Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Šolaire #18 üzenetére

    roviden: nagyon immerziv.

    ket eve egy jatek temaju konferencian probaltam, ahol volt mellett egy regi sega rally nagy jatekgep is (ilyen bazinagy kijelzo, ules, kormany, kezifek), illetve itthon multimonitoros setupot hasznalok (egy fanatec setuppal).

    direkt egymas utan probalva az Oculus nagyon immerz. kizarja a kulvilagot es tenyleg teljesen mas erzes, mint beulni egy gepbe. ilyen szempontbol a sega gepet es az otthoni eyefinity setupot is verte.

    ami fura, hogy nincs periferia, tehat nem lehet szemmel korbenezni, mint mondjuk egy eyefinity setupnal. ez picit zavaro.

    masik problema, hogy mivel kizarja a kulvilagot, ezert a szemunk hiaba regisztral mozgast, a testunk tobbi szenzora nem erzi, ez kb nalam 15 perc utan szedulest eredmenyezett. ld vr sickness. de ez egy elso fejlesztoi verzio volt. ez egyebkent erdekes dolog, ultem mar komoly, kulvilagot kizaro 35millios kutatasi celra hasznalt szimulatorban is, es ott is rosszul voltam picit. az otthoni eyefinity setupommal nincs ilyen baj.

    a felbontasa kozepen picit alacsony volt, ez mondjuk szimulatoroknal problemas lehet. ugyanugy, ezen is javitanak.

    viszont elonye, hogy kompakt, hordozhato. namost az otthoni setupom majdnem masfel meter szeles, a meghajtasert felelos gep pedig ~35 kilo a vizhutesevel egyutt. ki lehetne hozni 5 kilosan is, de a monitor setup nem lenne kompaktabb.

    ---

    igazabol emiatt mondom, hogy varom ezeket a VR megoldasokat. ha kapunk 100k korul kiforrott termekeket, akkor par celra (pl szimulatorozni) lesz egy relative olcso es kompakt eszkoz, ami a mukodesi elvebol adodoan ad egy elegge immerziv elmenyt. pl a 3ds mozihoz kepest teljesen mas vilagrol beszelunk, nem lehet oket egy lapon emliteni.

    relative olcsot ugy kell erteni, hogy haromkijelzos setupot lehet filleres 19"esekbol osszerakni, de ha az ember normalisat akar, akkor harom egyforma IPS kell, tehat 120-150ezer alatt nem lehet meguszni a kijelzoket. videokartya kb 100ezer also hangon, aminel mar nem kell sok kompromisszumot kotni (de azert meg kell).

    szerintem ha erdekel es van ra lehetoseged probald ki (biztos lesznek kint demo eszkozok par boltban), en is gondolkodok, hogy beszerzek egyet a multimonitoros setupom melle.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák