Új hozzászólás Aktív témák

  • moonman

    titán

    válasz Fecow #63 üzenetére

    "1. Az miért is az Android hibája(járulékos költsége), hogy a gyártók nem a out of box használják?"
    mert a Google nem biztosít hozzá készülékspecifikus drivereket és az egyéb gyártói szarokat is az oem-eknek kell ráfejleszteni és megtámogatni, önmagában nagyon csupasz a cucc.

    "2. Ez tegyük fel igaz Bár nekem nem úgy tűnik, hogy a Google csak úgy magára hagyná a partnereit."
    höhh :D kinyilatkozni, hogy "veletek vagyunk, srácok!" meg kifizetni a jogdíjakat két elég különböző dolog.

    "3. Jaja a Microsoft megszabta a hardvert, még jó hogy így nem okoz akkora gondot a gyártóknak a tesztelés, és a driver ellátottság így."
    meglepő módon az Android is elindult efelé, következő verziókban már zárt lesz a GUI, aztán meglátjuk, hogyan tovább. biztos, mert olyan rossz stratégia, végülis az iPhone is azért ilyen sikertelen.

    "Viszont így gyakorlatilag a gyártóknak meg van kötve a kezük a felsőbb kategóriában"
    meg van adva egy alap követelmény, hatalmas megkötés, ja.

    "4. Ja hát az update az ugye nagy mizéria az androidnál, de ez főleg a gyártók egyedi felülete miatt van."
    goto 3 ugyebár. senkit nem érdekel, kinek a hibája, a Vista sem volt szar, csak senki nem írt hozzá drivert...

    "5. Azért erre kodek listára kíváncsi vagyok, hogy pontosan melyikekért is kell fizetni és melyikek is tartoznak a "must have" kategóriába. Illetve WP7 esetében melyeket tartalmazza a licensz."
    Androidost pontosan nem tudom, de biztos van róla fent lista, ahogy a WP7-esről is.

    "7. Hát a Zune az nem egy aduász tudtommal, az XBOX live for WP7 meg majd eldől"
    a Zune egy állati nagy aduász, az Xbox meg még állatinagyobb. néha ne csak a cikkeket olvasd, hanem a kommenteket is, a Zune hatalmas népszerűségnek örvend(ene), a vas kenterbe ver bármit, a szoftverről mindenki pozitívan nyilatkozott, az előfizetéses rendszere (Zune Pass) pedig köztudottan a legjobb. a Zune egyetlen hibája, hogy nincs kellőképpen reklámozva (kvázi sehogy). most a WP7-tel jön európába is, és mivel minden telefonban ott lesz, elég nagy fegyvertény lehet az MS kezében. az Xbox Live-ba gondolom nem kell belemennünk, azt is alig 23 millióan használják, pedig nem is mindenhol érhető el hivatalosan.

    "valóban olyan nagy helyzeti előnnyel jár-e, a simán marketből letölthető játékokkal szemben."
    azért az elég nagy előny lehet, hogy mobilon tudod folytatni az otthon megkezdett játékot és vissza, ráadásul tudsz a többiekkel is - egyelőre turn-by-turn, majd később realtime - játszani.

    "Félreértések elkerülése véget, nem azt mondom, hogy a wp7 szar, és az android az isten."
    mint ahogy én sem állítottam az ellenkezőjét, csak azt sem gondolom, hogy annyira ingyen lenne. a vásárlóknak meg aztán pláne nem, a most kapható legdrágább készülékek is véletlenül Androidosak.

Új hozzászólás Aktív témák