Új hozzászólás Aktív témák

  • mekker

    őstag

    válasz Ghoosty #55 üzenetére

    Érdekes kérdés ez a GMO. Elvileg itthon is folynak GMO-s kutatások. Majd körülnézek, érdekelnének hazai összevetések termésátlagról, a termények minőségéről, méreganyag-tartalomról, hosszútávú környezetei hatásairól stb.
    Szerintem hazai körülmények között nem érné meg sokkal jobban GMO-t termeszteni. Termésátlag és a termés "hasznosanyag-tartalma" szempontjából sem vagyok biztos, hogy ezek a növények jelentősen jobbak lennének a ma kapható fajtáknál, meg hibredeknél.
    Aztán ott van az is, hogy egy valamivel jelentősebb gazdasági függést jelentene a GMO termesztés.
    Ellene van az is, hogy ha bevezetésre kerülne, simán meglehet, hogy kevesebb támogatást kapnának a GMO-s gazdálkodók, illetve a terményeiket is valószínű, hogy csak a piaci ár alatt lehetne eladni (mint az USÁban is).
    Jelenleg Magyarországnak nem hiszem, hogy létszükséglete lenne, hogy átálljon a hagyományos nemesítési módszerekkel előállított vetőmagokról. Szóval én elég szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban. Egyszerűen egy újabb teljesen felesleges fogaskeréknek érzem a gépezetben.
    Vannak olyan országok, ahol olyan viszonylag szélsőséges helyzetek vannak mezőgazdaságilag (pl. járvány, szárazság, perzselő nap stb.) , ott talán hasznos lehet ez a technológia a "ló helyett jó a szamár is" elv alapján, bár ott is gyakran olyan dolgok hiányoznak inkább, mint a stabil politikai háttér, erőforrások és szaktudás.

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

Új hozzászólás Aktív témák