Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • d.j

    csendes tag

    válasz bambano #9 üzenetére

    Az a probléma, hogy a telepítési könyvtárat nem lehet megváltoztatni, /usr/share/abavjava. Tehát természetesen létre kell hozni és jogot is kell adni, mert alapesetben a /usr/share alá nem tud a felhasználó könyvtárat létrehozni. Ez van. Nyomtatási problémával sem találkoztam a sun java-nál.

    [ Szerkesztve ]

  • Tamás88

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz bambano #11 üzenetére

    Ezt szerintem egy kicsit elírtad, ugyanis pont fordítva van (Linux alatt vannak a tárolók). Nem baj, néha a mesterekkel is előfordulhat. XD

  • #40553216

    törölt tag

    válasz bambano #20 üzenetére

    Emlékeim szerint úgy működött. Ha tévedtem, bocs.

    "úgy látom, az a mítosz"
    Egyrészt nem írtam, hogy automatikusan, másrészt az automatizmus nálam legfeljebb annyit jelent, hogy automatikusan ellenőrzi, vannak-e frissítések, és jelez, ha van.

    "másrészt meg egy debianra nem felkészített programot félig-meddig debianizálni mérsékelten jó ötlet."
    Te így gondolod, meg sokan a Debianosok közül. Sokan mások meg nem. Változik a világ.

  • Pttypang

    veterán

    válasz bambano #31 üzenetére

    Nyugodtan nyúlják le, szabad a vásár ^^
    De ettől még a személyes érzelmeket teljesen felesleges belekeverni. Az egyik elterjedtebb, amelyikre szükséged van, vagy amelyiket jobban preferálod, azt használod. Felesleges azért vitatkozni mert valakit "utálja" az ms-t. :U

    Everybody lies.

  • Alexios

    veterán

    válasz bambano #31 üzenetére

    és ha már nem vagyok rendszergazda, és üzemeltetek több gépet, csak használom a sajátom nem dönthetek úgy hogy nem rosszabb? nemár.

    [ Szerkesztve ]

  • KAMI911

    aktív tag

    válasz bambano #22 üzenetére

    A csomagkezelően pont az a lényege, hogy központilag megy a frissítés, egy eszköz segítségvel. Az abevjava alapból nem ilyen, de sokkal kényelmesebb, hogy nem kell vadászni a honlapon a megfelelő telepítőre, hanem ugyanott van ahol a többi frissítés. És nem csak azok, hanem a többi más szervezet nyomtatványai is.
    !! Ha hiáényozna valami, nyugodtan írjátok meg és felveszem a tárolóba !!

    Ez alapján a Firefox és LibreOffice is külön frissülhetne, elvégre arra nekik is van mechanizmusuk. De nem, ez nem jobb megoldás, és vélem az AbevJava esetén is csak egy kényszer megoldás, mert nem tudnak a windows alatt ilyet biztosítani. Nem véletlen, hogy minden platform a szoftverboltok és a Linuxhoz hasonló tárolók és automatiksan is frissülő megoldások felé mozdult. Egyszeűen ezt könnyebb ilyen módon kezelni. Az AbevJava esetében is.

    Ha van igény -- gondolkodtam már róla -- RPM alá is megcsinálom, mert ott is van megoldáés, de ott sincs tároló.

  • KAMI911

    aktív tag

    válasz bambano #20 üzenetére

    AZ automatikus frissítés jó. Jobb mint nem frissíteni a rendszert. Persze az a legjobb hogy ha egy rendszeren ki tudod próbálni és úgy frissíted a többi helyen. Kérdés, hgy egy mirror repo létrehozása otthon nem nagyon nyűg mint mondjuk egy 10-1000 gépet tartalmazó szerverparkban.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz bambano #22 üzenetére

    Ezen már túl vagyunk, régebbi vagy tán téves emlékeim miatt írtam, amit írtam a jarosról. ;)

    (#23) Tim82
    Lehet, félreérthető volt a példa, de éppen a hsz írása alatt jelzett a csomagkezelő.

  • KAMI911

    aktív tag

    válasz bambano #40 üzenetére

    Milyen kaliberű programnál van értelme az lfs szerinti elhelyezésnek?
    Ki vállal ebben a folyamatban SLA-t? Ha elérhető a nyomtatvány belekerül a tárolóba is.
    Ha nagy baj van a home-ba még mindig feltehető.

    Az automatikus frissítés elleni példáid windowsosak. Most Linuxról beszélünk. Persze hiba ott is lehet. Te hogy teríted a frissítéseket Windows alatt és Linux alatt? Miket tesztesz frissítés előtt?

    A bevallásokat most mér benyújthatod ügyfélkapunk keresztül. Mellesleg a NAV oldaláról sem tudod leszedni a régebbi verziókat. Így ha hiba van, akkor ott is hiba van.

    A nem rolling disztrókban az java nem frissül verzió szerint, csak biztonsági update-t kapnak.

    Te ilyen agresszív vagy a kollégáiddal?

