Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ngabor2

    nagyúr

    no, akkor egy életszagú példa. törvénysértést követek-e el ma, ha torrentről leszedek egy olyan sorozat-epizódot, amit csak az USA-ban és Kanadában lehet fogni (műholdról), dvd-n legalább fél, de inkább egy év, mire megjelenik, és megvásárolhatom?

    tehát:
    - magáncélra
    - anyagi haszonszerzés nélkül
    töltöm le, ugyanakkor a torrent adottságai miatt részben, vagy egészben vissza is töltöm másoknak.

    a mai törvény szerint ez eléggé ingoványos, elvileg a feltöltés nem törvényes, de mivel máshogy nem beszerezhető, és nincs közvetlen anyagi vonzata, ezért a kevés bírósági ügy eddig felmentéssel végződött, ha jól tudom (ha nem jól tudom, javítsatok ki, ne terjesszek hülyeséget).

    ha átmenne ez a törvény (ami a cikk alapján is erősen kétséges), akkor egyértelműen bűncselekmény lenne, és a netes társadalom túlnyomó többsége "bűnözővé" válna.

    az artisjust adóról nem is szólva: egy dologért 2x fizetni alkotmányba ütköző. egyrészt fizetsz, hogy írhass a lemezre, másrészt ha "lebuksz", akkor megbüntetnek... bár a "jogdíjat" levonják a büntiből. akkora bürokratikus ellehetetlenülést hozna magával, hogy 1-2 ilyen ügy az egész bíróságot meg tudná akasztani, különösen, ha a bizonyítási kötelezettség a kiadói érdekvédő szövetségnél van (valszeg ezért nem szeretnék... inkább jöjjön ingyen a sok zsé, csak ne kelljen még egy ügyvédi kart fenntartani a nem sokkal több pénzből). ha már módosítják az amúgy se jó törvényt, akkor úgy kellene kezdeni, hogy az artisjust-ot elküldeni jó messzire, ne játssza a hatóságot, és ne fojtsa meg a piacot.

    akik meg a törvény-javaslatot megtárgyalták és előkészítették... inkább nem mondok róluk semmit...

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz dabadab #63 üzenetére

    lehet, hogy nem hiszed el, de ez egy szándékosan elrejtett hiba volt. kiváncsi voltam, hogy kinek tűnik fel, és mikor. kicsit hamarabb számítottam rá, hogy valakinek feltűnik.

    mondjuk a másik irányból is hasonló a tájékozatlanság, lásd bilincses plakátok régről, amik azóta asszem eltűntek.

Új hozzászólás Aktív témák