Új hozzászólás Aktív témák

  • zsolidodd

    senior tag

    Elmondom én is a véleményemet, tapasztalatomat a táplálkozás/ edzés témakörben, hátha érdekel valakit...
    Kb 8 éve még 100 kg voltam, kevesebb/ jobb minőségű kajával, este 6 után nem evéssel, nagyon sok edzéssel, kb. fél év alatt lement 30 kg, azóta, a csúcs kb 86 kg volt, a szakdoga/ államvizsga + 2 munkahely kombó megtette a hatását, de ezt is sikerült ledolgoznom, de már máshogy.
    Nekem bejött a warrior diet, kis googlizással lehet elég sok infot találni erről az életmódról. Nagyon nagy vonalakban az a lényeg, hogy napközben csak zöldséget és gyümölcsöt eszek, este meg annyit, amennyit akarok, de csak "normális" kajákból. Nekem ez is bevált, persze mozgással kombinálva. Ezzel csak arra akartam rávilágítani, hogy nem csak egy módszer lehet hatásos, hanem több is, de mindenképpen azt kell választani, ami hatékonyabb, és nem csak időszakosan tartható, hanem életmódként is. Ez nem azt jelenti, hogy soha nem tér el ettől az ember, de 90%-ban tartja magát hozzá. És nem azért, mert kell, hanem mert így érzi jól magát.
    Más: az, hogy mi a normális étel, szerintem relatív, de én úgy vagyok vele, hogy amit lehet, azt magának főzzön meg az ember, a lehető legkevesebb félkész alapanyagból. Nyilván ez sem megy mindig, de törekedni kell rá. Ami meg a legfontosabb az a sok zöldség, és gyümölcs.

Új hozzászólás Aktív témák