Új hozzászólás Aktív témák

  • Peat;)

    veterán

    válasz AxBattler #13 üzenetére

    Mit tekintünk gondnak. Megjelenéskor sokszor nvidián mennek simábban, hibák nélkül a játékok. Gta5, fallout biztos, de talán witcher3 is ilyen volt. Míg ha fordítva van ilyen eset, mert természetesen van hogy az AMD-n a gyorsabb akkor a differencia sokkal barátibb, elhanyagolható. Ha most kellene vga-t vásárolnom én nagyon megszenvedném, mert a szívem a 380(x)-et zsákmányolná be a technikai paraméterei alapján. De amikor az ember nekiáll olvasni drivertopikot, illetve vga topikot akkor azt látja hogy a 960-nál zéró probléma szinte és az esze azt mondja ne törődjön azzal a pár fps-el amivel gyorsabb az AMD bizonyos játékokban, illetve időtállóbb, elviekben. A 960-al nem egy alfa romeot kapunk, hanem egy megbízható opelt...kinek mi jön be. Nekem inkább már a meglepetések nélküli sztenderd minőség. Miközben tudom tökéletesen, hogy a 960-on kategóriákkal nagyobb árhaszon lehet, sokkal jobban kihasznál a gyártó. De pont emiatt teheti meg, az AMD hullámzó minőséget ad, van hogy semmi baj megy mint a kisangyal aztán jön egy baki.
    Nvidiánál a 660-asomnál emlékszem hogy volt egy driver ami grafikai hibákat generált, én nem részesültem benne, de máig azt emlegetik fel sokan, talán ez is mutatja mennyire stabilak. Mindenhol vannak hibák, kérdés mennyire kellemetlenek, kinek mi fér bele.

    A 380(x) szériánál legalább már elmondható hogy a megfelelő modelleket megvásárolva nincs gond a fizikával, gondolok itt a 280x szériához viszonyított előrelépésre, hűtés, fogyasztás. Pont ezért is lenne nehéz választani, szerencsére amikor vga-t vásároltam még nem volt 380x...az a vicces hogy a 285 szinte észrevehetetlen volt a piacon, mert túl nagy feszt adtak neki az is melegedett, sok gyártó vacak hűtéssel adta, 960 feletti árban pár ezerrel....erre kijött a 380 ahol nem emeltek feszültséget fölöslegesen az egekbe, minőségibb hűtők vannak, árban is ok, ezt a vonalat ha követi az AMD mellette stabil driverekkel akkor lenne esélye visszajönni a versenybe sokaknál.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák