Új hozzászólás Aktív témák

  • Ligend

    tag

    A hír örvendetes, már csak arra vagyok kíváncsi, hogy ez egyes SymbianOS-t futtató mobiltelefonok firmware-e is elérhető lesz-e. Gyanítom, hogy a rendszer számos olyan kódsort tartalmaz, melyet a Symbian is licenszelt másoktól, így azokat nem lehet megnyitni.

    2 év azonban hosszú idő, az alatt elég sok dolog történhet. Mindenesetre ezentúl várhatóan nem lesz más gyártó, aki a Symbian-t választaná, marad a Nokia saját op.rendszere. Elméletben nem, de a gyakorlatban szinte most is ez volt a helyzet. :B

    Az ostobaság ellen az istenek is hiába hadakoznak.

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Ligend #1 üzenetére

    -1- "Mindenesetre ezentúl várhatóan nem lesz más gyártó, aki a Symbian-t választaná"
    ???
    Azért mert egy op rendszer ingyenes, nyilt... lesz és mostantól Samsung és Nokia is hozzáfér ingyen UIQhoz SE, NOKIA, SAMsung meg ingyen hozzáfér MOOPhoz... az hátrány? Vagy, hogy nem kell fizetni érte az a hátrány szerinted? Pont, hogy mivel WM fizetős, IPhone, RIM op rendszere k*ra hozzáférhetetlen, linux kvázi döglött mobilon a Symbian továbbit erjedése valószínű. Nem lepne meg ha egy éven belül megjönne az első Symbianos HTC, LG....
    Ez egy egyértelmű üzenet az Androidenak. Az meg, hogy ezentúl ki fog fizetni MSnek a WMért az külön Xakta.
    btw ránéztem az elmúlt fél év okosteló tesztjeire, 7 mobil a közül 4 nem Nokia, a 4Nokia természeesen symbian és a maradék 4ből 3 szintúgy symbian....

    Én most gondolkodok azon, hogy mint J2MEben fejlesztjgető aki látja a J2ME problémáit mire lépjek tovább.
    -A piaci részesedés nagyon fontos. Symbiané 65% körül mozog, WM 12%körül jár, linux halott, IPhone nemérdekel. :)
    A nyertes: Symbian
    -A nyilt forrás sokat számít. De androide nagyon messze van.
    A nyertes: Symbian
    -A Symbian nagyon terjed az olcsó rétegek felé, már most is van 50K alatt symbianos mobil és ez most a nyilt ingyenességgel kapott egy nagy lökést: K* sok olcsó mobilon lesz Symbian. ehez képest egy WM, RIM.....
    A nyertes: Symbian

    akár melyik oldalról közelítem a problémát én azt látom, hogy a jövő nyerő mobil op rendszere versenyben messze a legjobb esélyekkel a Symbian indul. WM drága, zárt, IPhone 1termékes, Androide 0%ról indulva, úgy, hogy Symbian szintén ingyenes és szintén nyilt nem tudom, hogy lesz 2%is a piacon. Persze googlet nem szabad leírni de akkor is.

    Najó a végére eléggé keverc lett belemerültem.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Ligend

    tag

    válasz Dare2Live #2 üzenetére

    Arra alapozom az állításomat, hogy a fejlesztés meglátásom szerint egyértelműen a Nokia szájíze szerint fog történni. Más, Symbiant felhasználó gyártók is fognak belefejlesztgetni, a kérdés csak az, hogy ezek be fognak-e kerülni a mainline Symbian-ba. Sajnos nem vágom az Eclipse Public License feltéteteit, megszorításait, illetve a kínált lehetőségeket, de ha a GPL-hez hasonlóan itt is automatikusan nyílttá kell tenni a módosított kódot is, ez egyeseket elriaszthat.

    A WM előnye, hogy a Microsoft van mögötte. Alkalmazások szempontjából meg merem kockáztatni, hogy erősebb az ellátottsága, mint a Symbian-nak. Az átlag felhasználókból szerintem 10-ből 7 hallott a Windows Mobile-ról, de már csak azért is szimpatikusabb a számukra, mert Windows-nak hívják.

    Ellenben a Symbian kevésbé cseng jól, még IT-s berkekben sem. A saját kollégáimon tapasztalom, hogy nem ismerik, illetve egyértelműen a Nokiához kötik. Nehéz, és fáradságos munka lesz a Nokiának felfuttatnia, hogy más gyártók is számoljanak a Symbian-nal.

    Amiben még viszonylag nagy lemaradása van a Symbian-nak, az az érintőképernyők kezelése. Vannak ilyen irányú fejlesztések, de a WM előnye ebből a szempontból elég jelentős.

    Ami engem illet, örömmel tölt el, hogy a Symbian terjesztését tűzte ki célul a Nokia. Minél erősebb a jelenléte a piacon, annál vonzóbb platform lesz a fejlesztők számára is, ergo jobb lesz a szoftverellátottság is. Bízzunk benne, hogy előbb-utóbb az általad említett gyártók is tegyenek egy próbát ezzel az OS-sel.

    Az ostobaság ellen az istenek is hiába hadakoznak.

Új hozzászólás Aktív témák