Új hozzászólás Aktív témák

  • MageRG

    addikt

    válasz D1Rect #50 üzenetére

    Há sokba van a hardver, nem marad pénz játékokra. :DDD

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz #56573440 #150 üzenetére

    Gondolom sejted hogy egyik se jól fizetett szakma, innentől kezdve meg mindegy hogy ki a munkáltató.

    A kiindulási téma nem az volt, hanem hogy mindenki szeretne pénzt, nem csak a kiadók. A közmunkás se csak árokásó kisebbségi lehet, akár munkanélküli tanár is. De vidéken rengeteg önkormányzati alkalmazott közmunkásként van visszafoglalkoztatva a korábbi teljes bérezés helyett.

    "mutass egy munkát ami olyan mint amit a kiadó tulaja csinál pl hasonló felelősséggel és kockázatvállalással (pl anyagi) és akkor tudunk beszélgetni valamiről."
    Takinéni, újságárús, vizibicikli kölcsönzős. Felelősségről beszélni egy szoftveripari munkással kapcsolatban enyhén röhejes, nem egy kategória az orvossal vagy légiirányítóval, de még egy mezei bakterrel se. Nem igazán látom mitől lenne felsőbbrendű egy szoftvertákoló mint bárki más.

    Jól gondolom hogy szoftveripari munkás vagy, ezért véded ennyire irracionálisan a mundért?

  • lajthabalazs

    senior tag

    válasz Dr. Akula #152 üzenetére

    Kicsit mellékvágány, hogy melyik szakma mennyit ér. Lehet hogy az orvos alul van fizetve. De ha túl lenne fizetve. Akkor bemennél egy vizsgálatra és aztán elszaladnál a lelettel fizetés nélkül? Vagy feltörnéd az orvos számítógépét és ellopnád a jegyzeteit, a készülő könyvének kéziratát? Mert te nem keresel olyan jól, de kell az orvos munkájának eredménye?

    Azt hogy szürkén töltjük le a médiatartalmat, nem lehet, és nem is kell igazolni vagy megvédeni, alacsony bérekkel, vagyoni egyenlőtlenséggel. Nem jogos, nem nemes. Ésszerű, mert szabad és lehet. Szoftvert játékot nem szabad, úgyhogy a szoftvermunkásokat nem is kell különösebben védeni, védi őket a magyar jog. A filmkiadókat meg állami jóváhagyással fosztogatjuk, hogy amíg nincs Netflix, addig se kelljen gagyi magyar szinkronnal nézni a tartalmat, és várni, hogy valamelyik TV csatorna felkapja az éppen kedvenc sorozatot.

  • lajthabalazs

    senior tag

    Alternatíva a torrentezésre. Akkor amikor a moziban kijön, olyan minőségben, mint a legjobb BD ripek, egyszerűen, kényelmesen. Annyiért, amennyiért el tudják adni :)

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Dr. Akula #152 üzenetére

    "sejted hogy egyik se jól fizetett szakma, innentől kezdve meg mindegy hogy ki a munkáltató."
    történetesen azért az orvosra annyira nem igaz, van aki nagyon jól keres belőle kis magánprakszissal, vagy máshonnan csúszik be ez az. a kezdő persze tényleg csak annyit kap amennyit. egyébként szar világ lenne amikor a bkv sofőr meg a segédmukás keresen annyit mint aki 5 évet tanult...

    "A kiindulási téma nem az volt, hanem hogy mindenki szeretne pénzt, nem csak a kiadók."

    igen ezt értem. de ti mindig csak pénzt akartok felelősséget és a kockázatot vállalja más.a kettő együtt jár felfogtad? látom nem igazán...

    "Takinéni, újságárús, vizibicikli kölcsönzős"

    aha... őőő írtam nem hogy mellettünk az anyacég sw fejlesztő igaz?

    "Felelősségről beszélni egy szoftveripari munkással kapcsolatban enyhén röhejes"

    na várjál te most mégis miről beszélsz? konkrétan onnan indultunk el hogy a kiadó. az nem a kóder. reagálok valamire te meg kivetíted másra ami téma se volt? ez azért elég gáz... a kóderen is van felelősség neki is van tudása és ennek megfelelően fizetik is. de kockázatot minimálisat vállal, és nem ő árazza a terméket, nem is gyakran keres nagy summákat, ha mégis akkor bizony olyan tudása van ami értékes az iparágban... kicsit se fer hogy azt írod hogy kapjon a közmunkás annyi lét mint a kiadó aztán kóder lesz a kiadó és orvos meg falusi tanító vagy orvos vagy bkv sofőr a közmunkás...

    a témával kapcsolatos kompetenciád viszont jól példázza a légiirányító, az egy kvajól fizető állás... tényleg csak a sz@rt dobálod, de érveid nincsenek már. kár :(

    "Jól gondolom hogy szoftveripari munkás vagy, ezért véded ennyire irracionálisan a mundért?"

    ohh nem. még csak közelében se jársz. de az anyavállalatunk lennebb írtam hogy sw-t fejleszt, méghozzá speciális területre. orvosi/kórházi felhasználásra... minden nap találkozok a kóderekkel és van némi érdekeltségem is arra tehát a mögöttes munkába és folyamatokba is belelátok. látom mit keres egy programozó, és mit a vezetés, azt is hogy a két terület között az egyik milyen problémákat old meg, a másik pedig mekkora felelősséggel áll mögötte és ha jó akkor mennyit keres vele. ott is a főnökség viszi a lé nagy részét, de ha gáz van akkor is ki kell fizetni a melóst, takinénitől fölfele. és akkor a főnök fizet ha veszteséges a cég akkor is... ha projekt van akkor a szerződések szerint pl sok esetben a magánvagyonával is felel pl egy több száz milliós projektért... a takinéni meg a kóder nem. azt is látom mibe kerül egy sw fejlesztő cég minden hónapban... még jó hogy nem 20k-ért árulják a cuccot, hiszen ha "kész" van akkor sincs kész, support, bugfixek, további fejlesztések, piac követése, marketing, sales, hr, pénzügyi részleg, piaci és cash flow tervek, és még tonnányi cucc nyeli a pénzt. ezek nélkül nem menne, tudni kell hogy mikor mennyi pénz lesz a cégnél, azt hogy költöd el, abból mikor lesz bevétel kb, ha már van új cucc azt hirdetni, eladni, stbstbstb. a munkabér nem irracionális náluk se. az a kóder keres többet aki többet tud, nagyobb szerepet vállal a projektekben, hasznosabb a cégnek, ugyan ez igaz a többi alkalmazottra... a főnök meg igen hazavisz milliókat ha úgy van de ő bele is tette a milliókat ha kellett évekig és fel kellett húzni az egész céget, és ha nem megy a szekér akkor is ki fogja fizetni a melósait.

    én sokkal inkább hw vonalon mozgok, de képes vagyok belátni hogy a versenyszféra és a közalkalmazotti szegmens miért nem keverhető... én is írhatnám hogy pl az okmányirodai alkalmazottaknak 80k huf is sok, mert akárhányszor megyek oda még egy olyan lebzselő, beképzelt, pökhendi inkompetens, lassú és balfék bagázst a világ nem hordott a hátán, az orvosok közül csak a kezdő nem keres jól (van tüdőgyógyász, idegsebész, nőgyógyász, radiológus, és még sorolhatnám az ismerősök között, a melóm miatt meg napi szinten beszélek találkozok újakkal, egyik se csóró maradjunk annyiban. többet visz haza mindennel együtt mint nálunk egy kóder sokkal)

    döntsd már el hogy a kiadónál kire fújsz érlek, és tartsd magad ahhoz amit írsz. ha nem megy akkor nem sok értelme van hogy beszélgetünk :(

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz lajthabalazs #153 üzenetére

    Egyrészt az orvos pont nem az a szakma ami annyit ér amennyit it fizetnek érte, másrészt tökmindegy hogy alul vagy felül van fizetve, a lényeg hogy mennyi pénzt kap. Csak abból tud költeni, szoftverre is.

    "Akkor bemennél egy vizsgálatra és aztán elszaladnál a lelettel fizetés nélkül?"
    Ez akkor lenne jó példa ha lemásolnád a leletet, mondjuk telefonnal lefotózod. Illetve akkor se, mert a lelet csak számodra értékes, másnak nem értékesíthető, a szoftver meg igen, majd megveszi más. Ha neked 80k-ból (pl. egy biztonsági őrnek ennyit fizetnek, aztán csodálkoznak ha mindig benne van valamelyik a pénzszállító autó kifosztásában) kéne havonta megélned, gondolom te se a jogdíjfizetést választanád a kenyér helyett. Akkor miért csodálkozol hogy más se?

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz #56573440 #155 üzenetére

    "szar világ lenne amikor a bkv sofőr meg a segédmukás keresen annyit mint aki 5 évet tanult"
    Pont olyan szar világ lenne ha ugyanannyit fizetne szoftverért. :)

    "igen ezt értem. de ti mindig csak pénzt akartok felelősséget és a kockázatot vállalja más.a kettő együtt jár felfogtad?"
    Te még mindig azt hiszed hogy egy szoftveripari munkás (igen, a kiadó is az, ha már abban utazik) az valami felelősségteljes szakma? Minden vállalkozásban van kockázat, befektetés, egy pékségben is. Ettől nem lesz egyenrangú egy repülésirányítóval. A BKV sofőrnek "kicsit" nagyobb a felelőssége az 50 utassal, 1 rossz mozdulat és a híradóban szerepel. Ehhez képest mi az hogy nem sikerül vevőt találni egy szoftverre? Az Ikarusz buszra se sikerült.

    "a témával kapcsolatos kompetenciád viszont jól példázza a légiirányító, az egy kvajól fizető állás... tényleg csak a sz@rt dobálod, de érveid nincsenek már."
    Már megint csak tereled a szót. A légiirányító a felelősségre volt példa, nem a fizetésre. Arra volt más. De gondolom ezt te is tudod, csak akkor be kéne ismerned hogy tévedtél, az meg nem megy. Ne pótold személyeskedéssel!

    "én is írhatnám hogy pl az okmányirodai alkalmazottaknak 80k huf is sok, mert akárhányszor megyek oda még egy olyan lebzselő, beképzelt, pökhendi inkompetens, lassú és balfék bagázst a világ nem hordott a hátán"
    Ha így állsz hozzá, akkor ne is csodálkozz hogy ők is. Csak normálisan, emberszámba kell őket venni, nem lekezelően rájuk böffenteni. Fél óra alatt csináltattam jogsit + útlevelet, időpont foglalás nélkül. :)

    Az hogy kinek mi sok, szerintem a politikusoknál kéne kezdeni, meg a brókereknél, pénzügyi svindlereknél, jogi kimagyarázóknál. Azok tényleg nem érdemlik meg. Látszatra a lapáttámasztó útmunkás se, de ha tudjuk hogy mennyiért vállalja el a munkát a szervező cég, és abból mennyit csepegtet a valóban dolgozó embernek, akkor tényleg csak ennyi munka jár érte.

  • lajthabalazs

    senior tag

    válasz Dr. Akula #156 üzenetére

    Ne érts félre, nem azt mondom, hogy nem racionális választás elemelni valamit, ha tudod, hogy nincs következménye. Nem etikus, és a magyar jog tiltja is, de megértem azt, aki 80k ból nem fizet jogdíjat. Még azt is megértem, hogy akkora stressz van rajta, hogy kénytelen játszani, mindig a legújabb címekkel, 200e Ft-os gépen. Játszon, inkább mint hogy az árokba kormányozza a buszt. De maradjon szépen csöndben, és ne verje a mellét, hogy neki jár az ingyen szoftver. És mások se verjék a mellüket a nevében.

    Az orvos egy betegének készít személyre szabottan egy szakvéleményt. A szoftverfejlesztő cég meg a vásárlóinak írja a szoftvert akár több éven át, több száz alkalmazottal. Előállítanak valamit egy felhasználói tábornak. És nem a te döntésed, hogy kinek, milyen áron, és hány példányt adnak el. Hanem a jogtulajdonosé. Vannak, akik odaadják a játékot ingyen. Vannak akik még a forrást is kiadják, reménykedve, hogy a felhasználók közt akad valaki, aki húzza tovább velük a szekeret. Van aki korlátozásokkal ad ki ingyenes verziót, demót. Aztán van, aki azt mondja, hogy fizess annyit, amennyit szeretnél (https://www.humblebundle.com/), és ha buszsofőr vagy, fizethetsz 1 dollárt, ha mérnök 10 dollárt, és ha ügyvéd, akkor 1 centet érte. Vannak akciók, amikor 80-90%-al olcsóbban lehet megkapni nagy címeket. Van G2A, ahol szürkés-fehéresen kaphatod meg szinte mindig olcsón a játékokat. Szóval a szoftverfejlesztők, kiadók még a kevésbbé tehetősekre is gondolnak. Nem akkor kapják, amikor szeretnék, és többet kell utánajárni, de megkaphatják, szerényebb lehetőségeik mellett is.

    Lopd szépen a játékokat, játsz, amennyit szeretnél, reménykedj hogy eztán sem fogják zaklatni a szoftverkalózokat. Csak ne próbálj meg másokat meggyőzni arról, hogy ez így rendben van. Vagy alkoss valamit, add oda a világnak ingyen, tartsd karban, válaszolj a felhasználók leveleire, kéréseire. És utána lesz némi alapod arra, hogy megvédj egy ilyen álláspontot.

    [ Szerkesztve ]

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz lajthabalazs #158 üzenetére

    Nem verte a mellét. Most is másnak kellett megvédeni (majdnem az egész magyar lakosságot). Csak már kicsit uncsi hogy állandóan letolvajozzák, mikor nem is lop, csak másol. Ennyi erővel lehetne tömeggyilkosnak is hívni, annak is annyi köze van hozzá, és még jobban is hangzik, nem?

    Azok is másolnak, akik aztán verik a nyálukat hogy a többiek miért másolnak róla. Az Apple a Xeroxtól lopta a grafikus felületet, tőle meg a Microsoft, és most mindegyik pénzt szedne érte, és bepereli a másikat ha csak kicsit is hasonlít hozzá. A történelem tele van igazságtalanságokkal. Trianonért ki fizet kártérítést? Vagy a tatárjárásért? Miért csak a szoftveres jogtulajoknak jár? Járni nekünk is jár, csak nem jut. Hát ebből a nem jutból fizetünk mi is tovább. :)

    "És nem a te döntésed, hogy kinek, milyen áron, és hány példányt adnak el. Hanem a jogtulajdonosé."
    Az övé sem. Max az hogy mennyiért SZERETNÉ eladni. Eladva majd akkor lesz ha a vevő hajlandó kifizetni azt.

    "Vannak akciók, amikor 80-90%-al olcsóbban lehet megkapni nagy címeket."
    Az épp lejáró felvágottat a Tescoban is beakciózzák. Mert már nem ér annyit mint újkorában. A szoftver se.

    "Lopd szépen a játékokat, játsz, amennyit szeretnél, reménykedj hogy eztán sem fogják zaklatni a szoftverkalózokat."
    Még mindig több játékot vettem, mint amennyit egyáltalán futtattam valaha is (Diablo 3 CE, Skyrim, Witcher 2, stb, mind megjelenéskor, nem EVM-ben), tehát ez nem jött be. :)

  • GeryFlash

    veterán

    válasz lajthabalazs #158 üzenetére

    Egy részével egyetértek. Azt még egy kalóz se magyarázta meg nekem, hogy Steam leárazásoknál, Humble bundleöknél miért nem vesznek dolgokat, alapvetően nem az összeg határozza meg szerintem ezt hanem az elv, ha van ingyen nem fogja megvenni. Kivéve persze a cségót, azt sajnos nehéz multiban tolni vétel nélkül.

    De a g2a már árnyaltabb dolog, az egy dolog hogy szürke import, de az már nem hogy lopott bankkártyákkal (is) szerzik be ezeket.

    AZt hogy a stresszt le kell vezetni és ezért ellopja a codot, hát nem tudom... De abban biztos vagyok, hogy mind ezt 200 ezres gépen tenni merő pofátlanság. És igen, ezzel hencegni és másokat lehülyézni már egy egész más liga, Dante sajnos erre nem gondolt :DDD

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Dr. Akula #157 üzenetére

    "Pont olyan szar világ lenne ha ugyanannyit fizetne szoftverért. :)"

    látom közgazdásszal állunk szemben... kicsit dolgozz rajta vagy keress egy országot ahol kommunizmus működik. ja várj olyan nincs...

    "Te még mindig azt hiszed hogy egy szoftveripari munkás (igen, a kiadó is az, ha már abban utazik) az valami felelősségteljes szakma?"

    mondom. napi szinten látom. nem hiszem, tudom hogy az. egy lemezkiadó milliókat kockáztat amikor egy lemez munkálatait elkezdi. egy filmes stúdió milliárdokat. egy sw fejlesztő kiadó meg te is tudod ha olvasod a híreket... nem olyan felelősségteljes mint egy orvosé vagy egy légi irányítóé, más a felelősség. ha pl mi hibázunk akkor a kórházból se ki se be. nincs lelet, nincs gyógyszer, nincs beutaló, nincs röntgen nincs semmilyen képalkotás. jah tényleg ez semmi itt nincs felelősség. ahogy mondjuk egy os gyártónál sincs, meg egy ps gyártásnál sincs, mert ha meghal hát mi lesz? max lejáratja a céget, a felhasználók akik beszívják a frissítést azok, pár millát buknak és beperelnek esetleg usában, tönkretesznek, stb. egy játékfejlesztő meg csak pár száz ember, így jópárszáz család megélhetéséért felel. persze a kóder olvasatodban nem ember mert az egy kutya aki túl van fizetve és csak ül, úgyhogy értük nem kár. tudod mit igazad van. próbáld ki egyszer hogy adj fizetést minden hónapban 20 alkalmazottnak aztán meglátjuk milyen véleményed lesz a felelősségről

    "A légiirányító a felelősségre volt példa, nem a fizetésre."

    még mindig nem látod át?:D azt mondtam hogy akinek felelőssége, tudása van az pénzt is kap. erre ezt megcáfolod egy légi irányítóval akinek van tudása, van felelőssége és pénzt kap?:D aha:D

    "csak akkor be kéne ismerned hogy tévedtél, az meg nem megy."

    semmi személyeskedés de azért szakértő vagy ebben ahogy látom :) bár te inkább nyitsz két frontot és bedobsz pár random karaktert, amikor beközlöd hogy játékokat is tölthetsz az üreshordozó díjért, de pofára zuhansz. szerintem hagyjuk azt hogy ki képtelen beismerni a hibáit ;)

    "Ha így állsz hozzá, akkor ne is csodálkozz hogy ők is."

    jaja bevonzottam őket egy számsorral biztos ;] időpontot foglaltam jogsi hosszabbításra, kint sorszámot kellett húznom, elolvastam a 80 percben amíg szobroztattak az összes falra ragasztott papírt, majd amikor behívtak beközölték, hogy jah hát a kolléga szabin van és nincs fényképezés, nincs aki kitöltse a papírokat, és egy hülye vagyok hogy nem hívtam őket fel. persze a telszámom az időpont foglalás mellett volt, kint az automatán tiltható a funkció, a bizt őrnek lehet szólni hogy küldje el az ügyfeleket akik ide jönnének, de addig se lehet megtárgyalni ki mit főzött... soroksáron az okmányirodások a közalkalmazottak alját jelentik csak úgy mondom. 4x, időpontra, 5 perc melóval kellettek, egy óra alatt nem lehetett átvergődni náluk soha. és nem mert paraszt voltam. hanem mert ilyenek.

    "Az hogy kinek mi sok, szerintem a politikusoknál kéne kezdeni, meg a brókereknél, pénzügyi svindlereknél, jogi kimagyarázóknál."

    a polikusokkal egyetértek, a brókerekkel közepesen, a jogászokkal egyáltalán nem. nagyon sok meló, tanulás és tudás van a legtöbb mögött, ahogy a közgazdászoknál is, elég dinamikusan változik sok minden, és toppon kell lenni a területeden. abból is vannak olyanok akik sztárok, meg olyanok akik normális áron dolgoznak. kár lenne általánosítani...

    "de ha tudjuk hogy mennyiért vállalja el a munkát a szervező cég, és abból mennyit csepegtet a valóban dolgozó embernek, akkor tényleg csak ennyi munka jár érte."

    és igen. itt van az amiért képes vagyok sírva röhögni. köszönöm, egyébként titkon már vártam hogy beközlöd. nahátakkor... te mint munkavállaló jelentkezel egy szar munkára mert konkrétan annyira vagy képes hogy lapátolj jelen esetben. azt mondják hogy ok. 60k nettó, ebből 30-al leszel bejelentve a többi kézbe feketén, a munka az napi 8 óra lapátolás. ha elfogadod akkor utána akkor lázadj hogy ennyiért nem dolgozol ennyit amikor nem kapsz fizut... amíg a papír az asztalra van téve addig a másik oldal teljesítette a részét, amit vállat, te meg bszol a tiédre? whut? az elején lehet azt mondani hogy ennyiért? jah kösznem. 100 nettóért. vagy felvesznek vagy nem. és visszaértünk oda hogy ha senki nem vállalná el 60-ért akkor megkapná érte a 100-at is. csak itthon ez a balkáni mentalitás megy, hogy amíg fizetgetnek dolgozgatok... mert ennyi pénzért hogy képzeli bárki hogy elvégzem azt a munkát amire felvettek és rábólintottam... tényleg most hogy így belegondolok gusztustalan elvárás... jah és hogy a srác lapátolhasson ahhoz így másnak dolgoznia se kell. a megbízás csak úgy jön. a lapát is csak úgy jön. az aszfalt is csak úgy jön. de a lapátos ember az úton 8 általánossal az keressen sokat, mert ő szerezte a melót, ő hozza a gépeket, ő szervez mindent, ő dobja össze a kötbért ha nincs időre kész, ő fizeti vissza az egészet ha bukás van... jaja erőt az elnyomott lapátosoknak!

    egyébként meg a kiterjedt warez tényleg nem nyomja rá a pc-re pl játék fronton a bélyeget. mondjuk. ha rányomnák akkor lenne baj, mert ömlene a konzolport, meg lenne amit ki se akarnának adni rá mert nem produkál eladásokat, bevételt, akkor meg minek foglalkozni vele sokat. ohh wait what?

    [ Szerkesztve ]

  • lajthabalazs

    senior tag

    válasz Dr. Akula #159 üzenetére

    Nem az a baj, hogy lemásolja, másolni szabad. Használni nem szabad, ha nincs hozzá licenszed. Lehet hívni lopásnak, lehet hívni illegális másolatnak, jogosulatlan használatnak, de akárhogy is nevezed, törvényellenes Magyarországon ilyet tenni.

    Ugyanaz, mint jegy nélkül bemenni egy koncertre, vagy felszállni a BKV-ra és leülni egy egyébként üres székre. Ha egy előadó túl drágán adja a jegyeket, és marad üres hely, ha rosszul szervezett a tömegközlekedés, és nem megy 100%-os kapacitáson, akkor sincs jogod beülni, felszállni jegy nélkül. És nincs jogod használni a szoftvert, ha nem fizettél - vagy nem fizetett az a feltételezett szegény magyar közmunkás, akinek a nevében kéretlenül prédikálsz.

    Kívülállóként könnyű hadonászni, hogy a másik adja oda azt, amije van, meg hogy a másikét vegyék el ingyen. A példáidból is látszik, hogy nem egészen érted a koncepciót. Majd talán akkor ha neked is lesz egyszer szellemi terméked... De ha nem tudsz szellemi terméket előállítani, biztosan van más olyan erőforrásod, eszközöd, ami kihasználatlan, és nem ártana neked, ha többen is használnák. Hívj meg egy hajléktalant, hogy amíg nappal dolgozol, pihenjen a lakásodban. Vagy nyaraltass ingyen jobb sorsra érdemes pedagógusokat a nyaralódban. Add kölcsön az autód, kerékpárod, amikor csak az utcán, tárolóban állna. De ha semmid sincs, akkor azt az időt, amit Diabolo 3-ba ölnél állíthatod a köz hasznába.

    Oszd meg a sajátodat, és talán a példádból mások is tanulnak, és elérhetővé teszik a termékeiket. Még úgy sem várhatod el, hogy mások is így tegyenek, de legalább tudni fogod, miről beszélsz.

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz #56573440 #161 üzenetére

    "keress egy országot ahol kommunizmus működik. ja várj olyan nincs"
    De, itt állunk benne.

    "még mindig nem látod át?:D azt mondtam hogy akinek felelőssége, tudása van az pénzt is kap. erre ezt megcáfolod egy légi irányítóval akinek van tudása, van felelőssége és pénzt kap?:D aha:D"
    Volt ott az orvos meg buszsofőr is, azt miért hagytad ki? Mert nem illeszkedik a koncepciódba?

    "mondom. napi szinten látom. nem hiszem, tudom hogy az. egy lemezkiadó milliókat kockáztat amikor egy lemez munkálatait elkezdi. egy filmes stúdió milliárdokat"
    Egy orvos meg emberéleteket. Az hány Ft?

    "te mint munkavállaló jelentkezel egy szar munkára mert konkrétan annyira vagy képes hogy lapátolj jelen esetben. azt mondják hogy ok. 60k nettó, ebből 30-al leszel bejelentve a többi kézbe feketén, a munka az napi 8 óra lapátolás. ha elfogadod akkor utána akkor lázadj hogy ennyiért nem dolgozol ennyit amikor nem kapsz fizut"
    Nézheted úgy is hogy a munkáltató úgy vesz fel téged lapátolni 60k-ért hogy tudja te csak a lapátot fogod támasztani (nyilván van fingja róla mit várhat a Moszkva térien összefogdosott feketemunkásoktól), mégis megéri neki felvenni. Ha neki megfelel, akkor mi a probléma? Azt kapta amit várt. Kis pénz, kis foci.

    (#162) lajthabalazs:
    "Lehet hívni lopásnak"
    Nem lehet, mert nem az. Törvényi definíció szerint. Ennyi erővel népirtásnak is hívhatnánk, jobban hangzik, és köze is annyi van hozzá. Ez csak egy kiadói hazugság, hogy az embernek elmenjen tőle a kedve (nem sok sikerrel).

    "akkor sincs jogod beülni, felszállni jegy nélkül"
    Jog az sokmindenre nincs ami megtörténik, pl. az 1848-as forradalom se volt jogszerű, mégis annak tartjuk. A tatárok se a törvényi adta jogukra hivatkozva gyilkolták le a fél országot. Érdekek vannak, a jog csak egy eszköz. Ha éppen egybeesik a többség érdekével, akkor be lesz tartva.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz arnyekxxx #140 üzenetére

    Nem akartam, hogy megváltozzon az eredmény, nem is firtattam, hogy drágább lett Metallica koncertre járni. Csak a számítás alapja volt kifogásolható, mert a benzin árában való kilengések nagyon félrevihetik a kalkulációt.

    Akkori és mostani átlagbérekhez hasonlítva a jegyárakat (1993 - 8.7%; 2010 - 12.2%) szintén kijön az, hogy többe kerül Metallica koncertre járni, de ez a különbség milliónyi hatásból is eredhet. Azt is érdemes lenne figyelembe venni, hogy a két koncert között drágulhattak a helyszínbérlési díjak, szállítási díjak, biztosítási díjak, komolyabb technikával és látvánnyal készülnek, stb.

    De ismétlem: Nem firtatom, hogy drágább lett.

    [ Szerkesztve ]

  • lajthabalazs

    senior tag

    válasz Dr. Akula #163 üzenetére

    Most akkor más az illegális szoftverhasználat és a tömegmészárlás, vagy ugyanolyan jogtalan a kalózkodás, mint régen a tatárjárás volt? De teljesen természetes hogy magaddal sem értesz egyet.

    Pont erre a kettősségre mutattam rá korábban, hogy az egyik oldalon ott a lehetőség hogy az ember ingyen jusson hozzá valamihez, és nem is igazán büntetik, ezért akiben nincs minimális komolyság és/vagy erkölcsi tartás, az inkább letölti a játékait, szoftvereit. A másik oldalon viszont mindenki, aki tudja mi az hogy alkotás, milyen létező dolgokból előállítani valamit, ami nem volt, amit más nem készített még el, megérti, hogy az alkotónak rendelkezési joga van a műve fölött. Tudom hogy egyszerűbb embereknek nehéz megérteni, hogy mik a virtuális javak és hogyan kell viszonyulni hozzájuk ezért kérlek anélkül is fogadd el, hogy megértenéd: a szellemi termék, minden másolatával annak a tulajdona, aki létrehozta, és joga van fölötte rendelkezni. Szerencsére ezt a jogot a fejlett országokban - ahogyan a mienkben is - védik.

    [ Szerkesztve ]

  • lajthabalazs

    senior tag

    válasz Dr. Akula #163 üzenetére

    16. § (1)15 A szerzői jogi védelem alapján a szerzőnek kizárólagos joga van a mű egészének vagy valamely azonosítható részének anyagi formában és nem anyagi formában történő bármilyen felhasználására és minden egyes felhasználás engedélyezésére. E törvény eltérő rendelkezése hiányában a felhasználásra engedély felhasználási szerződéssel szerezhető.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Dr. Akula #163 üzenetére

    "De, itt állunk benne."

    neked most valami elgurult? ennyire mélyre ne már... vagy nem tudod mi az a kommunizmus alapvető ideológiája, vagy közöd nincs a mostani világunkhoz. bármelyikről legyen is szó messzemenően túllépted azt a határ hogy beszélgetni akarjak veled a jövőben... főleg hogy eddig fikáztad a mostani rendet, a politikát, most meg azt mondod hogy kommunizmusban élünk, ami a te eddig vázolt ideológiádnak meg teljesen megfelelne ... wtf ember???

    "Volt ott az orvos meg buszsofőr is, azt miért hagytad ki? Mert nem illeszkedik a koncepciódba?"'

    ezt azért emeltem ki mert a TE koncepciódba nem illett bele...

    "Egy orvos meg emberéleteket. Az hány Ft?"

    az orvos munkáját beárazta az állam és a szakszervezetek. nem tetszik? nekik se mindig. nyígnak is miatta helyenként joggal. egyébként meg mondom. nem kell sajnálni a legtöbbet. az ápolók és társaik már kevésbé inkább őket sajnáld.

    "Nézheted úgy is hogy a munkáltató úgy vesz fel téged lapátolni 60k-ért hogy tudja te csak a lapátot fogod támasztani (nyilván van fingja róla mit várhat a Moszkva térien összefogdosott feketemunkásoktól), mégis megéri neki felvenni. Ha neki megfelel, akkor mi a probléma? Azt kapta amit várt. Kis pénz, kis foci."

    1: ez egy általános keleteu-s mentalitás. a lopjuk szét a céget mellékterméke. nem csak ott van. egyébként volt szerencsém nem egy helyen ahol kórház épült beszélni emberekkel akik a valódi munkát végeztek, meg voltak fizetve kőműveshez meg segédmunkáshoz képest rendesen... akkor se lett derékszög sehol, eltűnt magasfesz kábelből 200 méter, és nap végén ami nem volt lecsavarozva azt bepakoltam és elvittem mert reggelre már nem lett volna ott.

    2: jah azért vesz fel a cég műszakvezetőt, meg építésvezetőt, meg sleppet mert nem is érdekli hogy mennyit meg hogy dolgoznak. egész biztos. én is azért alkalmaznék embert hogy üljön. aztán majd fizetem a kötbért. jah. nem minden útépítő a moszkváról jön, pl a strabag is jellemzően saját emberekkel dolgoztat. aztán látod... halad? nem. ahogy a közmunkásokat is csak ülni láttam még. meg hazamenni amikor egy éve kb egy park mellett festettek és a fülem hallatára tagadta meg a reggeli szondáztatást a szentem. küldték is el.

    mindegy. a tárgytól teljesen eltértünk már. azért javasoltam a kommunizmust neked mert az elveidhez és elvárásodhoz az passzolna a leginkább, erre te azt mondod hogy itt már az van, akkor nem értem miért lázadsz, és miért nem élvezed ezt a kánaánt. az sw letöltés mellett megint elszaladtál, egy sort se vagy hajlandó írni róla, és látszik hogy össze vissza kapkodsz, vagdalózol. a jövőben én nem érzem indokoltnak hogy ebben a témában válaszoljak neked, jól látható módon vagy inkompetens vagy vagy trollkodsz, vagy csak bármilyen áron az igazadat akarod bizonyítani, csak ennek nem ez a menete... nem tudom. igazából nem is érdekel. további szép napot neked :R kommunizmus ... beszarok :DDD

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz #56573440 #167 üzenetére

    "neked most valami elgurult? ennyire mélyre ne már... vagy nem tudod mi az a kommunizmus alapvető ideológiája, vagy közöd nincs a mostani világunkhoz"
    Szerintem ami nem megy azt ne erőltesd!

    "az orvos munkáját beárazta az állam és a szakszervezetek. nem tetszik?"
    A kiadóét meg a warezoló nép. Nem tetszik? :)

    "volt szerencsém nem egy helyen ahol kórház épült beszélni emberekkel akik a valódi munkát végeztek, meg voltak fizetve kőműveshez meg segédmunkáshoz képest rendesen"
    Mint pl. a megyeri híd? Tudsz olyan közgépes autópályaépítést mutatni ahol a melós (nem a nyakkendős közvetítőember) minimálbér felett volt bejelentve? Már ha be volt egyáltalán.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Dr. Akula #169 üzenetére

    "Szerintem ami nem megy azt ne erőltesd!"

    akkor kérlek taníts. melyik ideológiát érzed a mostani rendszerben dominálni és milyen kontextusban. de ne ám úgy mint az sw warezt mert az is mióta érdekel aztán nem is mesélsz arról se...

    "A kiadóét meg a warezoló nép. Nem tetszik? :)"
    jah mert a kormány és úgy egyébként is a hatóságok, az pont olyan mint a warezoló nép :DDD nice. szobrot kéne állítani nekik szép lassan, a magányos robincore lehetne ;]

    "Mint pl. a megyeri híd? Tudsz olyan közgépes autópályaépítést mutatni ahol a melós (nem a nyakkendős közvetítőember) minimálbér felett volt bejelentve? Már ha be volt egyáltalán."

    egy ekkora cég 70+k alkalmazottal kedvelt céltáblája a hatóságoknak. nem játszanak be nem jelentőset. történetesen pont azért strabagot írtam mert volt onnan kapcsolatom, gépkezelőként 150 volt a nettója és letelt az idő ment haza, túlóra és társai nem voltak. ezért bobcaten tolta az anyagot meg lapátolt, kövezett a felhajtóknál, meg amit éppen kitaláltak. annyin is volt bejelentve. persze határozott idejű szerződéssel de korrektül be volt jelentve.

  • GeryFlash

    veterán

    válasz #56573440 #170 üzenetére

    Kezdesz lemenni kutyába... Tudod hogy neked van igazad, de már 60 kommenttel ezelőtt is megfogadtad hogy nem reagálsz a dolgaira, de csak nem tudod megállni, lassan nem mondhatod el magadról hogy te lennél az okosabb fél.

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • #56573440

    törölt tag

    válasz GeryFlash #171 üzenetére

    az utolsó előttiben írtam csak hogy nincs miről tárgyalni, de ez a kommunizmus ez annyira érdekel, szeretem tudni miben élünk, én meg kétségek között vergődök ;)

Új hozzászólás Aktív témák