Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • voyager4.4

    senior tag

    válasz Falconmaster #18 üzenetére

    A BB10et mint példát hoztam fel, tudom nem egy kategória már a gazdasági modell sem a 2 cégnél, de szívesen látnék egy fele olyan jó rendszert mint a BB10, FxOs név alatt, a belépőszinten és akkor már alternatíva lehetne szerintem.

    no fate but what we make

  • #79335424

    törölt tag

    válasz Falconmaster #35 üzenetére

    Jó lenne elmenni és elvileg nem is nagy kunszt, mivel óbudai vagyok. De ugyanannyi az esély arra, hogy akkor ott leszek, mint arra, hogy Antwerpenben, vagy Madridban. Ilyen a melóm. Ezért, ha már összefutottunk...
    Egyszer csak szól a teló, hogy kevés a hely. Nézem Titaniumban, Firefox Beta helyfoglalás csíkja nem fér ki a kijelzőre. :Y
    Már eleve, a többi böngésző 5-10MB -os frissítéseihez képest, a róka minden frissítése majdnem 30MB. Később elkezdtem odafigyelni a dolgaira. Ezt a 30MB -ot minden esetben hozzácsapja az előző adataihoz. Legalábbis Titanium szerint frissítés után ennyivel nőtt meg a róka adatállománya. Már ez is érdekes. De ami még furább, hogy a cache és egyéb ideiglenes fájlok is a programadatok partícióján tárolódnak. Ezért rendszer szinten a gyorsítótár törlés semmit sem ér, az adattörlés viszont minden beállítást radírozna. Firefoxon belül van csak lehetőség ezeknek az állományoknak a törlésére, ráadásul nem egy egyklikkes módszerrel, hanem menü, almenün keresztül. Természetesen meg lehet oldani okosban is, mert a megfelelő tároló mappát kikeresve, symlinkeléssel átrakható mondjuk a /mnt/sdcard alá és Firefoxból kilépés eseményre automatizálóval futtatott rekurzív törlő shellparancs szükségtelenné tesz minden külön beavatkozást, csak nem biztos, hogy ez kéne legyen az általánosan alkalmazandó módszer.
    Nincs alapból kilépés opció. Addonnal persze megoldható, de semmilyen garancia sincs arra, hogy a következő frissítés után az addon még működni fog (a Quit addon épp nemrég vált működésképtelenné egy frissítés után és a fejlesztő épp azon dolgozik, hogy újra lehessen használni).
    Minap egy másik topikban kérdezte valaki, hogy miként lehetne spórolni a nettel úgy, hogy kikapcsolná a képek betöltését. Nem voltam rest, áttúrtam az addonokat, de nem nagyon találtam rá olyan megoldást, ami esetleg még a köv. frissítésnél is működni fog ("about:config" módszerest sem, pedig sztem ott kéne legyen ilyen).
    Aztán ott van a több profil lehetősége. Ez hasznos lenne egy addonokkal bővíthető böngészőnél. Látom is a a /data/data/ alatt, a róka mappáiban rá a lehetőséget, hisz eleve profilneveket használ. Mégse találtam arra módot, mint PC -n, hogy az épp aktuális böngészőhasználathoz praktikus addonösszeállítású profilt indítsam. Persze ezt is meg lehet trükközni, mert Titaniumban van lehetőség egy alkalmazást több adatprofillal használni. Megnéztem, a módszer lényegében más névvel duplikálja az alkalmazás adatait, amit symlinkeléssel váltogat. Ezt rókán belül sem lenne nagykunszt megcsinálni.
    Aztán ott van a könyvjelzők kezelése. Miért nem tudok telón mappákat létrehozni? Ez csak úgy működik, hogy PC -n létrehozom a mappát, aztán szinkronizálom.
    Hirtelen ennyi jutott eszembe, de ha kicsit erőltetném, akkor még biztos tudnék pár hasonlót felidézni.

Új hozzászólás Aktív témák