Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz hohoo #21 üzenetére

    De kár hogy nem te ülsz a döntéshozói székben, mivel te töviről-hegyire ismered ezek szerint a magyar felsőoktatást.

    Már nem azért, de megnézném az idegenforgalmi, pénzügyi szakokon használt szoftverek hogy érzik magukat pingvines rendszereken. Nyilván Wine-al kéne a hallgatóknak szórakozniuk hogy működésre bírják őket, hiszen mindannyian tudjuk milyen magas fokon jártasak ezek az emberek az informatikában. Az sem jelenthet problémát hogy az üzleti életbe kikerülve csak Win-nel fognak találkozni, mit nekik, tanuljanak nyugodtan linuxon, majd megismerkednek a Windows-al a gyakorlatban.

    Arra is kíváncsi lennék, hogyan fejlesztenél te Visual Studio-val pingvinbarlangból, mert hát ugye Mérnök infón a legtöbb cucc multiplatform. Kár hogy a legelterjedtebb fejlesztőkörnyezet nem az. Amúgy konkrétan ismerek pár szandálzoknis FOSS-vallásos arcot aki ha fizetnének sem lenne hajlandó felrakni MS-szoftvert és tudom hogy nagyjából mekkora pluszmeló. Többségük végül inkább felnyomott második oprendszerként/virtuális gépbe valami Win-t és ott intézi a dolgait. Ez az Libre Office jó mindenre meg a Wine-al "szinte minden" megy szép mese, kár hogy általában mindig akkor cáfolódnak meg amikor a leginkább kéne valami.

    1/10, csak mert válaszoltam.

  • julius666

    addikt

    válasz fatal` #57 üzenetére

    Linuxra semmi nincs, még egy olyan szintű fejlesztői eszköz sem, mint a Visual Studio és amíg ilyen feltételek sem adottak, hogyan is lenne elvárható, hogy normális szoftverek legyenek rá.

    :F
    Itt .NET fejlesztői eszközről beszéltél? Mert egyébként nem sok valóságtartalma van a mondatodnak. Vagy közöd sincs a szoftveres világhoz és csak vaktában pufogtatsz.

    Nagyon sok nagyon fontos dolog valóban nincs linuxra, de azért a ló túloldalára sem kéne átesni.

  • julius666

    addikt

    válasz szepko #77 üzenetére

    Sok hozzászólását olvastam, én nem így érzek, de ez ugye" kinek a pap".....

    Hát pedig de, bambano a cafés és hup-os "életműve" alapján nyugodtan megérdemli a troll jelzőt (egyébként lásd aláírása, még büszke is rá). Az más kérdés hogy az intellektuálisabb fajtából való (nem úgy mint mondjuk hohoo) így kevésbé zavaró, sőt, az aktivitása nem ritkán messzemenően szórakoztató is tud lenni, ezért a közösség oszlopos tagjává tudott válni és nem a bankalapács alatt végezte. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák