Új hozzászólás Aktív témák

  • Gradilaci

    tag

    válasz drr #17 üzenetére

    "Egy Hrivnya nagyjából 28 Ft - az már rég volt, most 35Ft"-már ne is haragudj, de ez volt régen, amikor még 1000 Ft-ért adtak 27-28 Hrivnát. Jelenleg a piacon a pénzváltó emberke 1000 Ft-ért ad 35.5 Hrivnát. Ez egészen pontosan 28,16 Ft/Hrivnya. Én első körben 50000.- Forintot váltottam be, és ezért kaptam 1770 Hrivnát, ez pedig 28,24 Ft/UAH. Aztán Lukoil kúton tankoltam ahol kártyával fizettem, 355 Hrivnáért, ami a kapott SMS szerint 9960 Ft-ba fájt, eszerint 28,05 Ft-ba jött ki akkor egy Hrivnya. A net ott ahol voltunk, 100 pénz havonta, ahogy Te is írod, ebben szerintem nem voltam pontatlan. Egy fél literes jó minőségű vodka, 25-28 pénz, ez szerintem jóval olcsóbb mint itthon a jó minőségű, tehát nem kommersz italok. Fizetés...hát itt lehet, nagyobb a szórás, mondom, a mama az magyar nyugdíjat kap, de ők mondták kérdésemre, hogy ennyi az átlag, megjegyzem, ez sem sok. A benzinről még: én pontosan 11,5 pénzért tankoltam a 95-ös literjét a kúton, a dízel meg ugyan ott 8,55 volt literenként. (Nagyszőlős-város mellett, Beregszász felé az új LUKOIL).
    Tehát én nem érzem soknak a pontatlanságot.

    Ja. Étteremben ott a városban, 6 saslik, 3 csapolt sör, üdítők, kávék: borravalóval együtt 250 UAH....NEKÜNK fillérek....

    [ Szerkesztve ]

    A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

Új hozzászólás Aktív témák