    Miért lenne baj az automatikus frissítés. Részemről saját mirror van 2 naponta frissítve ez megy ki a teszt rendszerekre, ha ott okés az éles gépek is ezt kapják. Ha nem tetszik az automatikus frissítés valahol tesztelni kell. De ez nem lesz suha sem teljesen automatikus. Ha meg gyorsan kell, akkor marad az automatikus frissítés, amelyet az abevjava bár nem csinál, de a felhasználót arra bíztatja.

    Miből gondolod, hogy csak vidót nézek a gépemen? Meg hogy jön a tárgyhoz.

    Nem mellesleg, ha neked nem tetszik, akkor nem kell használnod. Akik használják elégedettek. Ennek én örülök.

  • KAMI911

    aktív tag

    válasz bambano #48 üzenetére

    "Milyen kaliberű programnál van értelme az lfs szerinti elhelyezésnek?": amelyiket egynél többen használnak az adott gépen.

    -> Miért zárnánk ki a lehetőségét, hogy egy gépen többen használnának abevjava-t?

    "Ki vállal ebben a folyamatban SLA-t?": senki, pedig neked kellene.
    -> SLA-t a NAV sem vállal, én miért tenném?

    "Ha elérhető a nyomtatvány belekerül a tárolóba is.": mikor?
    -> A tároló 2 óránként frissül. Ebből még nem volt gond. Ha lenne, a frissítés akár fél óránként is megoldható.

    "Ha nagy baj van a home-ba még mindig feltehető.": ha feltette a home-ba, akkor a többi varázslás értelmetlenné válik.
    -> B-tervnek írtam :)

    "Az automatikus frissítés elleni példáid windowsosak.": nyilvánvaló. az isc-dhcp, a freeradius, a debianos kernel marhaságai, mind-mind tipikus windowsos példák. gondolkodjunk már egy kicsit.
    -> A hozzászólásod elején csak windosos példáid voltak. A közepén lévő Linuxos példák biztos hogy upgarde-ra vonatkoznak s nem dist-upgrade-ra? Én ekkora változásokkal nem találkoztam egy suma update && upgrade frissítés során.

    "Te hogy teríted a frissítéseket Windows": ezt nagyon egyszerűen megoldottam: nincs windows a környékemen. egy se. még a coa matricát is levakarom a gépről, nem fogok én szégyenkezni.
    -> Windows erre se sok van :)

    "Mellesleg a NAV oldaláról sem tudod leszedni a régebbi verziókat. Így ha hiba van, akkor ott is hiba van.": a régebbi verzió, amiről tudom, hogy működik, fent van a gépemen. nem akarom leszedni. majd ha a tapasztalat azt mutatja, hogy az új jó, felrakom. persze ha kilépünk az abevjava körből, akkor meg van régebbi verzió is, az apt cacheli a fájlokat. Szerintem nem csak az abevjava automatikus frissítése hiba, hanem általában az automatikus frissítés az.
    -> Ez esetben kézzel is tudod frissíteni a rendszert, saját apt-cache tárolóból. És így a saját tárolóból akár kézzel akár automatikusan frissíthetsz. Erről írtam előzőleg is, nem értem, hogy nem érted ezt:)

    "A nem rolling disztrókban az java nem frissül verzió szerint, csak biztonsági update-t kapnak.": ami sok esetben biztonsági downgrade.
    -> Nos a Java-t tényleg érdemes frissíteni, kliens oldalon (a böngészőben) számtalan sechole köszönhető nek. Ahol meg nem kell ott le kell tiltani.

    "Te ilyen agresszív vagy a kollégáiddal?": ha valaki téved, és kijavítom, az mindig agresszívnek hisz és trollnak nevez. már régen nem érdekel.
    -> A megütős hozzállás számomra agresszívnak tűnik. A megbeszélés vagy a vita nem az. Te írtad az előbbit.

    "Miért lenne baj az automatikus frissítés. Részemről saját mirror van...": ugye érzed, hogyha te saját mirrort meg tesztrendszert meg hasonlókat üzemeltetsz, és ezzel kikerülöd az automatikus frissítések hátrányait (ja, ettől már nem is automatikus a frissítés), akkor te is tudod, hogy bajok lehetnek, és aki nem tart fenn erre infrastruktúrát, az időnként szívni fog. Tehát akkor te is tudod, hogy az automatikus frissítés rossz, csak kötözködsz, amikor én ezt hangosan is kimondom. q.e.d.

    -> Te meg a felhasználó kezébe adnád, hogy az abevjava-t frissítse, teszt nélkül. Na gratula.

    "Miből gondolod, hogy csak vidót nézek a gépemen? Meg hogy jön a tárgyhoz.": implikáció nem megy? általános alany probléma?
    -> Téves következtetést vonsz le a dolgokból.

    "Akik használják elégedettek. Ennek én örülök.". Most még. addigis hurrá.
    -> Így van! Hurrá! Azon vagyok, hogy ez így is maradjon :D

Új hozzászólás Aktív témák