Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #82729984

    törölt tag

    válasz yavur #23 üzenetére

    Ez mondjuk nem az emag hibája, tavaly is igy volt, idén is igy van (és ki is irják) hogy ilyenkor nincs kvázi kosár, aki előbb rendeli azé lesz a cuccos.

    Egyébként meg szerintem ilyenkor simán lehet olcsón venni jó dolgokat, én pl. már régóta szemeztem ebook olvasóval és most sikerült is vennem egy kindle-t egy 10-essel olcsóbban.
    Szóval nem átverés ez, persze időben kell kapcsolni mert nyilván nem több ezer db van mindegyik áruból és ahol nagy a kedvezmény azt pillanatok alatt elkapkodják. De erről nem a bolt tehet.

  • #82729984

    törölt tag

    válasz yavur #31 üzenetére

    Igy van, ilyenkor a kosár kvázi felesleges. De technikailag ez nem változtatható, gondolom csak ezért az egy napért nem fogják a teljes megrendelő rendszert a boltok újra/átiratni letesztelni stb stb.

    Egyébként ez távol áll a szabadrablástól, egyszerüen csak gondolom nem akarják kockáztatni hogy beragadjon valaki kosarába a termék (épp lerohad a gépe, megszakad az internet vagy csak simán úgy hagyja) és a többi ember nem tudja azt megvenni, ha a rendszer lefoglalná a terméket, aztán rajtuk marad.

    Főleg annak fényében hogy ilyenkor mennyi vásárló van (az edigitál és az emag szerint 100 ezres nagyságrend egy nap alatt) ilyenkor ha csak néhány % jár igy, akkor is sok ezer termékről beszélünk és az akció is csak egyetlen napra koncentrálódik tehát egy automata hiába dob ki x óra vagy 1 nap után a többiek már le is csúsztak róla.

    Megjegyzem, amerikában ez úgy müködik hogy ott valóban egymást verik agyon az emberek a valódi boltokban és úgy veszik ki egymás kosarából a cuccot (teli a youtube ilyen b.f.-es videókkal), ehhez képest a magyar modell még egész barátságos.

    Egyébként én nem értem ezt a sok siránkozást, mert lehet itt mondani hogy a kereskedők nem teljesen úgy csinálják mint amerikában és hogy ez tipikus magyaros (ami vicces annak fényében hogy pl. az emag román), na de a vásárlók is tipikus magyarok. Nem elég hogy megkapják olcsóbban meg ingyen kiszállítva, de még igy is sír a szájuk hogy kis túlzással miért nem piros szőnyegen hozzák nekik... (mert az nekik _jár_...)

    Az meg a dolog megkoronázása, amikor valaki egy magyar boltból rendes garanciával megszerezhető termék árát összeveti egy alibabáról rendelt áfa és vám csalt termékkel...

  • #82729984

    törölt tag

    válasz Narxis #46 üzenetére

    "Biztos, hogy olcsóbban és nem felemelt majd leszállított árral olcsóbban? Itt a topikban ketten is láttak ilyenre példát."

    És hányan láttak az ellenkezőjére? :) Hány helyen lehet xbox one-t venni 69e forintért? :) Samsung a3-at 49e forintért? (csak pár termék amire emlékszem).
    Én speciel egy kindle-t vettem 17e forintért, a legolcsóbb webshopban is 22e, de többnyire 24-26 között van. És nem reggel fél 4kor meg éjfél után 1 perccel rendeltem hanem 8 után.

    Nyilván van az általad említett dolog is de szerintem inkább csak elvétve (meg aztán melyik boltról beszélünk?).
    Nekem sokkal inkább úgy tünik, hogy aki kimaradt/lemaradt a black friday-ről az hisztizik. Tudod mint a klasszikusban, korrupció az amiből kimaradsz :)

  • #82729984

    törölt tag

    válasz Dhampir #50 üzenetére

    Mármint hogy hogyan zajlik ez az usa-ban? Elég csak beütni a google-ben, de azért:
    [link]
    [link]

    :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák