Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • redgreg

    tag

    válasz Cifu #12 üzenetére

    HR...
    Az egy szitokszó. Vagy szinonima a munkájához rohadtul nem értő, túlfizetett idióta szinonimája...
    Saját tapasztalat:
    Munkát kerestem épp, molekuláris biológus végzettséggel, egyszer csak csörög a telefonom, h látták az életrajzom xy oldalon, lennék-e kedves befáradni állásinterjúra zzs céghez.
    Befáradtam, ahol is kiderült, hogy vegyipari cég (nem igazán illik hozzá a diplomám de ok), majd, a kérdésemre, hogy oké, értem, hogy vegyipar, de legalább azt mondja meg, hogy szerves, vagy szervetlen jön a válasz, hogy azt neki honnan kéne tudnia?
    És akkor ilyen dönt arról, hogy a CV alapján behívjanak-e állásinterjúra vagy sem, majd arról, hogy a tudásom megfelelő-e ahhoz, hogy tovább jussak a következő körbe...
    No comment...

  • redgreg

    tag

    válasz Cifu #22 üzenetére

    Igen CV :)
    De hozzá a tökéletes inkompetencia. Egyik nagy gyógyszergyár hirdetett meg állást. A pozíció leírása szinte pörcre megegyezett a diplomamunkám címével. Az elvárásokat mintha rám szabták volna, még az 1 év szakmai tapasztalatom is meg volt. Igaz hallgatói munkaszerződéssel dolgoztam azt az egy évet, de gyak ugyanazt csináltam, mint amit kértek. Beküldtem a CV-m. Ott kivételesen válaszoltak: Ők biomérnököt keresnek a pozícióra, ön meg nem az. Sorry.
    Talán még most is betöltetlen a pozíció, csak engem már nem érdekel.
    De hát na, ha nekik megfelel, hogy egy kezdő infós fizetését kifizetik egy HR-es picsának, aki nem is tudja, hogy mit csinál a cég, és mit keresnek, akkor az nem az én bajom...

    26
    Nem hiszem :) Egy évvel később még fenn volt, mint üres pozíció. Egyszerűen arról van szó, hogy HR-es berkekben elterjedt, hogy a biomérnök az jó, mert mérnök. Csak a biomérnök teljesen más területre képződik. Ahol tényleg jó, de ide tuti nem fog megfelelni :)

    [ Szerkesztve ]

  • redgreg

    tag

    válasz Móci #37 üzenetére

    Nyugodtabb? Én azért meglehetősen idegbeteg lennék (na jó külföldön lennék), ha az állami bértáblás kutatói fizetésem melletti idegbetegségből élnék csak. Így h van másodmelóm, amiből viszonylag szép pénz jön úgy vagyok vele, hogy van egy hobbim, ami extrém sportos adrenalinlöketekkel jár, és még valamit adnak is érte :D

Új hozzászólás Aktív témák