Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz waccamár #19 üzenetére

    "Egyébként azt sosem értettem, hogy attól, hogy egy levelet megkapok, vagy akár alá is írom a tértivevénnyel, az miért is bizonyít bármit azon kívül, hogy megkaptam valamit. A levél tartalmát nem bizonyítja."

    Pontosan így van! Van is hazánkban hagyománya az üres lapok küldözgetésének. És és a hatóságok, bíróságok valamiért szó nélkül elfogadják azt a vélelmet, hogy ha a kézbesítést igazolom, akkor a küldemény tartalma is a küldő állításának megfelelő. Brutális visszaélések mentek, mennek ezen az alapon, és nem egyszer hallottam már a bíró szájából, hogy "életszerűtlen", hogy ne az legyen a borítékban, mint amit bemondanak róla.

    Tán 2008-ban egy tanulmányt írtam erről a Postának egy reménybeli elektronikus kézbesítési rendszer projektjéhez. Elkaszálták azzal, hogy a papíros kézbesítési rendszerben nincs olyan bizalmi probléma, ami indokolttá tenné az elektronikus, tanúsítványalapú rendszert. Mindezt akkor, amikor a cégeljárásokban már teljes sikerrel működött az elektronikus aláírásos, full digitális rendszer, még ha nem minden bank fogadta is el a cégbírósági e-iratokat.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák