Új hozzászólás Aktív témák

  • galocza

    aktív tag

    én meg már örültem, hogy az alternatív operációs rendszerek és irodai csomagok elterjedtebbé válásával lassan sikerül megtörni az ms monopóliumát ezen a téren is.
    de ha már most megtörténik a következő generáció bevésése, ki tudja mikor történik ez meg.
    jó szöveg az ugyanis, hogy ingyen, de az ritkán van valójában ingyen. aki msen nevelkedett, nagy hányadban azt fogja venni (lopni), a cégével/állami intézményével azt fogja vetetni (lopatni). állami intézmény az én pénzemből veszi, magáncég pedig leírja az adóalapból és annyival kevesebb adót fizet, én meg annyival többet (esetleg nekem, munkavállalónak annyival kisebb bért ad). és így, szépen, mindannyian fogjuk fizetni a nagyvonalú ingyen szoftver árát.
    az ilyen húzásokkal sikerül (sikerül?) az msnek hátráltatni egy 10-15 éve zajló, pozitív folyamatot, nevezetesen, hogy a lúzer júzernek legyen lehetősége nyílt és gyakran ingyenes alternatívához nyúlni. elbukták a javaháborút, a tömörített video/audioháborút (hál' istennek, nem sokon múlt, hogy mára az internet nem msnet, igaz, lassan googlenet lesz), ez a következő lépcső.
    én nem akarom, hogy meghaljon az office, vagy a windows. de pl irodai csomagot ne amiatt válasszak fizetőset, mert a koncepció elavultsága ellenére még elterjedt és zárt, dokumentálatlan és minden mással részben inkompatibilis formátumot használ (a sok idióta ma is docx, xlsx formátumú csatolmányt küld, kit érdekel, hogy a fogadó fél meg tudja-e rendesen nyitni), hanem mert plusz szolgáltatást kínál, praktikusabb a kezelése, hozzáadott érték van (pl forródrótos segítség) stb.
    az ms office legyen lehetőség, ne (gyakorlati) kötelezettség.

Új hozzászólás Aktív témák