Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    Pont két napja már az Opera topicban leírtam, miért is nem örülnék neki, ha a Facebook valóban felvásárolná az Operát (de NAGYON nem örülnék): [link]. Kíváncsi vagyok, nektek mi a véleményetek, esetleg ellenvetésetek erről.

    (#44) Namelesske :
    "Szerintem a facebook integráció nem lesz tolakodó. Lesz benne egy share+like gomb az tuti. Szerintem a facebook profillal lehet majd szinkronizálni, esetleg a menüben is lesz pár facebook orientált menüpont. De szerintem nem csinálnának olyan böngészőt ami tolakodó és a Facebookosságra hajt."
    Azért kíváncsi lennék, ezeket miért is feltételezed ilyen jóindulattal. Szerintem alapvetően a felhasználó arcába tolakodás nagyon kedvelt szokása a Facebooknak. (Szerk.: félre ne érts, nem szeretem az ilyen "rohadt Fácsé, le vele"-hozzáállást, de az imént linkelt hsz.-ben leírtam, miért antipatikus a Facebook üzletpolitikája.)

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #58 üzenetére

    "Az már más kérdés, hogy a Facebookos adatlapodból bárki bármit megtudhat, meg bugok következtében adatok is kiszivároghatnak."
    Igazából megfogalmaztad az értelmesebb aggályok alapját.

    Értelmetlen aggályok egyike: valaki felrak magáról bulizós-hányós képet, aztán csodálkozik, hogy esetleg olyan helyre is kerül, ahova nem kéne. Persze ha valakinek olyan farok ismerőse van, hogy felrak róla egy hasonló témájú képet az engedélye nélkül, még jól meg is jelöli rajta, aztán a megjelölt illető meg pár napig nem veszi észre (pedig ő direkt figyel rá, hogy mondjuk ne rakjon fel kompromittáló képet), akkor az szívás, és akkor nem lehet azt mondani, hogy az az idióta, aki egyáltalán regisztrált Facebookon.

    Nem értelmetlen aggály: az általad is említett potenciális adatszivárgás, ami kontrollálhatatlan lehet.
    Másik nem értelmetlen aggály: azt azért valaki eldöntheti, hogy milyen dolgokat pakol fel a netre, és hogy ez alapján milyen nyomok maradnak meg róla időtlen időkig (ahogy írtad, ilyen az internet, ha valami egyszer felkerült, akkor fent is marad(hat)), de ha admin-jogokkal telepít valaki egy általa megbízhatónak tartott programot (lásd Opera), de kiderül, hogy az több adatot gyűjt róla, és küldözget távoli szerverekre, mint amennyit ő szeretne (esetleges negatív feltételezés egy Facebook-felvásárlás esetére), az már egészen más kérdés, akkor megint nem tudja kontrollálni, mennyi adat marad meg róla a világtörténelemnek. Ahogy írtad is, mérhetetlen mennyiségű adatról van szó, ezért valószínűleg nem egyenként fogják végignézegetni a képeidet a gépeden, de programot arra lehet írni, hogy mondjuk mintát vegyen akár a tárolt képekből, netezési szokásokról vagy bármi más adatból, és ez alapján készüljön rólad profil, ami alapján készülhetnek a megint csak általad is felhozott célzott reklámok, statisztikák. Mindenféle idióta összeesküvés-elméletektől mentesen is lehet, hogy valakinek az a heppje, hogy korlátok közt szeretné tartani, hogy róla milyen "minta"/"profil" készüljön és tárolódjon, mert kevesebbet szeretne magáról elárulni, mint amennyit nagyon "muszáj".

    Egyébként a Facebookkal kapcsolatos ellenérzéseket azért eléggé alátámaszthatják a rokonoktól, spanoktól, ismerősöktől is hallható meglepő sztorik: pl. miért ajánl fel olyan embert potenciális ismerősnek, akivel semmiféle ágon nincsen közös ismerős, és akivel mondjuk csak Hotmailen keresztül levelezett kb. három levélváltásig az illető? (Nem velem, nővéremmel történt a dolog.) Semmi módon nem voltak kapcsolatban, tehát az ismerősökön keresztül nem kerülhetett képbe Facebookon. Akkor vajon miért kapcsolódik össze a dolog, ha nem volt olyan láma, hogy megadta a hozzáférési adatokat a Facebook által felajánlott felületen, hogy új ismerősök után kotorásszon a levélfiókodban?
    Miért nem tarthatod az életed bizonyos területeit a Facebooktól teljes mértékben szeparáltan?
    Nálam többek közt ez is okozza a negatív hozzáállást a Facebook+Opera összekapcsolódásnál.
    Nyilván nem meglepő, hogy így is az ember netezési és egyéb szokásai alapján már elég durván be lehet lőni az ízlését és érdeklődési körét (a Gmailnél, a levelek olvasása közben megjelenő hirdetések is a levél alapján készült mintára épülnek teljesen nyíltan, és ezt az ember vállalja, amikor regisztrál egy ilyen szolgáltatásra, tehát nem kell ezen meglepődni), de nem feltétlenül kell tágítani ezt a kört mondjuk egy asztali alkalmazás telepítésével, ami alapján a franc sem tudja pontosan nyilvántartani, hogy végül is mennyivel tudja pontosítani azt a róla kialakult képet.

    Szerintem ezzel most nem mondtam olyan vad dolgokat, csak van, aki szereti a feleslegesen szélsőséges irányba elvinni a témát, na azt én sem annyira komálom.

    Egyébként engem őszintén szólva meglep, hogy a kommentjeidből azt lehet leszűrni, hogy alapvetően támogatnád a felvásárlást, pedig korábban kifejtetted, hogy nagyon utálod a Microsoft durva térnyerését és erőszakosságát, azt hittem, a Facebook erőszakossága sem kivétel ez alól az antipátia alól. :)

    Szerk.:
    Gyorsan leszögezem, hogy az ellenérzéseimet nem csak az adatvédelmi irányelvek okozzák az esetleges felvásárlással kapcsolatban, de a korábban belinkelt hsz. alapján remélem ez lejött, lásd az ott szereplő 2. és 3. pontokat (kényszeres fostenger-generálás és bugok megmagyarázhatatlan ignorálása vagy hatástalan javítása).

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #64 üzenetére

    Nem önjelölt jós akar itt lenni mindenki, hanem csak átrágjuk a lehetőségeket.

    "Akkor lopás, ha a beleegyezésed nélkül történik. Ha van lehetőséged nemet mondani az alkalmazás jogosultságkérésére, akkor az onnantól nem lopás."
    Amikor egy alkalmazásnak adminisztrátori jogosultságot adsz a telepítés során, akkor nem kérdezi meg egyenként, hogy szeretnéd-e, hogy hozzáférjen ehhez, engedélyezed-e, hogy hozzáférjen még ahhoz is, aztán ha ezekre válaszoltál, azt szeretnéd-e, hogy XYZ adatokat elküldhessen távoli szerverre, stb. Telepítéskor admin-engedélyt kér magához a telepítéshez, azt' kész.
    Hogy utána mihez lesz joga, mibe kotorhat bele, az majd úgyis kiderül. Meg ha esetleg bekövetkezik a felvásárlás, nyilván nem kevesen fognak ráállni arra, hogy majd jól beleköthessenek valamilyen módon a Facebookba, tehát ez esetben tuti, hogy fogják vizsgálgatni rendesen (ami nem is baj).

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #67 üzenetére

    "Hozzájuk képest a Facebook csak egy közösségi oldal, ahol a Like gombok blokkolásával az egészet kikerülted."
    Hát nem tom, én még mindig nem leltem ebben magyarázatot a furcsa partneradat-hozzáférésekhez, amit írtam is az imént.
    Amúgy attól még, hogy nem lájkolsz, elég sok minden mást csinálsz általában egy közösségi oldalon, ami miatt nem is kerülhetted ki az egészet... Mondjuk ezt nem tudom, nem úgy értetted-e inkább, hogy ha valakinek nem tetszik, ne használja az oldalt, és meg van oldva a gondja. :)

    "Most pedig felvásárol egy marginális böngészőt."
    Amivel tágítja a kört. Ez pedig érthető módon sokaknak nem tetszik.

