Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #63 üzenetére

    "Persze ha valakinek olyan farok ismerőse van, hogy felrak róla egy hasonló témájú képet az engedélye nélkül, még jól meg is jelöli rajta, aztán a megjelölt illető meg pár napig nem veszi észre (pedig ő direkt figyel rá, hogy mondjuk ne rakjon fel kompromittáló képet), akkor az szívás, és akkor nem lehet azt mondani, hogy az az idióta, aki egyáltalán regisztrált Facebookon."

    Na igen, erre mondtam, hogy a beleegyezése nélkül válhat bárki celebbé a mai világban. És ugye vannak azok az ismerősök, akiket te válogatsz meg és vannak azok, akikre a karriered miatt van szükséged (vagy az idióta csapatépítő meetingek és társai) és ironikus módon esetenként éppen ők törik azt derékba, mint a fenti példában.

    "de ha admin-jogokkal telepít valaki egy általa megbízhatónak tartott programot (lásd Opera), de kiderül, hogy az több adatot gyűjt róla, és küldözget távoli szerverekre, mint amennyit ő szeretne"

    Akkor rászán az életéből több órát minden egyes program minden egyes új verziója esetén, hogy elolvassa a hatalmas terjedelmű felhasználási feltételeket, különben úgy jár, mint Kyle Broflovski :D

    "Egyébként engem őszintén szólva meglep, hogy a kommentjeidből azt lehet leszűrni, hogy alapvetően támogatnád a felvásárlást, pedig korábban kifejtetted, hogy nagyon utálod a Microsoft durva térnyerését és erőszakosságát, azt hittem, a Facebook erőszakossága sem kivétel ez alól az antipátia alól."

    A Microsoft más. Fizetős, 90% fölötti, rá vagy kényszerítve már iskolás korodtól a használatára és gyakorlatilag a Windows és a számítógéphasználat elválaszthatatlan fogalmak még a mai napig az átlaguserek többségének a szemében. De ne térjünk el ennyire a témától.

    Még a Google is jobban kikerülhető, mint a MS, bár a YouTube és pár egyeduralkodó felvásárlása miatt, plusz Maps, Analytics és társai miatt az is elég necces ebből a szempontból.

    Hozzájuk képest a Facebook csak egy közösségi oldal, ahol a Like gombok blokkolásával az egészet kikerülted. Most pedig felvásárol egy marginális böngészőt.

    Egyelőre a Facebook esetében még nem merültek fel a kikerülhetetlen és a kényszer-használat fogalmak.

    "nem kevesen fognak ráállni arra, hogy majd jól beleköthessenek valamilyen módon a Facebookba, tehát ez esetben tuti, hogy fogják vizsgálgatni rendesen (ami nem is baj)."

    Ezt én sem bánom.

Új hozzászólás Aktív témák