez volt a jobb választás. Erre és abban a helyzetben.
    Biztos van olyan is amikor az APU a jobb. Nagyon kevés, de lehet ilyen...

    szerk: Bajom csak menet közben lett... az emberi hülyeséggel (azzal mindig van)... amikor jöttek a 40-100k-s lapok és hasonlók...

    Dobd be a konfigod árát meg 2 progit amire használod és kell az ereje.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák