Új hozzászólás Aktív témák

  • Fecow

    aktív tag

    válasz moonman #67 üzenetére

    "mert a Google nem biztosít hozzá készülékspecifikus drivereket és az egyéb gyártói szarokat is az oem-eknek kell ráfejleszteni és megtámogatni, önmagában nagyon csupasz a cucc."
    "meg van adva egy alap követelmény, hatalmas megkötés, ja."
    Ez kicsit ellentmondásos, szóval a WP7 az alapkövetelmény feletti készülékek drivereit, mind támogatja, meg a jövőben is mindnek fogja? Kötve hiszem, max csak egy részhalmazát. Akkor meg miről is beszélünk. Bár nem találtam pontos infót, de gondolom, a G1 és a Nexus One azért eléggé támogatva volt a Google által is, az hogy ettől eltérnek a gyártók megint egyéni döntés, senki nem kényszerítette rá őket, max a piaci verseny.
    Mellesleg alap követelmény nem alap követelmény, megkötés és kész, aki nem felel meg ennek az csak mást használhat.

    "höhh kinyilatkozni, hogy "veletek vagyunk, srácok!" meg kifizetni a jogdíjakat két elég különböző dolog."
    Nem vagyok, jogász, de szerintem az Androidot ilyen szempontból nem lehet jogilag egységesen kezelni. Mivel az Android open source így az nem rakja fel a kávéfőzőjére aki nem akarja. Más dolog, hogy így nem feltétlen kapja meg a hivatalos Google supportot. Míg WP7 esetében ugye megveszed a licenszt, bizonyos feltételekkel, így mind a vásárló/felhasználó mind az eladó vállal garanciákat.
    Konkrét esetre vonatkozva mit kellett volna google-nek még csinálni? Hivatalos döntés nincs, így még nincs jogi alap fizetni sem, max ha tundák előre, hogy ezzel jóval többet buknak mintha most fizetnének valamennyit Másrészt amennyire tudom, az Apple pere elsősorban a Sense-re vonatkozó ( szerintem nevetséges) szabadalmakat kifogásolja, amihez a google-nek semmi köze. Érdekes mellék zönge, hogy a HTC mint az egyik legnagyobb Windows Mobile, és valószínűleg WP7 gyártó miért egyezett meg semmi perc alatt a Microsofttal, amikor hasonló jogi csűrés csavarás ment. Bár nem olvastam el a teljes peranyagot, az is érdekes, hogy ezek a jogsértések vajon vonatkoztathatóak-e a WP7 verzióra is, akkor mi lesz? Microsoft örömmel és dalolva kifizeti egy 3rd party esetleges jogsértéssel kapcsolatos költségeit? Én nem hinném.

    "meglepő módon az Android is elindult efelé, következő verziókban már zárt lesz a GUI, aztán meglátjuk, hogyan tovább. biztos, mert olyan rossz stratégia, végülis az iPhone is azért ilyen sikertelen."
    Én erről semmilyen hivatalos forrást nem találtam, csak feltételezéseket. Egyébként mint már leírtam, ez a kompromisszum. Változtatható UI vs egyszerű frissíthetőség, önmagában egyik sem jobb mint a másik, hanem csak más, illetve valahol meg kell húzni a határt, hogy miből mennyi elégíti ki a szükségleteinket. Én még mindig úgy látom, hogy még ha efelé is megy/menne az android a gyártók ennek nem örülnek, mert elvesztik az egyediségüket. Nagyon jelentős brand és marketing veszteségeket szenvedhetnek el emiatt. Szerinted miért próbálkozik a HTC a sense-szel WP7-re minden megkötés ellenére?

    "goto 3 ugyebár. senkit nem érdekel, kinek a hibája, a Vista sem volt szar, csak senki nem írt hozzá drivert..."
    ŐŐ bocs, el kéne dönteni, hogy ez a lista most a gyártói szempontokat vagy felhasználói szempontokat tartalmaz. Ez egy végfelhasználói érv, nem pedig gyártói. Egyébként meg goto 1 megint a gyártók egyedi döntése, hogy hogyan szolgálják ki a vásárlóikat. Így döntöttek ez van, ha ez a vásárlóknak tényleg annyira nem tetszik majd változtatnak, vagy ha nem vásárlókat veszítenek. Vistanál pedig valami, marketing, közhangulat szinten nagyon el lett b..va. Nekem nem volt vele több bajom mint a Win 7-tel.Egyébként az asztali operációs rendszerek Windows vs OSX ékes példája ennek az egyik kvázi bármire felmegy a másik fix hardware-re megy csak fel, érdekes módon itt az vezet, illetve szerinted is az a jobb aki kevesebb kötöttséget alkalmaz.

    Idézet magamtól:
    Azért erre kodek listára kíváncsi vagyok, hogy pontosan melyikekért is kell fizetni és melyikek is tartoznak a "must have" kategóriába. Illetve WP7 esetében melyeket tartalmazza a licensz.
    Kicsit utána néztem Android WP7. Őszintén szólva így hirtelen csak a DivX ami "must have" és különbségnek látszik számomra. Az eltérések nagyrészt az MS only csoda formátumok miatt van.

    Zune, XBOX részhez.
    Hát a Zune-nel nem győztél meg Itunes hoz képest a fasorban sincs, bármennyire is jó technikailag, a kutyát nem érdekli perpillanat. ( kanyarodjunk vissza a Vistához, technikailag azzal sem volt sok gond még is utálták, mint a ...).
    Nem értem hogy jön ide a Zune player, hardveres milyensége? :F
    Jó érv ez a köztudottan a legjobb, én pl nem tudtam, lehet mégsem annyira köztudott. :P
    XBOX live-ot én sem venném semmibe, én az xbox live wp7 részéről beszéltem végig, annak nem tudjuk milyen lesz a fogadtatása. Ez az elkezded XBOX-on és folytadod a telefonon, azért tudjuk, hogy 80%-ban marketing vakítás. Gondolom te is láttad ennek a demoját, és marhára nem ugyanaz az élmény egyelőre, vagy ilyen Super Mario kaliberű játékokkal kell játszani. [link] Kérdés, hogy valaha is lehet-e ugyanaz az élmény. De ezzel semmiképp nem járunk rosszul, csak ne állítsunk már olyanokat amik nem igazak, illetve csak nagyon ráerőltetve azok.

    a vásárlóknak meg aztán pláne nem, a most kapható legdrágább készülékek is véletlenül Androidosak.
    És a legolcsóbb smartphone-ok is Huawei 845, ZTE, Samsung Galaxy 3, Sony Ericsson x8 stb. Megdőlni látszik az érved. :) Egyébként most gyorsan felmentem a t-mobile oldalára, prepaid csomagban a legdrágább sajna az iphone 4 per pillanat (közel 2x annyi mint a Galaxy S), oké mindent nem árul a t-mobile, de a zug GSM-ek tetszőleges árait valahogy nem érzem mérvadónak. És akkor most a luxus kategóriás korlátozott számú/egyedi telefonokat nem keverném ide.

    Más: Nagyon szépen kikerülted az alsó és közép kategória, kizárásával járó plusz fejlesztési költségeket a WP7 mellé, lehet hogy még sem sokkal drágább az android per pillanat. És csak ismételni tudom, a gyártóknak nagyon fáj, hogy hardware gyártókká degradálódnak le (ráadásul a full érintős telefonok hódításával azzal is egyre kevésbé tudnak különbözni egymástól) a WP7 (és talán majd az Android 3) megkötései miatt.

    Nem érzem fairnek egy épp piacra kerülő termék marketing és tervezett specifikációs anyagait összehasonlítani, egy már 2 éve piacon lévő termék tapasztalataival. Tudod papíron minden marha jól néz ki.

    Még egyszer mondom a lista tömény bullshit, véleményem szerint.

    Nyergeld meg a nagyot

Új hozzászólás Aktív témák