Új hozzászólás Aktív témák

  • csabsz13

    aktív tag

    válasz #82729984 #131 üzenetére

    nagyon jól látod a kérdést. viszont a válasz szerintem pont nem ez. igen, ha csak 80% az esélye, hogy fegyver van a gyereknél, akkor ne lőjük le. sosem azt kell mérlegelni, hogy mi van, ha jól döntök. hanem azt, hogy mi van, ha rosszul. egy ártatlan gyerek, vagy egy katona élete fontosabb? ha lelövök egy ártatlan gyereket, annak milyen következményei lesznek? (morál a seregben, helyi lakosok ellenálása stb.)
    ez egy olyan dolog, amit sosem lehet majd programozni (én azt gondolom). és egyre inkább megértem azt az álláspontot - amit a legnagyobb tudósok hangoztatnak, hogy ha megteremtjük a tökéletes mesterséges intelligenciát, akkor az végezni fog velünk emberekkel. előbb vagy utóbb. mert az ilyen % számításokból mindig arra a következtetésre fog jutni, hogy veszélyesek vagyunk. (a robotika 3 alaptörvényét nem gondolom, hogy alkalmazni fogják a gyakorlatban sajnos).

    AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

Új hozzászólás Aktív témák