Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    Köszi az írást, hiánypótló.
    Amiket leírtál itt Magyarországon is alapnak kéne lennie.
    Egyébként soha nem értettem itthon sem, hogy mért ülnek az emberek a taxiban sofőr mellé, én itthon is hátra szoktam ülni, sztem magától értetődő.

    A rendőröknek szerencsére a USA-ban van tekintélyük mint írtad is, itthon az a felfogás hogy "mindenki rendőrnek születik csak a többség tovább tanul". :(

    Amúyg én is utálom amikor bámulnak rám az idegenek buszon, olyankor ha nem is látom, de valahogy észreveszem és frusztrál...

    Ezzel az írással amúgy rávilágítottál arra, hogy itt nálunk a többség bunkó és/vagy önző ember, és kevésbé lennének azok ha ugyanúgy figyelne mki az illedelemre, mint nálatok. Mondom ezt úgy, hogy én is 100% magyar vok.

    Már régóta tervezem, és nem is kell sok és én is elhagyom ezt az országot, én nem fogom itt az utódokat felnevelni, eléggé kicsesznék velük.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Crystalheart #19 üzenetére

    Bocsánat, de ebben mi a pesszimizmus? A magyar valóság?
    Reformálni? És mégis hogyan? Szerinted változni fog a helyzet? Nem.
    Tisztaság: Voltál már nálunk itt a VII. kerben? Ez a környék állítólag turista környék is (New York kávéház) és minden utcában van valahol kutyaszar. Kissé kényelmetlen, hogy reggel amikor megyek dolgozni néznem kell a járdát, meg amikor átmegyek a túloldalra az autók között, nehogy szarbalépjek.

    Ez az egymásra bámulás meg ha úgy csinálják bizony zavaró lehet, és most nem a szemezésre gondoltam az ellenkező nemmel.
    A "How are You?" még mindig jobb szokás, mint a bámulás.

    A USA-ban még az újság értékesítése is érdekes lehet, egy köteg újság egy üveges dobozban az út szélén, ahol aprópénzért kinyithatod az ajtaját és elvehetsz egy újságot. A magyar ember egy része elvenné az egész köteget.

    Nem a magyar emberrel van bajom, hanem a magyar emberek egy részének a felfogásával, meg hozzáállásával úgy mindenhez.

    De egyébként nem pesszimista vagyok, hanem realista.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Crystalheart #26 üzenetére

    Azért nem fog változni a helyzet, mert valakinek érdeke hogy ne változzon. Ezáltal a morál sem fog változni és marad mindegy így.
    ******************** Ha sok hozzád hasonló gondolkodású emberek lennének az országban valszeg nem mondanék ilyeneket.
    De mivel ez nem így van, és van pár ember a rokonságomban is akik csak a maguk hasznát keresik, és ha a megdöglött a tehene akkor a szomszédé is dögöljön meg, akkor én azt mondom hogy kösz én nem kérek belőle.

    Ez most csak egy pár példa, hogy én mért nem érzem teljesen jól magam ebben az országban...
    Aztán meg lehet hogy rajtam kívül mindenki gazdag meg nincs problémája és még csak nem is stresszel soha.. :U

    Ollé.
    Pár év és viszlát.

    [ Módosította: Racecam ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Apollyon #30 üzenetére

    MOD: Hopp, rossz helyre kattintottam, ez a #31-re akar válasz lenni :D
    Jah, egyáltalán nem, csak eszembe jutott hogy amikor véletlenül láttam a tévében a híradóban egy részt, arról szólt, hogy az embereknek rossz kedve van és pesszimisták a gazdasági helyzet miatt. Ez ellen meg ugye csak azt teheti MAX amit írtam, nemhogy követnénk a példát amit ti, mert nálatok már € van. Amúgy politikáról nem szoktam beszélni mert nincs értelme, azon kívül hogy (jelenlegi helyzetben) bosszankodunk mást nem lehet tenni. Egyébként nem szoktam tévézni emiatt sem.

    Ha nálunk is jól élnének az emberek, akkor nem lenne ez a tolakodás, irigység stb. Nem cska én szállnék hátra a taxiba (?), több borravalót adnék a pincérnek, és a rendőrség is tiszteletre méltathatóbb lenne. De mindegy.

    Ami viszont tényleg nagyon hiányzik és az USA-ban még van, az a vaníliás coca-kóla :DDD

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz tiv61us #176 üzenetére

    Gondolom ez most csak egy röpke példa volt, de azért mégis megkérdezem..

    Most ha tegyük fel kimennék a rokonomhoz (mondjuk valakimmel) New York-ba, aki mondjuk szállást meg melót se tudna adni, tehát ha teljesen önállóként kéne élnem, afféle bevándorlóként, még mosogatónként is egész jól ellennénk ahhoz képest mint itthon Mo.-n?
    Félre ne érts, nem életcélom mosogatni menni az USA-ba, csak egy kb-i viszonyítási alapot szerettem volna felhozni a magyar szituhoz képest.

    Átfogalmazom kicsit. Szóval ha kimennék és rendesen dolgoznék, legyen az "kevésbé elit" munka, nem kéne nyomorognom még úgy sem?

    (Meg ez kicsit off: 3D modellezőkből van hiány? :DDD )

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Új hozzászólás Aktív témák