Új hozzászólás Aktív témák

  • 8th

    addikt

    válasz Kékes525 #200 üzenetére

    És nekem mi közöm ahhoz, hogy más mit ír? Ha nem nekem szólt akkor ne nekem írd, ilyen egyszerű.
    Azért piszkálja a csőrömet az eu mert nem ritkán képzetlen hozzá nem értő seggfejek hoznak idióta döntéseket egyes bizottságokban amiket aztán kötelező érvénnyel teljesítenie kell minden tagállamnak legyen az bármekkora kreténség akkor is. És már elnézést, az adómból a sittesek és a telekom anyacége helyett inkább az egészségügyi dolgozókat és a dajkákat ill. óvónőket támogassák, hogy ne hagyják itt ezt az országot kalandvágyból pusztán anyagiak miatt mert néhány éven belül nem lesz aki ellásson ha kórházba kerülsz és nem lesz aki a gyerekeddel foglalkozzon amíg te azért gürcölsz orrvérzésig, hogy állambácsi lenyúlhassa a fizud felét.

  • Kékes525

    félisten

    válasz 8th #201 üzenetére

    Nem tudtad, hogy ez egy fórum, amit mások is olvasnak? :U Másrészt ha elolvastad, amit írtam láthattad, hogy nem neked szólt az a része.
    Amiket írsz azért döntőrészt nem az EU a felelős, hanem a hazai politika. Sőt, ha nem nyúlnák le itthon az EU pénzt amit adnak (pillanatnyilag az tartja életben az országot), akkor már egészen más lehetne a helyzet itthon. Úgyhogy egészen rossz felé irányítod a haragodat.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Karma

    félisten

    Az utolsó off hozzászólásokat töröltem. A témával kérlek fáradjatok át a Politika topikba, vagy engedjétek el.

    “All nothings are not equal.”

  • HENE

    aktív tag

    válasz wwenigma #181 üzenetére

    Akkor én válaszolok a kérdésedre.
    Szerinted az általad leírt esetek hány százalékát jelentik a hazai bűnözésnek, illetve az ügyekben elítéltek hány százaléka a börtönnépességnek?

    De hogy a kérdésedre is válaszoljak. Az elítéltek többsége előbb-utóbb szabadul. A kérdés, hogy amikor 1-10 év után kijönnek, milyen mentális állapotban vannak? A zsúfoltság konfliktusokhoz, erőszakhoz vezet. Aki ilyen körülmények között húz le néhány évet, az minden lesz, csak normális ember nem, emiatt sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy újabb - akár erőszakos - bűncselekményt követ el.

    A büntetésnek több célja van, egyrészt az elrettentés. Ehhez valamilyen hátrányt kell okozni, de ha túlzásba visszük a rossz körülményeket, akkor azzal ellentétes hatást érünk, ha tetszi,. ha nem. A reszocializáció nem az elítélt érdeke, hanem a társadalomé.

    Egyetértek azzal, hogy ne legyenek luxus körülmények között, de legyenek olyanok, amelyek nem nyomorítják meg jobban a bentiek lelkét, mert szabadulás után mi isszuk meg a levét.

    Ehhez persze megfelelő nevelői munka kellene, amihez meg sokkal több szakemberre lenen szükség, de a normális elhelyezés is sokat javítana a helyzeten.

    Akiket meg a 82es hozzászólásodban írtál, azok eleve hosszú tartamú fegyházat kapnak (esetleg életfogytot), tehát teljesen más szabályok vonatkoznak rájuk. Az életellenes bűncselekményeknél az elrettentés pedig általában nem működik, jellemzően az elkövető alacsony intelligenciája miatt. (nem gondolja végig a következményeket).

  • HeyTchiki

    csendes tag

    Voltam beszélőn a haveromnál a múlt héten, és kibeszéltük a rab mobilt is persze.

    Hétköznap 91 Ft, hétvégén 81 Ft a percdíj bármely hálózatba.

    A volt börtönös vezetékes telefonról a helyi vezetékes számokat legalább 14/10 Ft-ért lehetett hívni.

    Abból a szempontból valóban jobb, hogy reggel 7-től 21 óráig lehet a telefonálni, utána automatikusan lezár.
    (A volt börtönös telefonról 8-tól 11:30-ig, majd 12:30-tól 18 óráig.)
    Azt is mondta a haverom, hogy valamikor a nyáron elvitték Győrbe, mert volt egy tárgyalása, és a Győri börtönben hétvégén nem lehetett telefonálni, pont akkor, amikor kedvezményes a percdíj.
    Ez is érdekes, hogy egységesnek kellene lennie a Büntetés-végrehajtásnak minden szempontból, de nem.
    Most ha másban nem is - ezáltal hogy bevezették a mobilt a raboknak - a telefonálásban egységes lett.

