Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz azbest #207 üzenetére

    Ha szerinted az versenyellenes, hogy az MS az operációsrendszerébe belerakja az IE-t, akkor tessék kivetetni a Safarit is az Apple oprendszereiből, s linux disztribúcióban se lehessen egyetlen alapértelmezett böngészőt beállítani rendszerinstallkor.
    De egye fene, legyen versenyellenes. Akkor sem megoldás, hogy akkor ezentúl adjon mást is, max. az, hogy akkor ne terjeszthesse op.rendszerrel együtt.

  • Morden24

    nagyúr

    válasz azbest #207 üzenetére

    Nem arról van szó, hogy minden létező programot fel kell sorolni.

    Miért?
    Ha nem, akkor milyen számszerűsített, tényszerűsített kritériumot kell teljesíteni a bekerüléshez?

    Ha pistike minden nap megöl egy kiscicát, akkor rá kell hagyni csak mert már évek óta csinálja?

    Azt hittem, a kiscica akkor hal meg, amikor IE-t használok :U
    Egyébként már bocsánat, de Pistike gyilkolta a kiscicákat, aztán a kiscicák elkezdtek elfutni előle. Manapság már nem érvényesek azok a dolgok, amiket az MS-re el lehetett mondani évekkel korábban, lásd az fx sikerét.
    Komoly verseny van a böngészőpiacon, ezt bizonyítja az is, hogy az MS gőzerővel fejleszt, szabványosít.

    Munka nélkül? El vagy tévedve... írj egy hasonló szinvonalú és tudású rendszert és akkor mondd, hogy munka nélkül szeretnének pénzt látni.

    Nézd, attól, hogy én a garázsomban feltalálom a teleportációt, még nem kell, hogy automatikusan ismerjék és akarják az emberek.
    Ha a termékemet nem reklámozom, akkor nem fognak ismerni.
    Ha reklámozok, de így is szarnak a fejemre, akkor lehet, hogy el kéne gondolkodom.

    Még őket állítod be semmirekellőnek, mikor éppenhogy az ő kárukra sértette meg a törvényeket az MS?

    Á-á. A büntetést meg kell fizetnie az MS-nek, és be kell szüntetnie a jogsértő tevékenységet. Olyan nincsen a földön, hogy a büntetés a konkurens termék beépítése, mivel ez egyik esetre sem kompenzáció.
    És igen, már elnézést, az fx beépítés nélkül is szignifikáns sikereket tudott elérni. Akinek innentől fogva nem megy, az vagy hülye, vagy szart csinált, vagy fel kell fogni, hogy nem kell a népnek.

    Mellesleg ha ennyire radikális vagy, akkor megint mondom: ezzel az erővel mindent ki kéne venni a Windows-ból. És akkor dekurvajó lenne, mert visszatérhetnénk ahhoz a szinthez, hogy a PC-zés egy ismeretekkel rendelkező elitnek a kiváltsága, a többiek meg menjenek konzolozni, vagy reszelni a fingot.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • fordfairlane

    veterán

    válasz azbest #207 üzenetére

    Szerintem reménytelen, szélmalomharc. Fogd fel úgy a dolgot, hogy versenyjogi szempontból egyszeri userek vannak itt. Kicsit olyan ez, mintha egy átlag felhasználónak a multithread programozást próbálnád elmagyarázni.

    x gon' give it to ya

  • oO7

    őstag

    válasz azbest #224 üzenetére

    ezzel az érveléssel kapcsolatban viszont én önmagamat idézném. Lényeg, hogy nem akarom, hogy megadják a választás lehetőségét. Igen nagy valószínűséggel azért vettem MS terméket (Windows-t) mert én MS terméket szeretnék használni. És ne akarják már nekem megmondani, hogy márpedig én nem akarok MS terméket használni. Hameg csak azért vettem a Windows-t mert tudatlan vagyok és mert mindenki azt használ, akkormeg megintcsak ottvagyok, hogy nemis akarok a témában olyan hűde felvilágosult lenni, hogy én racionálisan tudjak dönteni, hogy melyik böngésző a jó nekem.

    Aki pedig eljut arra a hihetetlenül magas, már-már IT-Expert szintre, hogy szabad akaratából át akarjon térni egy másik böngészőre... senki sem akadályozza.

  • Morden24

    nagyúr

    válasz azbest #225 üzenetére

    Egyébként tényleg azt gondolom, hogy több ismerettel kellene rendelkeznie a felhasználóknak. De legalábbis, ne csináljanak úgy, mintha az ilyen ismeretek velünk születnének. Az egész net úgy néz ki mint egy szemétdomb. Néha hiányzik az az időszak, amikor még szakmaibb közösség volt.

    Ezt minden médiumra elmondták a világtörténelemben, szóval (attól függetlenül, hogy nyilván valahol igazad van) egyszerűen ignorálom, mert a világ nem a szakmailag kompetens elitről, hanem a "mass"-ról szól.

    Az ff sikerei mögött rengeteg munka áll, valószínűleg a nyílt kód is sokat segített (nameg a megboldogult Netscape kódbázisa) ... az opera kereskedelmi program volt eredetileg, így eleve szűkebb rétegnek szólt.

