Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Vakegérke #326 üzenetére

    Nézd tudom, hogy mi nem egy korosztály vagyunk. Nyilván neked már nagyobb élettapasztalatod van mint nekem, vagy itt sokunknak, de azért nem kell ezt ennyire szemellenzősen nézni. Értem én, hogy te büszke vagy arra, hogy Magyar vagy. Én ezt annyira nem érzem. Bár így lenne, de nem tudok így érezni. Azok után amit ez az ország nyújt a polgárainak ez sajnos nekem nem megy. Próbáltam én is itt boldogulni hidd el, de mindenhol falakba ütköztem. Persze annyira öreg még nem vagyok, de már több évet nem akarok elfecsérelni. Ráadásul olyan mocskos módon bántak velem a főnökeim, annyira semmibe vették a szakmai tapasztalatom, hogy ennél rosszabb már nem lehet külföldön se. De legalább ott fizetésért néznek sz@rnak itthon meg alamizsnáért teszik UGYANEZT!
    Én azt az undort amit te érzel a külfölddel kapcsolatban, pont hogy itthon érzem! A Magyar munkaadóktól kevereg a gyomrom! Attól ami itthon megy!
    Ráadásul ez is totál szemellenzős nézet, hogy na majd kint te csak egy semmirekellő , utolsó kis bevándorló leszel. Ez azért az emberen is múlik. Az alja munka az alja munka ez tény. Ha az ember kimegy egy mosogatónak, takarítónak nyilván nem fogják tejben vajban fürdetni, de ha már egy normális szakmunkát végzel picit megváltozik a helyzet. És mondjuk már az adott nyelvet is folyékonyan beszéled. Nekem pont, hogy kapásból kb 4-5 ismerősöm van akinek esze ágában nincs hazaköltözni mert olyan jól érzi magát. Persze nekik is voltak nehézségek az elején, amikor még csak makogtak németül vagy angolul és a munka is nehéz volt meg eléggé alja, de amint beilleszkedtek és a szakmájukban el tudtak helyezkedni ez drasztikusan megváltozott. Nekem sem az a célom, hogy 10 évig takarítsak, annál azért többre tartom magam. Ha meg sem próbálom akkor soha nem fogom megtudni, hogy milyen lehetett volna. Az biztos, hogy ami most van az számomra már vállalhatatlan. Én pont hogy nem öröklök semmit, se lakásom,se gyerekem se semmim nincs. És valószínű nem is lesz ha itthon maradok!
    Azt is látom, hogy az egyik legjobb barátom, hogy nyomorog a családjával pedig becsületesen dolgoznak. Az első ő lesz akinek segítek ha nekem kint összejön. Ő is azt mondta amint tudok valamit, jön ki családostul.
    Nézd én elfogadom a te álláspontodat is, de szerintem egy 20-30 éves fiatalnak ma Magyarország csak a reménytelenséget és kiszolgáltatottságot tudja nyújtani.
    A politikába meg nem akarok belemenni, de nem arról van szó, hogy aki másra szavaz mint én az hülye, hanem itt konkrét számokról. 2002-höz képest közel duplájára nőtt az államadósság ez pedig az mszp műve, akár tetszik akár nem. Ők gyarapították ezt a 8 év alatt. Ezzel nem a mostanit védem, de ami tény az tény. Ennek az országnak a legnagyobb problémája az államadósság.

Új hozzászólás Aktív témák