    Egy teljesen alap mobilt kaptak, ZTE márkájút, amin a menü le van zárva, SMS-t sem lehet küldeni.
    Azt elfelejtettem megkérdezni, hogy bejövő SMS-t tudnak-e fogadni, bár ha a bejövő hívás is le van tiltva, akkor nem valószínű.
    Nehogy már a hozzátartozó, vagy kapcsolattartó ingyen felhívja a fogvatartottat.
    A feltöltés ami ugyanúgy működik, mint a "rendes" mobilnál, Telekom üzlet, ATM, stb..

    Egy szó mint száz, a Telekom megint jó befektetést csinált.

  • fauv

    őstag

    Amint látom sok ember nincs tisztába pár fogalommal. A büntetés mint olyan, arról szól, hogy a bűncselekményt elkövetett fogvatartottat elszigeteljék, elzárják a társadalom többi tagjától, azaz kijelölnek neki egy helyet , ahol az ítéletben szereplő időt kell letöltenie. Ezek a helyek, a BV intézetek.
    A BV Intézetek, mint ahogy a nevében is benne van, végrehajtó intézetek. Ezek az intézetek egy belső szabályozás alapján működnek, ami ugyan ugyanúgy vonatkozik a fogvatartottra, mint az ott szolgálatot teljesítő őrre.

    Na most , a BV-nek az a célja, hogy a náluk lévő fogvatartott a számára kirótt ítéletét nyugodtan, letöltse. Ennek megfelelően igyekszik elhelyezni őket / ez függ az ítélettől, azaz fogház, börtön vagy fegyház fokozat, továbbá a férfit a nőtől és a fiatalkorút a felnőttől el kell különíteni, az előzetest pedig a jogerősen elítélttől./

    Mindenki tisztába van azzal, hogy túl vannak terhelve ezek az intézetek, így igen nagy a zsúfoltság. Ez tény.

    És itt térjünk ki akkor arra, hogy a fogvatartottak " luxus " elhelyezésben részesülnek. Na szóval, vannak a Bv-n belül olyan elhelyezési körletek, azon belül is olyan zárkák, ami a többi körlethez képest, igenis luxusnak nevezhető. De, ide csak olyan fogvatartottakat tesznek, akik ezt megérdemlik, a fokozatuk enyhe, szabadulás előtt állnak stb. Ne tévesszen meg senkit, nem ez a jellemző. Vannak egyszemélyes, 2, 4 -6-8 és még ennél nagyobb létszámú zárkák, ennek megfelelően minél nagyobb annál több ember.
    Én mindig azt mondtam, hogy a börtönben nem az idővel van a gond, mert az telik, nem is az elhelyezéssel, mert a lehetőségekhez képest igyekszik a BV a legjobbat biztosítani, hanem akik között kell ezt az időt eltölteni, na az a húzós.
    Én nem akarok most ezzel foglalkozni, mert tényszerűen nem írhatom le, hogy hogyan áll össze a fogvatartotti létszám, de maradjunk annyiba, hogy ez a legnehezebben kezelhető egy benn lévő embernek.

    Olvastam egy kicsit előrébb, hogy összehasonlítják visszaesés szempontjából egyes skandináv ország fogvatartottjait a miénkkel. Ez egy vicc. 2 olyan országot összehasonlítani, amely egészen máskép épül fel társadalmilag, azaz más társadalmi rétegek képezik, hááát szóval . no comment.

    Kicsit térjünk vissza a BV-re. Egy dolgot kell tudni, az a fogvatartott akinek tele van a hasa, nem gondolkodik / megfelelően van foglalkoztatva / és a problémáira megkapja a segítséget, az nyugodtan fogja letölteni az ítéletét. És ez a cél.
    És akkor ide tartozik , ugye a topic címe is, a kapcsolattartás, azaz a telefonálás. Ez is azt a célt szolgálja, hogy a benn lévő fogvatartott nyugodt maradjon, hallja a szerettei hangját, nem kell idegeskednie stb.

    Na írhatnék még kb 10 oldalt, de nem akarok, igazából ezzel az volt a célom, hogy ha esetleg valakinek lenne kérdése, szívesen válaszolok neki.

    Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

Új hozzászólás Aktív témák