Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gombsadi

    aktív tag

    válasz moonman #10 üzenetére

    Igen, ezek kb a dupla click technologiajanak szinvonalan vannak. Ezt kb minden ceg megserti.
    Az idozitessel van gond, meg akit perel.
    Addig persze nem voltilyen gond, amig winmo keszulekeket forgalmazott a Motorola.
    Akkor maiert nem az "openhendset alliencet" pereli?
    Vagy magat a googlet?
    Kivancsian varni fogom milyen szabvanyokat fog serteni az android, ha egyszer egyaltalan lesz valami per ebbol. Vagy akarmi. Nekem ugyan olyan ez, mint amit a linux kernel ellen folytat/folytatott egy idoben az MS. Irtam is, egy profit... Semmi mas.

    [ Szerkesztve ]

  • gombsadi

    aktív tag

    válasz moonman #13 üzenetére

    Valoban nincs le vedve, de ugy emlekszem mintha le akarta volna. Csak a trivialis voltara utaltam.
    Ez nem erv, hogy ok nem penzert aruljak, a linux kernelt sem penzert arultak. Meg semmi nem tortent, gondolom majd akkor fog, amikor nem megy ugy a wp7 ahogy szeretne az MS.
    De ezek csak hozadekai szamomra az egesznek, engem tovabbra is az zavar, hogy most, nem pedig tavasszal vagy juniusban, nem, a wp7 premierje elott nem sokkal. Gondolom nem tudtak megegyezni a motorolaval, hogy ok is forgalmazzak, raadasul sikeres is amerikaban a motorola a droid sorozataval.

    Ez nem kapcsolodik szorosan a temahoz, de erdemes elolvasni, foleg ugy, hogy ki irta, es mit:

    klikketli klikk

    [ Szerkesztve ]

  • gombsadi

    aktív tag

    válasz moonman #16 üzenetére

    Eleg erdekesen jon ki az amit Karma linkelt, lehet barminek nevezni, de ha erinti a winmo battery indicator rendszeret, akkor jobb ha el is konyveli, hogy ez veszteseg. Az nagyon egyszeru volt. Nehez elhinni azt is, hogy dollar milliokat koltott ilyen egyszeru dologra, hiszen semmi extrat nem tudott.

  • sh4d0w

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz moonman #30 üzenetére

    Javaslom, nézd meg a mobilpiaci részesedést, továbbá igen, patent trollkodik a Microsoft, röhejes szabadalmak mentén perli most éppen a Motorolát, korábban a HTC-t és a TomTomot. Elhiszem, hogy fáj, de ezt most nem lehet kidumálni, de legalább a második következtetésed végre szöges ellentétben van a redmondi cég álláspontjával. Nem hittem volna, hogy megérem.

    https://www.coreinfinity.tech

  • sh4d0w

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz moonman #32 üzenetére

    Tessék (forrás: wikipedia):

    "Patent troll is a pejorative term used for a person or company that enforces its patents against one or more alleged infringers in a manner considered unduly aggressive or opportunistic, often with no intention to manufacture or market the patented invention."

    Tehát az, hogy vki/vmi birtokol egy fejlesztést, amit levédetett, még nem zárja ki azt, hogy ne patent trollkodhasson. Ugyanezt csinálta a Rambus, azt is így hívták.

    https://www.coreinfinity.tech

  • gombsadi

    aktív tag

    válasz moonman #40 üzenetére

    Igen tudom, hogy mire gondolsz. Ez mar tobb topikban is felmerult.
    Arrol van szo, hogy a droid nem ad semmilyen 3rd party drivert. Pl desire 3d drivere. De ez a megallapitas nem helyes, mivel az android liszensze nem teszi lehetove. Az android ingyenes.
    Az, hogy a gyarto nem veszi meg a drivert, nem hiszem, hogy az android sara. Mivel a gyartoknak a soc-hoz, amit hasznalnak lenne lehetoseguk, korabbi soc-nal ez nem baj. A wp7et meg megevszi 20$/keszulek.(Hasrautesszeruen).
    Az meg nem akard megmagyarazni, hogy jobban megeri a gyartonak wp7et venni, aminek az araba be van epitve a szolgaltatasok ara, mintha a gyarto maga liszenszelne, mert igy sokkal tobb keszulekre(android etc.) hasznalhatja. Olcsobb 3millo liszensz, mint 300ezer nem? Pl samsung, ott ilyen gond nincs. De az android olcsosaga abban is meglatszik, hogy van olcsobb keszulek. Fel lehet hozni a fragmentaciot, de indiaban nem az iphonebol adjak el a legtobbet! Meg itt, Magyarorszagon is, az olcsobb keszulekek vannak tulsujban.

    [ Szerkesztve ]

  • ArchElf

    addikt

    válasz moonman #44 üzenetére

    De olcsóbban kijön - csak nem a végfelhasználónak, hanem a gyártónak/forgalmazónak.
    A különbség csak annyi, hogy míg a WinMO-s termékkel a Microsoftot, addig, az Androidossal (a Google helyett) a telefongyártót támogatja a vásárló.

    AE

    Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

  • gombsadi

    aktív tag

    válasz moonman #44 üzenetére

    Ok, peace!

    ArchELF:

    Igy van, mas a filozofia a ket rendszernel, a google a reklamokbol tesz szert bevetelre, mig a gyarto a rendszerbol.

    [ Szerkesztve ]

  • ArchElf

    addikt

    válasz moonman #48 üzenetére

    These are the reasons why Android is costlier than Windows Mobile 7 according to Microsoft are:
    Oh, come on...

    AE

    [ Szerkesztve ]

    Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

  • floatr

    veterán

    válasz moonman #54 üzenetére

    Ha ezt a magas labdát lecsapnám, az többeknek nem tetszene -- jogosan. Kicsit vegyél már vissza b+.

    Még a vak is látja, hogy "tapsol", mikor már eleve rühell mindent, ami abból az irányból eredezik. Nem mintha annyira számítana

  • Alukard

    senior tag

    válasz moonman #57 üzenetére

    Ne haragudj, de itt nem ms utálatról van szó, hanem arról, hogy ilyet csinál, ha a google csinálná ugyan ezt akkor ugyan ez lenne a beszélgetés menete.

    Az viszont tény, hogy veled nagyon elszaladt a dolog, elhiszem, hogy te vagy itthon a #1 M$ supporter, de sem káromkodni nem kell, sem a másik hsz-ét kritikán aluli szinten minősíteni.

    [ Szerkesztve ]

    https://blackfyre.ninja

  • Alukard

    senior tag

    válasz moonman #59 üzenetére

    Sajnos vannak közismert tények amiket az M$ már nem mos le magáról, egér, dos, gui, stb... és az is sajnos közismert tény, hogy míg az M$ igyekszik egyenlő szintü szolgáltatást hozni milliónyi féle/fajta platformon, nem igazán jön össze mindíg a dolog, ezt megfejelik egy heftes árcédulával és nehéz nem rosszat gondolni róla. Persze, van a user aki használja, és ha használja akkor amortizálódik a rendszer, de ha a szakszerü használat része a karbantartás akkor ott megint nem stimmel valami...

    Te a "lófasz"-ozát kezdted, nem a "b+"-olást... és az ilyeneket alapvetően el kéne hagyni erről a fórumról.

    Nekem ugyan annyi bajom van az M$-el mint az Apple -el és a Google-el, szóval ezt a témát is lehet ejteni, mert te is pont ugyan azt játszod mint az apple fanok az M$ fórumokon... kéretik felnőni egy kicsit és nem lehúzni a hwsw, index, stb szintre a fórumot.
    Ha nem tetszik valaki véleménye, lehet kultúráltan is megbeszélni.

    [ Szerkesztve ]

    https://blackfyre.ninja

  • ArchElf

    addikt

    válasz moonman #61 üzenetére

    Te is csak olyan vagy, mint egy átlagos SJ hívő, csak neked nem Jobs az isten, hanem a Microsoft. Mind a két (avagy akár az összes nagy) cég csalárdan érvel és te is csak ezt a érvelést veszed át. Gondoltad, hogy jól megmondod, hogy mennyivel jobb a MS, mint a droid? És mit hoztál fel példának - egy MS marketingszöveget...
    Amúgy meg:
    "Persze, van a user aki használja"
    van, úgy 92%-a a világnak. :D

    Erre mondom, hogy csalárd érvelés - könnyű összemosni a MS-ot a MS-al - meg a világon a MS PC penetrációját a WinMo penetrációjával...
    Másrészt:
    Microsoft released a lot of exciting and new information regarding their new mobile platform - WOW... már bemutatta a MS a nagyvilágnak a specifikációkat is, meg a tesztkészülékeket - és már így is jobb, olcsóbb és szebb, mint bármi, ami a piacon van. Csak az a kár, hogy ez még nincs is a piacon - csak papírtermék. És
    - ha be is vezetik
    - ha szuper is lesz
    - ha olcsóbb is lesz (ami egyébként kizárt)
    azt csak a jövő fogja megmondani. (meg piac, a marketing, meg ezek a szutyok szabadalmi perek)
    Most beperli a Moto-t a battery megjelenítés miatt (majd nem három csík lesz, hanem négy, esetleg nem villogni fog, ha merül, hanem átszíneződik) - esetleg valami más módon megegyeznek peren kívül. Mint szokták máskor is. Persze ilyenkor róluk beszél a sajtó, van dolguk az unatkozó ügyvédeknek, jogászoknak - az "ingyen" reklám és munka mindig jól jön.
    Amúgy egér, meg egyéb idióta szabadalomra visszatérve. Igenis volt a MS-nak duplakattos szabadalmi pere - csak épp nem desktopon, hanem pont WinMo-n (azaz még CE-n). A hosszan tartott lenyomás miatt (mint duplakatt) perelte a többi céget.

    AE

    [ Szerkesztve ]

    Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

  • Fecow

    aktív tag

    válasz moonman #48 üzenetére

    Jaj ez a lista... Ezt is csak te mutogathatod büszkén, ráadásul mivel egyenest az MS marketing osztályról hoztad, ez még plusz növeli az egy mondatra eső bullshit számot.

    1. Az miért is az Android hibája(járulékos költsége), hogy a gyártók nem a out of box használják? Talán a gyártók döntöttek így, hogy egyedi arculatot hozzanak létre, amiért nyilván a gyártóknak kell állítani a költéségét. De én még nem hallottam, hogy a gyártók emiatt nagyon prüszkölnének, sőt nem kevés összeget beleölnek, hogy minél jobbat és egyedibbet nyújtsanak, mert ez nekik brand építés és marketing szempontjából megéri. Érted? Nem úgy mint a wp7-nél, de még itt is próbálkoznak azért lásd HTC sense. De gondolom a sense wp7-re fejlesztését a Microsoft kifizeti nem? Doh....

    2. Ez tegyük fel igaz Bár nekem nem úgy tűnik, hogy a Google csak úgy magára hagyná a partnereit.[link]. Perelni meg szinte már bármiért lehet bárki főleg a nagy USA-ban, szóval ilyenekre így is fel kell készülni a gyártóknak.

    3. Jaja a Microsoft megszabta a hardvert, még jó hogy így nem okoz akkora gondot a gyártóknak a tesztelés, és a driver ellátottság így. Viszont így gyakorlatilag a gyártóknak meg van kötve a kezük a felsőbb kategóriában és ki kell találni mást (fejleszteni kell, plusz költség) az alsó és a közép kategóriába ahol a HTC-t leszámítva az eladások nagy része történik. Biztos ennek is nagyon örülnek a gyártók.

    4. Ja hát az update az ugye nagy mizéria az androidnál, de ez főleg a gyártók egyedi felülete miatt van. Tehát ez még mindig az első érv pepitában. Gondolom a stock Android OS rendszerek kb kijövetel után frissíthetőek lennének.
    Azt meg szerintem várjuk meg, hogy a WP7-nél, hogy fog zajlani a frissítést, bár a megszabott hardverrel, és minimálisan módosítható UI-jal valószínűleg kevesebb ilyen problémába fog ütközni, bár láthattuk, hogy még Iphone esetében sem működik minden határon túl.

    5. Azért erre kodek listára kíváncsi vagyok, hogy pontosan melyikekért is kell fizetni és melyikek is tartoznak a "must have" kategóriába. Illetve WP7 esetében melyeket tartalmazza a licensz.

    7. Hát a Zune az nem egy aduász tudtommal, az XBOX live for WP7 meg majd eldől, hogy valóban olyan nagy helyzeti előnnyel jár-e, a simán marketből letölthető játékokkal szemben.

    Félreértések elkerülése véget, nem azt mondom, hogy a wp7 szar, és az android az isten. Én csak azt mondom, hogy a lista elemeinek nagy része csúsztatás, és/vagy trade off kategória, azaz bevállalnak valamilyen hátrányt egy másik előnyért cserébe.
    Szóval teljesen egyetértek a #40-ben tett hozzászólásoddal, ezt szerintem sem kéne leírnod többször.

    Nyergeld meg a nagyot

  • Alukard

    senior tag

    válasz moonman #66 üzenetére

    "Igenis volt a MS-nak duplakattos szabadalmi pere - csak épp nem desktopon, hanem pont WinMo-n"
    nem volt. attól, hogy sokszor leírod, még nem lesz igaz.

    csak 1 link: [link]

    kodek lista
    nagy kaland... emlékeim szerint létezik xvid (GNU), vorbis(BSD jellegü)... szóval nem mindenért kell fizetni

    Xbox Live
    azért használják 23 millióan, mert 10 millióan nem tudják törölni a regisztrációjukat és hiába hívják az üszit mert nem veszik föl...

    marketes játékok
    Háát... megnézném azokat a játékokat amelyek ugyan olyan élményt tudnak nyújtani egy kisebb/gyengébb platformon...

    szóval most miben is van annyira lemaradva?
    Ott hogy ameddig piacvezető volt (mert nem volt más), egy lassú, akadozó sz*r volt amihez minden készülékre külön reset gombot kellett rakni... amióta fönn állt, csak újra skinnelték, de még azzal sem haladtak előre, teljesen megrekedt a platform... és most sem hoz semmi újat a versenytársakhoz képest. A különböző HW eszközöket (GPS, Bluetooth, stb) is csak azért rakták bele a korábbiakba mert kényszerítette őket a piac.
    Az iphone -é volt az első igazi market, az android úgy kezdte, hogy már kapsából igyekeztek kigyalulni belőle minden hibát ami az elődökkel fölmerült, persze az elején nem volt szoftveres billentyűzet, de amin kijött az okafogyott is volt, de stabilabb volt sokkal mint a WM bármikor is...

    A WP7 stabilitásáról meg ne nyilatkozz, mert még nincs miről... majd ha kapható lesz, és 2 hónap után elégedettek a vevők akkor ezt a kérdést újra föl lehet dobni.

    copypaste
    winfoson sem jobb az arány...

    És amúgy, elég gáz ha a gyártókat csak zsarolással tudja rávenni, hogy csináljanak WP7-es telefont/PDA-t...

    [link] [link]

    [ Szerkesztve ]

    https://blackfyre.ninja

  • gombsadi

    aktív tag

    válasz moonman #68 üzenetére

    Tenyleg igaz az, hogy ballmer tavaly szeptemberben azt nyilatkozta rossz lesz az uj wp7? Most olvastam egy cikkben, meg egy ujsagiro twitter uzeneti is linkelve van, a konferenciarol, ahol ez elhangzott.

    A fragmentaciora meg annyit, egy masik cikkben egy wp7 fejleszto fejes most vazolta merre fejlodhetne a wp7: kijelzo 320x480... Paff...

  • Fecow

    aktív tag

    válasz moonman #67 üzenetére

    "mert a Google nem biztosít hozzá készülékspecifikus drivereket és az egyéb gyártói szarokat is az oem-eknek kell ráfejleszteni és megtámogatni, önmagában nagyon csupasz a cucc."
    "meg van adva egy alap követelmény, hatalmas megkötés, ja."
    Ez kicsit ellentmondásos, szóval a WP7 az alapkövetelmény feletti készülékek drivereit, mind támogatja, meg a jövőben is mindnek fogja? Kötve hiszem, max csak egy részhalmazát. Akkor meg miről is beszélünk. Bár nem találtam pontos infót, de gondolom, a G1 és a Nexus One azért eléggé támogatva volt a Google által is, az hogy ettől eltérnek a gyártók megint egyéni döntés, senki nem kényszerítette rá őket, max a piaci verseny.
    Mellesleg alap követelmény nem alap követelmény, megkötés és kész, aki nem felel meg ennek az csak mást használhat.

    "höhh kinyilatkozni, hogy "veletek vagyunk, srácok!" meg kifizetni a jogdíjakat két elég különböző dolog."
    Nem vagyok, jogász, de szerintem az Androidot ilyen szempontból nem lehet jogilag egységesen kezelni. Mivel az Android open source így az nem rakja fel a kávéfőzőjére aki nem akarja. Más dolog, hogy így nem feltétlen kapja meg a hivatalos Google supportot. Míg WP7 esetében ugye megveszed a licenszt, bizonyos feltételekkel, így mind a vásárló/felhasználó mind az eladó vállal garanciákat.
    Konkrét esetre vonatkozva mit kellett volna google-nek még csinálni? Hivatalos döntés nincs, így még nincs jogi alap fizetni sem, max ha tundák előre, hogy ezzel jóval többet buknak mintha most fizetnének valamennyit Másrészt amennyire tudom, az Apple pere elsősorban a Sense-re vonatkozó ( szerintem nevetséges) szabadalmakat kifogásolja, amihez a google-nek semmi köze. Érdekes mellék zönge, hogy a HTC mint az egyik legnagyobb Windows Mobile, és valószínűleg WP7 gyártó miért egyezett meg semmi perc alatt a Microsofttal, amikor hasonló jogi csűrés csavarás ment. Bár nem olvastam el a teljes peranyagot, az is érdekes, hogy ezek a jogsértések vajon vonatkoztathatóak-e a WP7 verzióra is, akkor mi lesz? Microsoft örömmel és dalolva kifizeti egy 3rd party esetleges jogsértéssel kapcsolatos költségeit? Én nem hinném.

    "meglepő módon az Android is elindult efelé, következő verziókban már zárt lesz a GUI, aztán meglátjuk, hogyan tovább. biztos, mert olyan rossz stratégia, végülis az iPhone is azért ilyen sikertelen."
    Én erről semmilyen hivatalos forrást nem találtam, csak feltételezéseket. Egyébként mint már leírtam, ez a kompromisszum. Változtatható UI vs egyszerű frissíthetőség, önmagában egyik sem jobb mint a másik, hanem csak más, illetve valahol meg kell húzni a határt, hogy miből mennyi elégíti ki a szükségleteinket. Én még mindig úgy látom, hogy még ha efelé is megy/menne az android a gyártók ennek nem örülnek, mert elvesztik az egyediségüket. Nagyon jelentős brand és marketing veszteségeket szenvedhetnek el emiatt. Szerinted miért próbálkozik a HTC a sense-szel WP7-re minden megkötés ellenére?

    "goto 3 ugyebár. senkit nem érdekel, kinek a hibája, a Vista sem volt szar, csak senki nem írt hozzá drivert..."
    ŐŐ bocs, el kéne dönteni, hogy ez a lista most a gyártói szempontokat vagy felhasználói szempontokat tartalmaz. Ez egy végfelhasználói érv, nem pedig gyártói. Egyébként meg goto 1 megint a gyártók egyedi döntése, hogy hogyan szolgálják ki a vásárlóikat. Így döntöttek ez van, ha ez a vásárlóknak tényleg annyira nem tetszik majd változtatnak, vagy ha nem vásárlókat veszítenek. Vistanál pedig valami, marketing, közhangulat szinten nagyon el lett b..va. Nekem nem volt vele több bajom mint a Win 7-tel.Egyébként az asztali operációs rendszerek Windows vs OSX ékes példája ennek az egyik kvázi bármire felmegy a másik fix hardware-re megy csak fel, érdekes módon itt az vezet, illetve szerinted is az a jobb aki kevesebb kötöttséget alkalmaz.

    Idézet magamtól:
    Azért erre kodek listára kíváncsi vagyok, hogy pontosan melyikekért is kell fizetni és melyikek is tartoznak a "must have" kategóriába. Illetve WP7 esetében melyeket tartalmazza a licensz.
    Kicsit utána néztem Android WP7. Őszintén szólva így hirtelen csak a DivX ami "must have" és különbségnek látszik számomra. Az eltérések nagyrészt az MS only csoda formátumok miatt van.

    Zune, XBOX részhez.
    Hát a Zune-nel nem győztél meg Itunes hoz képest a fasorban sincs, bármennyire is jó technikailag, a kutyát nem érdekli perpillanat. ( kanyarodjunk vissza a Vistához, technikailag azzal sem volt sok gond még is utálták, mint a ...).
    Nem értem hogy jön ide a Zune player, hardveres milyensége? :F
    Jó érv ez a köztudottan a legjobb, én pl nem tudtam, lehet mégsem annyira köztudott. :P
    XBOX live-ot én sem venném semmibe, én az xbox live wp7 részéről beszéltem végig, annak nem tudjuk milyen lesz a fogadtatása. Ez az elkezded XBOX-on és folytadod a telefonon, azért tudjuk, hogy 80%-ban marketing vakítás. Gondolom te is láttad ennek a demoját, és marhára nem ugyanaz az élmény egyelőre, vagy ilyen Super Mario kaliberű játékokkal kell játszani. [link] Kérdés, hogy valaha is lehet-e ugyanaz az élmény. De ezzel semmiképp nem járunk rosszul, csak ne állítsunk már olyanokat amik nem igazak, illetve csak nagyon ráerőltetve azok.

    a vásárlóknak meg aztán pláne nem, a most kapható legdrágább készülékek is véletlenül Androidosak.
    És a legolcsóbb smartphone-ok is Huawei 845, ZTE, Samsung Galaxy 3, Sony Ericsson x8 stb. Megdőlni látszik az érved. :) Egyébként most gyorsan felmentem a t-mobile oldalára, prepaid csomagban a legdrágább sajna az iphone 4 per pillanat (közel 2x annyi mint a Galaxy S), oké mindent nem árul a t-mobile, de a zug GSM-ek tetszőleges árait valahogy nem érzem mérvadónak. És akkor most a luxus kategóriás korlátozott számú/egyedi telefonokat nem keverném ide.

    Más: Nagyon szépen kikerülted az alsó és közép kategória, kizárásával járó plusz fejlesztési költségeket a WP7 mellé, lehet hogy még sem sokkal drágább az android per pillanat. És csak ismételni tudom, a gyártóknak nagyon fáj, hogy hardware gyártókká degradálódnak le (ráadásul a full érintős telefonok hódításával azzal is egyre kevésbé tudnak különbözni egymástól) a WP7 (és talán majd az Android 3) megkötései miatt.

    Nem érzem fairnek egy épp piacra kerülő termék marketing és tervezett specifikációs anyagait összehasonlítani, egy már 2 éve piacon lévő termék tapasztalataival. Tudod papíron minden marha jól néz ki.

    Még egyszer mondom a lista tömény bullshit, véleményem szerint.

    Nyergeld meg a nagyot

  • gombsadi

    aktív tag

    válasz moonman #84 üzenetére

    Kezd olyan erzesem lenni, hogy ez olyan mar mint itt hazankban a korbetartozas.
    Tenyleg irhatnal valamit errol a ballmer nyilatkozatrol. Mindenfele rossz szandek nelkul erdekel.

  • gombsadi

    aktív tag

    válasz moonman #86 üzenetére

    Hogy tavaly szeptemberben azt nyilatkozta, idezem: "szar lesz az uj winmo7". En errol le maradtam, de valamelyik nap olvastam egy cikket(most hirtelen passz), amiben hivatkoztak erre a kijelentesere. Be volt tepve?

  • gombsadi

    aktív tag

    válasz moonman #88 üzenetére

    En egy kulfoldi cikkben olvastam, linkelve volt es nem emlekszem hol a p(felnott tartalom)aba van. Viszont googleel ezt talaltam magyar vonatkozasban(modiknak: nem reklamnak szanom!): ha a cikkben lejebb talalhato linkre mesz, ott van egy masik bejegyzes, ahol linkelve van egy ujsagiro tweetje. Az biztos, hogy benne volt az altalam olvasott cikkben is. Kb valami ilyet vettem ki en is az angolnyelvu cikkbol. Ha megtalalol akkor linkelem azt is.

  • gombsadi

    aktív tag

    válasz moonman #91 üzenetére

    Kesobb lett wp7 nem? Tehat akkor meg winmo7-kent emlegettek, gondolom en, de en is racsodalkoztam.
    De, hogy tehetett ilyen nyilatkozatot.

  • gombsadi

    aktív tag

    válasz moonman #93 üzenetére

    Igy mar ertheto, ezek meg osszemostak a kettot. Ez nekem kimaradt akkor, ezert nem ertettem az osszefuggest. Thx

  • Alukard

    senior tag

    válasz moonman #93 üzenetére

    Ezek után remélem, hogy a Reset gomb elmarad a készülékekről...

    Igen én is olvasok híreket... remélem ezt te is olvastad...

    Szívják egymás vérét, mi meg hajbakapunk a marhaságaik miatt... szép is az élet...

    Viszont arra kíváncsi leszek mit is hoz a wp7... nekem az ui kapásból nem tetszik, de ez személyes preferencia...

    https://blackfyre.ninja

  • gombsadi

    aktív tag

    válasz moonman #96 üzenetére

    Nekem is az ui ami ronda. Nem ertem, miert nem egysegesitette a w7 design es wp7 design-jat? Sokkal egysegesebb lenne, es nekem tetszik a w7(mondom ezt ugy, hogy meg nem hasznaltan). Megertem, hogy ujat akart, de szerintem kifejezetten megoszto igy.
    Ja veszekedunk, mindenki a szamara kedves platformot vedi, a baj az, hogy sokan a sajat platformjuk "marketingjet" nyomja, nem pedig olvas gondolkodik es kialakit egy velemenyt(kinek nem inge...)

    [ Szerkesztve ]

  • Alukard

    senior tag

    válasz moonman #98 üzenetére

    És ahogy a piaci részesedés alakul inkább az android...

    https://blackfyre.ninja

  • gombsadi

    aktív tag

    válasz moonman #98 üzenetére

    Hm. Termeszetesen nem arra gondoltam, hogy a W7 feluletet, egy az egyben ultessek at. Az kivitelezhetelen lenne szerintem is. De bizonyos elemek felhasznalasa, start menu, szinek, effektek(amik most is vannak eye cendy cuccok), szerintem lehetett volna ilyet csinalni, hogy ugy erezze a felhasznalo, hogy ez MS termek. Most egy teljesen mas feluletet(nem a logikat tamadom) kap, mas az elmeny. Egyaltalan nem emlekeztet arra, hogy ez valamilyen szinten kotodik a MicroSoft rendszereihez. Hozza teszem, hogy a regi winmoval is ez volt a bakom. A start menu miert felulre kellett? Merges voltam miatta. Nekem most is az a velemenyem, hogy a feluletet kellett volna at dolgozni, mai szintre hozni. Mar kinn lenne a piacon reg. Persze a kernelen is lehetett volna dolgozni, szerintem megerte volna. Na mindegy, majd meglatjuk mi velemenye lesz az embereknek rola.

Új hozzászólás Aktív témák