Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alchemist

    addikt

    válasz DithenS #66 üzenetére

    A világűrben a feketetest sugárzás működik, a környezeti konvekció viszont nem

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz DithenS #66 üzenetére

    Mekkora egy bunkó ember vagy egyébként,veled nem lehet érvelni meg komolyabb beszélgetésekbe bonyolódni mert egyből a másik fél hülye,idióta vagy nem gondolkozik.

    Minden rossz indulat nélkül, az vitaindítónap szánt posztod hemzseg a hibás dolgoktól, én például ezért inkább átléptem rajta...

    Persze a hideg valamilyen szinten hűti a dolgokat,de ettől függetlenül ha a hatásfok nem éri el 90-95%-ot...

    Mesélj már nekem légyszíves arról, hogy milyen meghajtásnál vagy energiaforrásnál van 90-95%-os hatásfok, mert érdekelnek az UFO technológiák. :U

    Felhozod az MHD meghajtást, de mivel táplálod? Napelem? Az legfeljebb. a belső bolygóknál életképes. Nukleáris reaktorral? Annak a hatásfoka 33-45% körül mozog. Nem véletlenül vannak a földi reaktorok vagy folyó mellett (folyóvízhűtés) vagy pedig hatalmas hűtőtornyok társaságában (léghűtés). A bolygóközi szondáknál, űrhajóknál hatalmas radiátorokkal számolnak, hogy a hőtől megszabaduljanak.

    ami több okból rossz,egyik ok hogy nagyon drága,másik hogy nehéz,aztán ott van az is hogy fen áll az elromlás veszélye,

    Az űrutazás alapból drága, ha energiagazdag rendszert akarsz építeni, per pillanat a nukleáris erőforrásnál jobbat nem tudsz felmutatni a külső bolygóknál, az pedig mindenképpen nehéz lesz. Az elromlás a hűtés típusától függ, hővezetőként használt fém elemekre épülő un. 'Heat sink' radiátor megoldásnál nincs semmiféle mozgó alkatrész.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák