Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adrian360

    őstag

    válasz Apollyon #379 üzenetére

    "Azt hiszed, hogy ha valaki nem ms termékeken nő fel, akkor semmi esélye arra hogy elhelyezkedjen, így állsz hozzá alapból és ezzel véded a ms-t."

    senki nem hiszi ezt, hanem pont fordítva a linuxhivők kantálják azt hogy ha csak ms-terméket használsz, akkor hátrányban vagy.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #379 üzenetére

    Engem ne traktálj ezekkel, mert nem vagyok rá kíváncsi és úgysem tudsz meggyőzni, ahogy a másik, v a többi kollegát sem. Nem minket kell, hanem az illetékeseket próbáld, ha tudod... ;)
    Én is használtam már mind2-t, ha másik terén nem is vagyok akkora szaki, mint itt egyesek, de némi fogalmam azért van róla.
    "A többség meg nem fog utánajárni, azt használja, amit elé raknak." - ez a kulcsmondat. Mért is járna utána, ha tanulmányai, munkájája révén nincs rá szüksége?? Csak az fog, akinek célirányosan van, v IT-guru és ki akarja terjeszteni a látókörét.
    De addig iskolákban nem fognak átállni és tanítani, főleg nem bizonyos helyeken, ameddig nincs meg mögötte pl. a megfelelő szoftveres támogatás. Felvi nemrégi adatai alapján aszem idén, v tavaly egyik legnépszerűbb hely volt a műszaki karokra, mérnök szakokra való jelentkezés. Műszaki szakközépben, ha esetleg már eleve onnan jelentkezik a gyerek, szerinted fognak Linux-szal szórakozni, ha csomó ipari szoftvernek nincs rá támogatása, v épp fősulin, egyetemen?? Mert pont azzal szívnának, az alternatív free verziók meg jóformán sehol nem elismertek és elfogadottak, v éppen használatosak... De akár más területről is lehetne példákat összeszedni.

    Szal engem a jövőben kímélj meg ezektől a kényszeres bizonyításoktól, magyarázkodásoktól, mert nem érdekel. Aszem többször is világosan leírtam, ha nem sikerült felfogni, sajnálom, de ne fárassz a továbbiakban, ha kérhetem!

    [ Szerkesztve ]

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz Apollyon #379 üzenetére

    De nem, még csak annyi sincs, hogy elméleti szinten beszéljenek a diákoknak arról, hogy a windowson kívül is van világ.

    Ez így nem igaz. Nekem is van olyan kollégám, aki csak a Windows-MSO-ECDL vizsga háromszögben él, de olyat is ismerek, aki annak ellenére, hogy az iskolában MS termékekkel oktat, otthon Linuxot használ. Óráit is láttam, tudom, hogy igyekszik a diákoknak is felhívni a figyelmét az alternatívákra. Egyrészt nem szabad a saját középiskolai emlékeinkre hagyatkozni, mert bizony változik a világ, másrészt ne tekintsük azt a néhány tanárt reprezentatív mintának, akik minket tanítottak.

    Ha only linuxot is tanítanának nekik, akkor sem szívnának utána. Most szívnak azzal hogy beleerőltetik őket egy gazdasági csapdába.

    Azért azt te is érzed, hogy a torrent világában ez a gazdasági csapdás érvelés nem teljesen állja meg a helyét. Persze, tiszta szoftver meg minden, de azért a valóság mellett ne menjünk már el. Igen, az MS ezzel gazdaságilag jól jár, de ez nem azt jelenti, hogy a diákoknak az érettségi után kötelezően ki kell fizetni X összeget.

    Specifikus disztró irányába elmenni egyelőre felesleges. Mondjuk a Debian az egyik legelterjedtebb disztró, és a legtöbb erre alapul jelenleg. De tök mindegy, mert a linux alapok minden disztrón ugyanazok.

    Mondja ezt az informatikus, miközben a valóság az, hogy nem a működés, hanem a kinézet számít a userek nagyobb részénél. Abban a pillanatban, hogy más az ikon, megáll a tudomány. És mivel idő továbbra is csak egy környezetre lenne, ugyanúgy nem tudnánk több különböző rendszer normálisan bemutatni.

    Ahogy látom, te el se tudod képzelni például azt, hogy a diák ugyanazt csinálja a Windowsos PC-n meg az Androidos telefonján, de ha megkérdezed tőle, hogy mit is csinál tulajdonképpen, akkor nem tudja elmondani, mert csak a betanult mozdulatokat végzi. Én is úgy jöttem ki az egyetemről, hogy értelmes, okos gyerekekkel fogok foglalkozni, aztán a mai napig fogom a fejem néha, hogy mennyire triviális dolgokat nem tudnak megcsinálni a számítógéppel. Pedig egy átlagos középiskolában tanítok, nem egy legalja helyen.

Új hozzászólás Aktív témák