Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FeRkE

    őstag

    válasz Diopapa #95 üzenetére

    A KLIK-et ne keverjük ide, mert a Sulinetnek és a Sulinet fejlesztésének nem sok köze van hozzá.

    Router cserére meg szükség van, mert az öreg 1711-ek nem csak hogy könnyebben tönkremennek és kevésbé megbízhatóak, mint az új Cisco 892FSP, hanem sávszélességben is max 10Mbit/s-t tudnak, tehát jelentős sávszélesség növelés csak úgy érhető el, ha először le lesz cserélve a végponti router.

    Egyéb:
    XP-k már nem aktiválódnak KMS szerveren keresztül, a Tisztaszoftvert kell keresni MAK kulcs miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • FeRkE

    őstag

    válasz Diopapa #95 üzenetére

    Egyébként ez jórészt a nagyobb intézményekben igaz, a kisebbeknek nincs alternatív internet kapcsolatuk, épp most migráltam egy 512k/128k-s VSAT-os kapcsolatot 50M/5M-ös UPC-re.

  • Tonyk

    veterán

    válasz Diopapa #95 üzenetére

    Nekem egy hónapja ment tönkre az egyik szerveremben 2 db hdd. A szervert annó ajándékba kaptunk a fenntartónktól (kistérségi társulás) mert kinőtték: "itt van vigyétek", nekünk meg jól jött. Kértem a várostól (az intézmény üzemeltetéséért felelős) 2 db hdd. Nem adnak, mert nincs leltáron, azaz ilyen eszköz nincs is.
    A város felé jeleztem, hogy ha nincs leltáron az eszköz, és ezért nem vesznek bele, 30e-ért hdd-t, akkor kérünk egy komplett, új szervert, azt leltárba vehetik ha akarják. Volt ám pislogás!
    Kértem a KLIK-et: Nem adnak mert ez üzemeltetési feladat. 3 nap szopatás után az értünk másfél éve nem felelős, gyakorlatilag totálisan érdektelen kistérségi társulás vett saját kontójára AZONNAL 2db HDD-t, hogy segítsenek rajtunk. 30E forint volt...
    Egymilliószor gördülékenyebb volt minden a KLIK előtt... Ők azok akik is, akik a hónapok óta beadott továbbképzések számláin ülnek. A késedelmi kamatok pedig terhelődnek az érintett kollégákra, volt aki azon izgult, hogy egyáltalán vizsgázhat-e, mert januárig a klik nem volt hajlandó a tandíját átutalni. Vírusvédelmi rendszerünk is fél évvel a lejárat után lett meghosszabbítva mert nekik ráér. Arr bezzeg van idejük, hogy az intézményi honlapokat figyelgessék, ellenőrizzék, hogy az eseménynaptárak frissek-e rajtuk...

    Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Új hozzászólás Aktív témák