Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz FehérHolló #138 üzenetére

    A tanpályán van egy kb. 90 méter hosszú, speciális műanyagbevonatú pályaszakasz, amit ha fellocsolnak, pont úgy csúszik, mint a jég. Van egy feladat, amikor egyrészt a tanulókat tesztelik, másrészt a kocsikat, hogy kb. 40km/h-val rá kell menni a jégszimulátorra és satuzni kell. Akkoriban nem volt teljesen rendben az autóm, én a 90 méteres pálya végéről úgy szálltam el körben forogva, mint a győzelmi zászló. Volt ott egy plázacica stílusú csaj a haverjának az m3-as bimmerével, ő nem gatyázott, 60-nal rongyolt rá a jégre és 36 méteren megállt.

    Meg van egy körpálya is, aminek egy része szintén jeges, oda is beküldték a csajt, ráállt a körívre és nyomott egy padlógázt a 343 lóerős bmw-nek. Abban meg elkezdtek csattogni a fékek, meg hallani lehetett, ahogy folyamatosan elveszi a gázt a motortól és a bmw szépen ment a köríven, jégtől, aszfalttól függetlenül. Majd hallod, ahogy a tréner rászól a rádión a csajra, hogy akkor most demózzuk, mit tud az elektronika, kapcsolja *ki*. Csaj kikapcsolta, a bimmer érintőirányban úgy elszállt, mint a győzelmi zászló.

    A pofám leszakadt tőle... Az, hogy én voltam az egyetlen, akinek sikerült túlkormányzottá tenni az autóját és elsőkerekes kocsival driftelni egy jót abban a kanyarban, röhögve, már csak egy apróság...:)

    Szóval azért jövök mindig azzal a bimmerrel, mert ott tapasztaltam meg először, ott láttam saját szememmel először, hogy mekkora különbség van autó meg autó, gumi meg gumi között... Amikor a vectrámat vettem, ez is számított.. Legutóbb, amikor megvolt a nyári-téli gumicsere tavaly októberben, akkor sikerült úgy beállni a szerelőállásra, hogy a mellettem levő emelőn egy gyalog vectra állt és tisztán látszott a különbség a két kocsi fékje, futóműve között.. szegényt nagyon kiröhögtem...

    Szerk: és ott láttam azt is, hogy a résztvevők alapvető feladatokat sem képesek végrehajtani. Kell az elektronika, nincs választás.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák