Új hozzászólás Aktív témák

  • VIC20

    őstag

    válasz gergo0007 #492 üzenetére

    "Van jogerős ítélet a packázásról? Nincs! Vagyis a hatóságok teljesen jogszerűen járnak el."

    Akkor valamelyikünk rosszul olvasott valamit. Én azt találtam, hogy az illető lobogtatott egy bírósági határozatot, amely arról szólt, hogy a bíróság kötelezte a NAV-ot a gép kiadására. Hogy ez a határozat jogerőre emelkedett-e már vagy megfellebbezték, azt nem tudom, arról nem szólt a cikk.

    "(De a packázásról is kizárólag az illető elmeséléséből tudunk, ami kérdéses hogy mennyire fedi a valóságot. A bíróság csak a korábbi ügy alapján döntött, de ha új bűncselekmény gyanúja merül fel, azt újra kell vizsgálni, így nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy szabálytalanul jár el a hatóság)"

    El kel határolnunk két dolgot.
    Igaz, hogy a konkrét döntés konkrét esetre szól. Ha az abban foglaltaknak nem tesz eleget a hatóság, akkor jogot sért.
    A bíróság határozatában a mentés megtörténtére hivatkozik. Ha ez tényleg így volt, akkor tényleg fölösleges a gépet lefoglalva tartani, hiszen a teljes mentés alapján rá lehet bizonyítani nemcsak a WinRAR-t, hanem bármilyen bűncselekmény elkövetését, amelyet a gép birtokában is bizonyítani lehetne.
    Ha a hatóság megvárja, amíg egyenként, minden egyes ügyben kéri a fél a bíróság határozatát, akkor - betű szerint - nem sért jogot, hanem packázik.

    Az újabb adalék, hogy ha több bűncselekmény gyanúja merül is fel, akkor is - nagy valószínűséggel - egy eljárást folytatnak le a gyanúsított ellen, illetve egy eljárásba egyesítik azokat. Tehát lehet, hogy nincs is több eljárás, csak ez az egy.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák