Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz KAMI911 #43 üzenetére

    Sokat gondolkodtam, hogy egy ennyi tévedést tartalmazó hsz-t megválaszoljak-e, teszek egy próbát.

    "Milyen kaliberű programnál van értelme az lfs szerinti elhelyezésnek?": amelyiket egynél többen használnak az adott gépen.

    "Ki vállal ebben a folyamatban SLA-t?": senki, pedig neked kellene.
    "Ha elérhető a nyomtatvány belekerül a tárolóba is.": mikor?
    "Ha nagy baj van a home-ba még mindig feltehető.": ha feltette a home-ba, akkor a többi varázslás értelmetlenné válik.
    "Az automatikus frissítés elleni példáid windowsosak.": nyilvánvaló. az isc-dhcp, a freeradius, a debianos kernel marhaságai, mind-mind tipikus windowsos példák. gondolkodjunk már egy kicsit.
    "Te hogy teríted a frissítéseket Windows": ezt nagyon egyszerűen megoldottam: nincs windows a környékemen. egy se. még a coa matricát is levakarom a gépről, nem fogok én szégyenkezni.
    "Mellesleg a NAV oldaláról sem tudod leszedni a régebbi verziókat. Így ha hiba van, akkor ott is hiba van.": a régebbi verzió, amiről tudom, hogy működik, fent van a gépemen. nem akarom leszedni. majd ha a tapasztalat azt mutatja, hogy az új jó, felrakom. persze ha kilépünk az abevjava körből, akkor meg van régebbi verzió is, az apt cacheli a fájlokat. Szerintem nem csak az abevjava automatikus frissítése hiba, hanem általában az automatikus frissítés az.
    "A nem rolling disztrókban az java nem frissül verzió szerint, csak biztonsági update-t kapnak.": ami sok esetben biztonsági downgrade.
    "Te ilyen agresszív vagy a kollégáiddal?": ha valaki téved, és kijavítom, az mindig agresszívnek hisz és trollnak nevez. már régen nem érdekel.

    "Miért lenne baj az automatikus frissítés. Részemről saját mirror van...": ugye érzed, hogyha te saját mirrort meg tesztrendszert meg hasonlókat üzemeltetsz, és ezzel kikerülöd az automatikus frissítések hátrányait (ja, ettől már nem is automatikus a frissítés), akkor te is tudod, hogy bajok lehetnek, és aki nem tart fenn erre infrastruktúrát, az időnként szívni fog. Tehát akkor te is tudod, hogy az automatikus frissítés rossz, csak kötözködsz, amikor én ezt hangosan is kimondom. q.e.d.

    "Miből gondolod, hogy csak vidót nézek a gépemen? Meg hogy jön a tárgyhoz.": implikáció nem megy? általános alany probléma?

    "Akik használják elégedettek. Ennek én örülök.". Most még. addigis hurrá.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák