Új hozzászólás Aktív témák

  • Feketelaszlo

    senior tag

    Szerintem itt nem az a kérdés, hogy határértéken belül voltak-e vagy sem, hanem az, ahogy elérték a célt. Ennyi erővel lézerblokkolót is szerelhettek volna a kocsikba és eldicsekedhettek volna vele, hogy a VW-k minden körülmények között a sebességkorláton belül maradnak. Az EURO és amerikai normák megítélése egy cseppet sem enyhít a csalás súlyosságán. Egyébként volt olyan diesel motorjuk, ami tudta a követelményeket, csak akkor variálni kellett volna a gyártással, az meg kevesebb profit...

    Igaz nekem a személyes véleményem az, hogy nem a motorokat kell túlbonyolítani, hanem a környezetet olyanra szabni, hogy az ember és a technika is megférjen benne. Hét közben egy gyár mellett lakom, otthon meg kvázi erdőben - ugyanakkora a járműforgalom (vagy otthon még tán néha nagyobb is a turisták végett), mégis óriási különbséget érzek a kettő között. Tudom, hogy amire én vágyom, az utópia, de abban még kiegyeznék, hogy a betondzsungel autómentes övezet, azon kívűl meg egy egészséges károsanyag-kibocsátás szabályozással, de inkább a környezet átalakításával kéne védekezni (lehet, hogy eleinknek nem kellett volna kiírtani európai erdeit? hmm)

Új hozzászólás Aktív témák