    Bármilyen fájdalmas bevallani, az fx a legnagyobb növekedést a valós reklámkampányok alatt szerezte, és az bizony nem szakmaiságról szólt, hanem IE bashingről meg vírusos böngészésről.
    Elhiszem, hogy a termék mögött rengeteg munka áll, de egy dilettáns nyíltplénumnak szóló szoftvernél nem elég a rengeteg munka. Sőt, a rengeteg munka kereskedelmileg nem sok, csak éppen annyi, hogy van eladnivaló, amit el is kell tudni adni.

    Az O/A pedig a desktop browser terén gyakorlatilag minden döntést hibásan hozott meg (gondolok itt a fizetős szoftverre és később az adware fiaskóra), de igazából nem sajnálom a céget, mivel eléggé több lábon áll; elég, ha a mobilböngészőt és a Wii-s marhaságot említem.

    Attól, hogy valakinek az "elnyomás" ellenére sikerül kitörni még nem csökkenti a szabálytalankodó vétségét.

    A szabálytalankodó vétsége azzal kerül megtorlásra, hogy pénzbüntetésre és a tevékenység megszűntetésére kötelezik. Ezzel semmi gond nincsen.
    Ellenben azzal, hogy mindezekután 4 prominens konkurenst piggyback-eljen egy cég saját költségen (mert ne felejtsük el, a Win terjesztése és kampányolása az MS feladata és költsége, ehhez az alterek lóalkatrésszel sem járulnak hozzá), az már a nonszensz kategóriát eléggé súrolja. Főleg, ha ezekből a prominens konkurensekből legalább 2 igencsak későn lépett be a Win platformon folytatott ún. "böngészőháborúba".

    Megjegyzem, aki mond egy olyan precedenst, ahol egy jogi személyt köteleztek a konkurens felfuttatására önköltségen, annak fizetek egy sört...

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz azbest #224 üzenetére

    Ezt meg nem vettem észre, modidő vége... részemről is pardon.

    Ha viszont tele spammelem mindenkinek a postaládáját a reklámjával, akkor az csúnya dolog. Kicsit mintha az IE is így lenne terjesztve: minden egyes win pc-re ráteszi az Ms alapértelmezetten.

    A spam az (egyik definíció szerint) kéretlen reklám, vagy simán levél.
    A Windows, mint vásárolható termék minden komponensének utána tudok nézni, ergo semmi nem kéretlen. Ha rántott sajtot kínálnak rizzsel és én megveszem, akkor a rizs még akkor sem kéretlen, ha szerintem szar.

    A géphez nem értő többség számára pedig van egy lehetőség netezni, mást már nem is próbál, mert minek mégegy eszköz ugyanarra a feladatra. Még azt sem tudja, hogy miben jobb vagy rosszabb, mint a másik.

    Az a baj, hogy ez a gondolatmenet alapban feltételezné, hogy egy "hülye" júzer IE-vel televírusozza magát, más böngészővel meg nem. Na most ez meg akkora kardinális örökség, hogy kilóg az oldalról.

    Tudod , hogy a számítógéppel is sokan így vannak. Van egy doboz ami a gép... az, hogy a doboz tartalma határozza meg a gép képességét, már magas nekik. Vagy pl "csak játékra kell"... nem tudnak különbséget tenni, azt választják amit elé tesznek.

    El kell fogadni, hogy a számítógép egy eszköz a tömegek számára, amivel különböző feladatokat lehet elvégezni. Tehát nem cél, hanem eszköz. Pont.

    És az MS visszaél azzal, hogy mindenütt ott van, egy olyan csatornát használ terjesztésre, amit a win monopóliuma hozott létre. Ilyen előny kihasználása viszont sérti a versenyre vonatkozó szabályozásokat.

    És vissza az eredeti koncepcióhoz: akkor pénzbüntetés, plusz a versenyt korlátozó tevékenység beszűntetése. De nem több, és főleg nem a konkurensek vállon cipelése.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz azbest #247 üzenetére

    Aha, szóval ha csak rizsel lehet kapni a rántott sajtot, akkor elvi okoból akkor is megeszed, ha egyébként útálod a rizst.

    Nem, hanem otthagyom, vagy ha elvi kérdést csinálok belőle, akkor meg sem rendelem.

    Meg lehetett venni az utóbbi 13 évben IE nélkül a win-t? Nem. Tehát ezek szerint mindenki IE-t akar. Akkor is megkaptad az IE-t, ha nem kérted, szóval ennyire azért ne csúsztass.

    Ezek konstrukciók, amiket megalkot egy cég. Most itt lehetne hülye példákat hozni, hogy pl. a házimozirendszerből nekem csak a mélynyomó kell, meg a kocsit ülés nélkül szeretném, de inkább hagyjuk.
    Ez egy termékcsomag, amit egy cég így árul. Ha nem kell, nem veszed meg.

    Azt írtam, hogy mivel fogalma sincs semmiről ami a géppel kapcsolatos, így azt fogja használni, amit elé tesznek. Mégha később hall is valami másról, akkor is a) minek kéne neki mégegy progam ugyanarra b) már megszokta az előszőr látottat és a könyvjelzők, megjegyzett jelszavak s egyéb dolgok miatt már nem is fog váltani

    Oké, én meg megszokom, hogy a Pizza Hut-ban zabálok, és rohadt nagy baromságnak tartom, hogy engem köteleznek a Don Pepe árlistájának átnyálazására is csak azért, mert nem elég magas a részesedése. Nem érdekel, nem az én dolgom, menjen tönkre.

    Kezdetben boldog-boldogtalan vezethetett autót mindenféle jogosítvány nélkül. Idővel már annyira veszélyes és tarthatatlan lett a helyzet, hogy bevezették a jogosítványt.

    Erre majd visszatérünk akkor, ha jogosítvány kell a számítógéphez.

    Olvastad a topic és a hozzá tartozó hír címét?

    Olvastam, plusz azt is, hogy ez egyáltaln nem biztos, hogy elegendő.

    Ha pedig a versenykorlátozás miatti per vesztés után kártérítési pert indítanak az alternatív böngészők, még akár az is megeshet, hogy a ingyenreklámra kötelezzék az Ms-t. Nagyon frappáns ítélet lenne.

    Aha, és miért kéne mondjuk kármentesíteni a Google-t vagy a Safari-t? Azért, mert "tegnapelőtt" beléptek egy böngészővel a Win platformra, és ez nyilvánvalóvá teszi, hogy az elmúlt 13 év nekik egy szopás volt az IE miatt?
    Oké, én 2000-ben megcsináltam a "shitplayer" nevű médialejátszót, ami letölthető a www.shitplayer.org oldalról. 9 éve egyetlen ember nem töltötte le, ergo most beperelem az MS-t, mert teljesen nyilvánvaló, hogy a WMP miatt van ez.

    Azt feltételezni, hogy az emberek magas százaléka más webböngészőt használna, egy iszonyat nagy spekuláció.
    Amúgy már meg ne haragudj, de frappánsnak nevezni azt, hogy egy kis szar pár százalékos programot egy, a piac ~90%-át lefedő "reklámfelülettel" megtámogatni, hát rendkívül okos.
    Nem mellesleg feltenném a kérdést az O/A cégnek, hogy ameddig a Mozilla egy normális termékterv és reklámkampány mellett rövid időn belül nagy részesedésre tett szert, akkor ők mi a faszt csináltak? A saját üzleti inkompetenciájuk az oka annak, ha nincsen akkora részesedésük, mint az fx-nek.
    Az Apple meg a Google fogja be a pofáját, nem alapítványok hanem profitorientált cégek. Lehet húzni reklámozni saját tőkéből. -> Vagy ha nem, akkor vice versa, tessék kirakni a Bing-et a google-com-on reklámfelületbe, ha már "majdnem monopol" helyzetű szolgáltatásokról beszélgetünk.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz azbest #252 üzenetére

    gazdasági és üzleti ismeretek nélkül lehet, hogy az a legjobb neked, ha mindent alád tesznek...

    Látom, ha nincsen az ideológiai marhaságon kívül érved, akkor jön a "hülye vagy" duma, ami annak fényében elég poén, hogy a kommentjeidben notóriusan kevered a monopóliumot az erőfölénnyel.
    Nem gond, leborulok a tudásod előtt, hiszen nem fújtad a szokásos demagóg dumát az MS-ről, hanem komoly magyarázatot adtál arra, hogy miért is lenne jó piggyback-elni az amúgy is nagy böngészőket a kisebb versenytársak rovására.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz azbest #267 üzenetére

    a bibi csak az, hogy az Ms olyan saját megoldásokat próbál terjeszteni, amit levédetett, így más nem használhat (active x?)

    ActiveX-et használhat más is szerintem.
    Amúgy meg MS, MS, MS... ha majd egy év múlva más cég lesz toppon, akkor meg majd vele lehet lefutni ugyanazokat a köröket.
    Nem lehet valami szabad is meg szabványos is. Soha senki nem fogja csupán szívjóságból betartani az "ajánlásokat", ha azok megszegése vagy megkerülése számára előnyt vagy anyagi hasznot hoz.

    Hogy lehetne nyílt szabvány az, amit egy cég levédetett és tiltja másoknak a használatát. Arra játszik szokás szerint, hogy ellehetetlenítse a konkurenciát.

    Ezért mondom, akkor legyenek szabványok, amit mindenkinek kötelező követni, és le van kakkantva, mennyire "szabad" a net.
    Ha valaki kitalál valami újat, akkor szépen végig kell menni a szabványosításon, és pont.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz azbest #280 üzenetére

    Helló! Én nem a piaci erőfölénnyel való visszaélésről beszélek. Tessék már odafigyelni!!!

    Hanem arról, hogy hol elfogadható az, hogy a piacvezetőt kúrogatják az integrált böngésző miatt, az OSX-en szintén csak a Safari fut, más nem igen kerül fel rá, mégsem szól nekik az EU. Hogy is van ez?

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Új hozzászólás Aktív témák