    Egyébként ha már említetted, korábban azt is említettem, hogy a Google mammutcégként miért is szimpatikusabb, mint a Facebook.
    Persze ott még nem is beszéltem a Google által kínált fejlesztőeszközök elég jó minőségéről.
    De félre ne érts, nem akarom sz×pni egyik céget sem.

    "Egyelőre a Facebook esetében még nem merültek fel a kikerülhetetlen és a kényszer-használat fogalmak."
    Hát azért ez nem feltétlenül igaz, persze összehasonlítva a Microsofttal, persze, ahhoz képest tényleg még mindig kikerülhető. Ettől függetlenül nincs olyan viszonylag nagyobb látogatottságú oldal, ahol ne találkoznál Fácsés szarságokkal, sok oldalon meg követelmény a Facebookos authentikáció - persze normális oldalon ez opcionális, és van saját authentikációs rendszer is. A Facebookos authentikáció követelménye akkor elég zavaró, ha nem akarod összekötni életednek minden szegmensét a Facebookkal.

    Egyébként Májkroszoftnál is van pozitív irányú változás, mostanában azt lehet észrevenni, hogy ráfeküdtek az ópenszósz vagy ingyenes cuccokra, lásd például a PHP-s optimalizálást IIS-sel, a Web Platform Installeren keresztül ingyenes CMS-ek elérhetővé tételét, telepítési lehetőségét: pl. egy grafikus felületen rámehetsz, hogy szeretnéd telepíteni a Drupalt, és a WPI behúz mindenféle függőséget, hasonlóan a Linuxos disztrókhoz (MySQL, PHP, PHP Window Cache Extension), aztán a végén a MySQL-hez (ami szintén ingyenes ugye) megkérdezi, milyen jelszót akarsz beállítani, stb. Szóval összességében sikerül összeklattyognod egy ingyenes, jól működő rendszert. Persze ez nem változtat azon, hogy elég durva Windows-liszenszárak vannak. De legalább már kezdenek rámenni az ingyenes szegmensekre is, nyilván hogy ott is erősítsék a pozícióikat. Hatása is van, Windows-ra webszerver tekintetében a jelentős teljesítménykülönbség miatt PHP-hez is sokkal jobban megéri IIS-t használni, mint Apache-ot (tapasztalat is).

    ===================

    (#92) margithid :
    "hanem igy unblock a facebooktól félőknek"
    "unblock", hát ez fájt... :O :W :D

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz margithid #94 üzenetére

    Csak annyi volt a gond, hogy ezek szerint fogalmad sincs, mit jelent az "unblock" szó, és hogy amire Te valójában gondoltál, azt hogyan kell írni. :P
    Nem "unblock", hanem "en bloc", egy francia eredetű kifejezés, jelentése: "mindenestül, teljes egészében úgy ahogy van, szőröstül-bőröstül".

    (#97) Narxis : inkább ne vigyük el a témát a böngészőháború irányába (ki melyik böngészőt tartja a legjobbnak). Persze ez nem csak rád vonatkozik. De most nagyon nem az a fő téma, hogy márpedig szerinted nem is olyan jó az Opera.
    Pl. az olyan jellegű kommentárokat nem igazán értem, mint amit hemaka írt korábban. Semmi értelme, semmi érdemi tartalma nincs, de azért ő megmondta a frankót.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz kolosanyi #99 üzenetére

    A Chrome az Operához képest valóban fapados abban a tekintetben, hogy ott a beállítási lehetőségek száma a 0-hoz közelít, ha összehasonlítjuk, de az IE-vel egy kalap alá hozni a Chrome-ot azért nagyon erős túlzás. :D

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #101 üzenetére

    Az igen... :Y

    "A Like gombok meg a különböző beágyazott szarok gyűjtik az adatokat. Egyébként egy szimpla "Csak a látogatott oldalakról fogad el sütit" beállítással is lehet ellene védekezni."
    Te valamit félreérthettél. Arról beszéltem, amit itt írtam, lásd az "Egyébként a Facebookkal kapcsolatos ellenérzéseket azért eléggé alátámaszthatják a ...." kezdetű mondat után lévő részt.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz rootkiller #111 üzenetére

    Ezért aztán valóban érdemes volt hozzászólnod... :DD

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák