Keresés

Aktív témák

  • wxppro

    aktív tag

    válasz Shufny #196 üzenetére

    Nálunk csikktartósak vannak. De ahogy néztem, a nem csikktartósoknál is van felapplikálva egy ilyen 'koptatócsík' szerű valami, amin el lehet nyomni az égő cigit, mielőtt bedobod.
    Az is igaz, hogy néha kiborítják, mert ugye a fém csikktartó forgatható, így a nagy kuka levétele nélkül üríthető.
    Egyik nap éppen a kukát ürítő közteres takarító borította ki, mert véletlenül mellément a vödörnek, amit alátett. Azt hiszed föltakarította? Egy frászt, otthagyta, aztán sántikált a másik kuka felé. Úgy kellett rászólnom, hogy szedje fel. Tiszta szégyen, hogy már az is otthagyja a szemetet, akinek az a dolga, hogy felszedje, ezért fizetik.
    Ugyanezeket az embereket hajtottam már el a ház elől is nem egyszer, mert télen csapatokban járnak, és felszórják homokkal a gyalogátkelőhelynél, meg a megállókban a járdát, hogy ne csússzon. A sztori az volt, hogy szétszakadt a csapat, és épp a mi házunk előtt várták be egymást, ott van egy lámpás zebra, ott szoktak átmenni a túloldalra. Amíg várták a többieket, ott szotyiztak, meg bagóztak, és ugyanúgy szétköpködték a szotyihéjat, meg eldobálták a csikkeket, mint bármelyik másik, igénytelen ember. Kimentem, és nagyon csúnyán elhajtottam Őket a búsba, persze előtte feltakaríttattam velük amit odaszemeteltek. Pont Őket, akiknek az a dolguk, hogy rend és tisztaság legyen. Fel is hívtam a Közterület Felügyeletet, hogy ugyan mit várnak el az átlagembertől, ha saját maguk is annyira igénytelenek, hogy ilyeneket csinálnak az embereik? Persze, csak ment a hümmögés, meg a sajnálkozás, meg a kivizsgáljuk az esetet, meg a sok habos duma...

    Amúgy meg a társasházon belül, a lépcsőházban is eldobálják a csikket a lakók, meg a liftben is, pedig ezeken a helyeken tilos dohányozni...

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák