Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quarros

    tag

    Ehhh.. ez nem annyira a komplett eszközök gyártóinak kéne hogy szóljon (pl: Linksys, Netgear, TP-Link, stb) Hanem inkább a SOC (System On Chip) gyártó cégeknek. Úgy is mint: Marvell, Atheros, Broadcom, stb... Akik megtervezik gyártják valamint forráskódot is adnak ezekhez SOC -okhoz. Az eszköz készítője effektíve csak egy keretkernelt, UI-t, tűzfalat hoz létre amiben a SOC gyártója által rendelkezésre bocsájtott kód alapján kapcsolja össze és üzemelteti a SOC különböző moduljait mint például Wireless kommunikáció. Gyakorlatilag a hálózati eszköz gyártók sokkal "szívesebben" nyitnák meg az eszközeik forráskódját mert nekik ez gazdasági előnyt jelenthet bizonyos esetekben a csökkentett support költségek kapcsán. A SOC gyártok azok akik kötik az ebet a karóhoz. Ennek a legékesebb példája volt az amikor a Linksys kijött a WRT1900AC routerével amit folyamatosan kompletten nyílt forráskódúként hirdetett sőt az elején még forráskódot is közzétett egészen addig amíg a Marvell a körmükre nem koppintott hogy ők ezt nem engedhetik és minden vissza... Akkora PR bukta volt belőle hogy csak na. Azóta sincs nyílt forráskód a MV78230 SOC-hoz.

  • quarros

    tag

    válasz hallador #50 üzenetére

    "Ezek a Linuxok köztudottan a legjobban konfigurálható hálózati eszközökön ellentétben a zárt szoftverekkel, a Windows alapú stackel az élen, alkalmatlanok mindennemű hálózati forgalom szabályzásra."

    Te ezt hogyan is értetted? Kissé zavaros a mondat. (Vagy én nem ittam kávét)

    "mert eleve megkerüli a SoC adta lehetőségeit szoftveresen"

    Ez így nem teljesen igaz. Már nagyon hosszú ideje nem alkalmaznak hardveres megoldásokat a routing kezelésére, maximum segítésére gyorsítására. Tehát nincs mit megkerülni mert a feladatok többséget úgy is vagy egy MIPS vagy ARM mag kezeli majd le szoftveresen.

  • quarros

    tag

    válasz hcl #51 üzenetére

    Épp ez a fura most. Mert nem nagyon találsz nyílt forráskóddal rendelkező olyan SoC -ot ami az AC wireless szabvány kezelésére alkalmas.

    (Nem vagyok egy konspiráció hívő, de azért ez elgondolkodtatott. Vajon milyen kartelezés mehet a háttérben)

  • quarros

    tag

    válasz hallador #50 üzenetére

    Na megfejtettem mit akartál mondani. Bocsi de nem voltam egészen magamnál ma. Tehát azt mondod hogy:

    Ezek a Linuxok köztudottan a legjobban konfigurálható hálózati eszközökön ellentétben a zárt szoftverekkel, a Windows alapú stackel az élen, alkalmatlanok mindennemű hálózati forgalom szabályzásra.

    Hát ez nem igaz... Egy példát mondok az internet gerinchálózatának legnagyobb része ezt használja vígan. IOS... Ezt a Cisco fejleszti és nagyon nagy szarban lennénk ha ez alkalmatlan lenne a hálózati forgalom szabályozására. Természetesen ez Zárt Forrású.

    Félreértések elkerülése végett én OpenWRT párti vagyok és SOHO routerek esetén azt mondom hogy hatalmas öngól lenne az egész világnak ha azért mert Amerikában egy két eszközzel képes lehet interferálni egy Módosított szoftverű router. Lezáródna a lehetősége annak hogy egy stabilabb biztonságosabb szoftvert fejleszthessen a közösség valamint karban tartsa azokat a régi hálózati eszközöket amiket a gyártók már nem támogatnak javítanak, pedig biztonság szempontjából még mindig egy ementálira hajaznak.

  • quarros

    tag

    válasz bambano #56 üzenetére

    A Juniper és egyéb FreeBSD alapú megoldások menyire terjedtek el mostanság (%alékosan mennyi gerinchálózati eszközön üzemel kb?). Nem hiszem hogy nagy hülyeséget mondtam volna azzal hogy az IOS-t a jelenlegi egyik legnagyobb mennyiségben használt OS internetbackbone esetén. De inkább megkérdezlek mint szakmabelit.

    a cisco is tudhat erről, ha már lecserélte az újabb cuccaiban az ios-t.
    Erről nem tudtam... Mire cserélték?

  • quarros

    tag

    válasz hallador #59 üzenetére

    Szia.

    Bocsi de félreértettél. Mások tökeit nem szoktam támadni. A hszm-el csak arra akartam utalni hogy a zárt forráskódú rendszerek ha nem is jövőbe mutatóak technológiailag azért a jelenlegi infrastruktúránkban még mindig prevalensek és ellátják a feladatukat. A jelek szerint ez nekem erősebben jött le mint ahogy te eredetileg szántad:
    ellentétben a zárt szoftverekkel, a Windows alapú stackel az élen, alkalmatlanok mindennemű hálózati forgalom szabályzásra.
    Nekem csak azzal szokott bajom lenni hogy amikor tudjuk mi a jövő ill. jövőbemutató megoldás és menet közben elfelejtjük azt hogy hogy mi a jelenlegi valóság, és az bizony az hogy ezek a rendszerek jelenleg ellátják a feladatukat. De ahogy látom most én olvastam bele valamit amit a hsz-edbe amit nem akartál mondani.

    (#58) hallador
    Teljes mértékben egyet értek mindennel amit mondasz! Én személy szerint otthon egy Mikrotik RB951G-2HnD használok nagy megelégedéssel már több mint 2 éve. A switching kapcsán meg jah igaz ez a helyzet most. De az is biztos hogy az SwOS csak most kezd kiforrni úgyhogy szerintem csak időt kell hagyni nekik.

  • quarros

    tag

    válasz bambano #60 üzenetére

    Köszi az infót.

    A linkre rákattintottam de csak átfutottam és nem olvastam el részletesen. Tudom ez nem kifogás sorry. :R

    hanem azt állítottad, hogy egy nem opensource alapú cucc a népszerű.

    Ehh ezt állítottam hol??? Csak annyit mondtam hogy a jelenlegi valóság az az hogy alkalmazunk zárt forráskódú megoldásokat és azok a feladatukra még nem alkalmatlanok. Én teljes mellszélességgel hirdetem hogy a jövő a BSD és Linux kernelű megoldásokban van csak nem felejtem el hogy hol vagyunk most.

    Még egy kérdésem lenne. A pfSense alkalmazása mennyire elterjedt manapság? Mert azt tudom hogy sok otthoni felhasználó használja így az elavult gépét routernek, De azon túlmenőleg semmi információm nincs az alkalmazásáról máshol. Főként hálózati szolgáltatóknál nem hallottam róla semmit pedig a képességei alapján akár ott is előfordulhatna.

    A Cisco árazásával kapcsolatban.... JA!!! "Karib tenger kalozai X"

    [ Szerkesztve ]

  • quarros

    tag

    válasz bambano #64 üzenetére

    Hát azóta már talán egy kicsit bővült a lista: pfSense Features

    De ha specifikus filterezés nem igény akkor igazad van és teljesen felesleges. Max monitorozás elemzés szempontjából lehet hangyányit hasznos. Amúgy meg nézd el kérlek mivel én nem a te szakterületeden dolgozom úgyhogy evidens hogy tévesztek és hiányoznak infók. Ezért kérdezlek.

Új hozzászólás Aktív témák