Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz Morden24 #210 üzenetére

    bocs nem fértem a mod időbe előzőnél már

    "Mellesleg ha ennyire radikális vagy, akkor megint mondom: ezzel az erővel mindent ki kéne venni a Windows-ból. És akkor dekurvajó lenne, mert visszatérhetnénk ahhoz a szinthez, hogy a PC-zés egy ismeretekkel rendelkező elitnek a kiváltsága, a többiek meg menjenek konzolozni, vagy reszelni a fingot"

    Nos, azzal szemben mondhatni radikális vagyok, hogy sokan teljesen normális és jogos eljárásnak állítják be a törvénysértést. (nehogy ms legyen a következő whiskey-s rabló :DDD )

    Egyébként tényleg azt gondolom, hogy több ismerettel kellene rendelkeznie a felhasználóknak. De legalábbis, ne csináljanak úgy, mintha az ilyen ismeretek velünk születnének. Az egész net úgy néz ki mint egy szemétdomb. Néha hiányzik az az időszak, amikor még szakmaibb közösség volt.

    Az Ms speciális helyzetben van, mivel ő a legmeghatározottabb szereplő a pc piacon. Ha az erőfölényét kihasználva szerez meg és semmisít meg újabb területeket, az árt a cégeknek és árt a felhasználóknak is hosszabb távon.

    Mellesleg a netezéssel töltött időm 90%-ában IE-t használok, fejlesztéskor ff-et(firebug), de néha a safari, opera és konqueror is előkerül. Bár most a safari 4 nagyon jó benyomást tett rám. Fejlesztőként mindegyikben találtam már hibákat.

    Az ff sikerei mögött rengeteg munka áll, valószínűleg a nyílt kód is sokat segített (nameg a megboldogult Netscape kódbázisa) ... az opera kereskedelmi program volt eredetileg, így eleve szűkebb rétegnek szólt.
    Attól, hogy valakinek az "elnyomás" ellenére sikerül kitörni még nem csökkenti a szabálytalankodó vétségét.

Új hozzászólás Aktív témák