Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gerisz

    addikt

    válasz hohoo #21 üzenetére

    A felsőoktatásban a diákok 90%-a nem is használja ezt ki. Öcsém kolijában a szinten például csak neki van ilyen, a többiek mind törtet használnak, mert inkább elköltik ezt a pénzt is másra.
    Nekem meg MSDN-en keresztül van, de még ezt is sokan nem használják akiknek lehetőségük van hanem még ők is törtet használnak.

  • julius666

    addikt

    válasz hohoo #21 üzenetére

    De kár hogy nem te ülsz a döntéshozói székben, mivel te töviről-hegyire ismered ezek szerint a magyar felsőoktatást.

    Már nem azért, de megnézném az idegenforgalmi, pénzügyi szakokon használt szoftverek hogy érzik magukat pingvines rendszereken. Nyilván Wine-al kéne a hallgatóknak szórakozniuk hogy működésre bírják őket, hiszen mindannyian tudjuk milyen magas fokon jártasak ezek az emberek az informatikában. Az sem jelenthet problémát hogy az üzleti életbe kikerülve csak Win-nel fognak találkozni, mit nekik, tanuljanak nyugodtan linuxon, majd megismerkednek a Windows-al a gyakorlatban.

    Arra is kíváncsi lennék, hogyan fejlesztenél te Visual Studio-val pingvinbarlangból, mert hát ugye Mérnök infón a legtöbb cucc multiplatform. Kár hogy a legelterjedtebb fejlesztőkörnyezet nem az. Amúgy konkrétan ismerek pár szandálzoknis FOSS-vallásos arcot aki ha fizetnének sem lenne hajlandó felrakni MS-szoftvert és tudom hogy nagyjából mekkora pluszmeló. Többségük végül inkább felnyomott második oprendszerként/virtuális gépbe valami Win-t és ott intézi a dolgait. Ez az Libre Office jó mindenre meg a Wine-al "szinte minden" megy szép mese, kár hogy általában mindig akkor cáfolódnak meg amikor a leginkább kéne valami.

    1/10, csak mert válaszoltam.

Új hozzászólás Aktív témák