Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LLKobe

    veterán

    válasz DM-Fan #1 üzenetére

    Na végre :C Jó kis írás, egy rossz albumhoz :( Sajnos nekem ez a lemez óriási csalódás, szerintem 84' óta nem volt ilyen gyenge albumuk.... Az én véleményem: a 13 dalból összesen 5-re tudom azt mondani hogy üti a kellő színvonalat, az 5-ből pedig max 3-ra hogy igazán jó. Rengetegszer végighallgattam már az egészet, de igazából csak a Wrong-nál érzem az "ereszd el a hajam" hangulatot, a többi nem fog meg igazán. A Jezebel-nek még nagyon jó a énekdallama és a szövege, dehát lássuk be, nem is szól alatta zene.

    Összességében így utólag azt mondom hogy ebből az anyagból egy kövérebb maxira futotta volna. Tényleg csak a Wrong miatt nem mondom hogy jobb lett volna, ha tényleg a PTA lett volna az utolsó album... Sajnálom, de a koncert biztos ütős lesz.

    És még valami: mikor megtudtam hogy megint Ben Hillier lesz a producer kezdtem aggódni, és mint kiderült jogosan. A PTA-en nagyszerű számok voltak, igénytelen, puritán minimál stílusban, a lemez mégis jó lett, mert maguk a számok ütősek voltak. De itt gyengébb a felhozatal, és ez a nyomoronc Benny is túlerőltette a minimál stílust, ami már az előző albumnak is inkább a kárára vált.

    Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

  • Mercutio_

    félisten

    válasz DM-Fan #19 üzenetére

    "A DM-ről pedig minden elmondható, csak az nem, hogy lenne két egyforma lemezük"

    "Azért is furcsa a dolog, mert a jelen lemez, gyakorlatilag a testvérlemeze is lehetne a Playing The Angel-nek, annyira hasonló hangzásvilága van" :DDD

    Félreértés elkerülése végett: 20 éve már ott csápoltam a PeCsa-ban :B , de ezt a ziccert nem lehetett kihagyni :N

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • depmod

    senior tag

    válasz DM-Fan #24 üzenetére

    Különbözőek vagyunk, amit írta, az az én saját véleményem.
    Én úgy érzem, hogy 97 utáni albumok nem hozzák a részemről elvárható szintet.

    Az nem baj, hogy új dolgokkal kísérleteznek, de ez minden 2000-es albumuknál már egy picit sok. Az a baj, hogy ha valaki kedvel egy zenei műfajt, egy együttest, akkor hajlandó a rosszat is elfogadni tőle akkor is, ha az egyébként nem érdemli meg. Minél többet hallgatod a dalokat, annál jobban tetszenek, ha meg emocionálisan is el vagy kötelezve, akkor meg aztán persze hogy szebbnek és jobbnak találod azt, ami nem biztos, hogy ténylegesen jobb.

    Azt tudom, hogy mikor meghallgattam a először a SOFAD-ot, akkor teljesen padlót fogtam, pedig hangzás és érzelmi világa a közelében sem volt a Violatornak. Ultra szinteén, habár az már kicsit túl depressziós volt a lelkemnek :P

    De ezk az újak egyszóval számomra beazonosíthatlanok szinte minden szempontból.
    Dave zenei szakértelmét és dalszerzési munkásságát meg inkább nem emelném nagy magaslatokba, mert az ő világa igencsak érdekes. Nem rossz a rockos stílus, de kicsit gagyi, De a Dirty Sticky nem rossz, habár ahhoz meghallgattam párszor, hogy valami jót találjak az albumon.

    Én azon a véleményen vagyok, hogy lejtementben van a DM már egy évtizede, és a gond az, hogy nem látom a fényt az alagút végén.
    Az meg hatalmas "önbizalomra" vall, hogy még ki sem jött az új album, és már hirdetik a koncertet. Gondolkodtam, hogy elmenjünk a párommal a mostani koncertjükre, de úgy döntöttünk, először várunk, meghallgatjuk az lemezt, aztán jegyvásárlás. Hát nem így lett. Nem idézném a páromat, de kérte hogy kapcsoljam ki a lejátszót a Jezebelnél, mert bántotta a fülét az, amit hallott. Pedig ő vérbeli módos volt, 89-ben annyira kocka és csíkos volt, hogy csak na.

    ..., akkor a nyuszi b***hatja!

  • jegenye77

    addikt

    válasz DM-Fan #26 üzenetére

    Szerinted mehetünk még DM koncertre a kis hazánkban?

    Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

Új hozzászólás Aktív témák