Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 426os

    őstag

    Ismerős érzés. Én is izgultam kicsit, mivel az egész érettségire egy lepfefingnyit nem készültem (na jó az info tételeket kicsit átolvasgattam, mert annak jól kellett sikerülni). Azért mertem így nekimenni a vizsgáknak, mert nekem csak a matek és az info számított, a többiből az volt a lényeg, hogy ne bukjak. Irodalomból olyan költőt sikerült kihúznom, akiről azt sem tudtam, hogy melyik évben tanultuk, de volt ott egy verseskötete, abból meg az irodalomtörténeti atlaszból sikerült pár infót és dátumot kiollóznom. Történelemből sem tudtam semmit, egyedül a forrás alapján beszéltem. Gyakorlatilag semmit nem tudtam az anyagból, de sikerült úgy forgatnom a szavakat, hogy végül a magyar 51%, a történelem 70% lett. Mondjuk lehet segített az is, hogy előtte megnéztem, hallgattam párszor a Kiss Ádám féle biológia érettségit és a Markos féle irodalom érettségit:D
    És igen. Az középszintű érettségi egy vicc, főleg az írásbeli részek. Ugyan nekem ez kedvezett nagy mértékben, mégis azt mondom, hogy nem így kellene, hogy működjön ez a rendszer, hogy minden hülye ilyen jó eredményt érjen el. Lehet az egyetemen lesznek problémáim ebből, mert ezidáig szinte soha nem ültem le komolyabban tanulni és nem tudom, hogy fogok tudni átállni erre.

    .

Új hozzászólás Aktív témák